Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Впервые в истории отрасли культуры Крыма состоялась выездная конференция руководителей музеев Крыма. И прошла она в Алуште, в Доме-музее академика архитектуры А.Н. Бекетова. Как рассказал журналистам руководитель конференции, первый заместитель министра культуры Крыма Олег Лобов, место для проведения форума крымских музейщиков выбрано не случайно…
Алуштинские музеи давно на отличном счету у крымских чиновников, курирующих культуру. Новации, внедряемые алуштинскими музейщиками в самых разных направлениях, от углубленной работы со школьниками до проведения разнообразных научных конференций и семинаров, широко известны среди музейных и других специалистов Крыма. Поэтому, естественно, что речь о выборе места проведения конференции руководителей крымских музеев изначально не стояла.
– Алушта вписала свое имя золотыми буквами именно в музейной сфере Крыма и Украины, – сказал Олег Лобов. – Сегодня музейщикам здесь есть чему поучиться. Очень активно и творчески многие годы работают в алуштинских музеях их руководители и сотрудники, продвигая алуштинский регион, пропагандируя историю и культуру города и Большой Алушты.
На конференцию приехали, в основном, представители республиканских и муниципальных музеев Крыма, которых в автономии 23. Частных же намного больше – около 450–ти. Естественно, всех их вместить маленькая гостиная Дома Бекетова никогда бы не смогла. Основной целью конференции стало своеобразное подведение итогов курортного сезона в сфере музейного дела. Не секрет, что сейчас люди едут в Крым не только за морем, чистым воздухом и красивыми пейзажами, но и за непередаваемыми впечатлениями от исторически–культурных достопримечательностей полуострова. И от того, как преподнесут свой «продукт» крымские музеи, зачастую зависит субъективная оценка, составленная гостями от всего Крыма. Об этом и многом другом, касающемся достижений, проблем и надежд на будущее, шла речь на конференции.
Участие в ней приняли вице–премьер Крыма Татьяна Умрихина, председатель Ассоциации заповедников и музеев Крыма Вячеслав Пересунько, городской голова Алушты Владимир Щербина, его заместитель Станислав Колот и другие представители алуштинской мэрии. Музейщики Крыма и гости осмотрели экспозицию музея, познакомились с его выставками, активно поучаствовали в дебатах «круглого стола», а после хорошо отдохнули у моря, в одном из самых лучших крымских городов – Алуште!