Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Ср, 13 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проектУчасники проекту "Українські міста в Інтернеті"Як долучитися до проекту?
Алушта Вінниця Київ
Ковель
Новоград-Волинський Севастополь
АлчевськВознесенськ КоростеньНовомиргородський районСєвєродонецьк
БахмачВолочиськ Куп'янськПирятинСкадовськ
БердичівГадяч КоростишiвПрилукиСміла
Біла ЦеркваГородня МиколаївПрилуцький районФастів
БориспільЖитомир МиргородРомниХмільник
БровариЗолотоноша НетішинСарниЧеркаси
Васильків КалушНіжинСваляваЧернігів
Вишгород Карлівка Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ
  

Реформування у сфері охорони здоров’я України. Нові тенденції, вимоги та перспективи

Виступ начальника управління охорони здоров’я Житомирської ОДА, Заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук О.К.Толстанова під час громадського обговорення питань реформування системи охорони здоров’я міста Новограда-Волинського та Новоград-Волинського району. 

Реформування охорони здоров'я неможливо здійснювати за окремими напрямками – цей процес має бути комплексним і охоплювати як первинну, так і вторинну ланку медичної допомоги. Якщо проводяться реформи в первинній ланці, тобто відбувається скорочення деяких медичних закладів, потрібно віднайти альтернативу, аби забезпечити людям можливість і надалі отримували адекватну медичну допомогу. Всі ці дії мають погоджуватись з медичними працівниками, населенням, владою. Адже лише за спільної зацікавленості всіх сторін та при взаєморозумінні можна досягти успіху у реформі. При цьому потрібно враховувати специфіку регіону, матеріальну базу, дорожнє сполучення, кадрове забезпечення. 

Реформування галузі охорони здоров’я повинно проходити виважено, поступово, мати чітку стратегію та перспективу. Наразі ми маємо протоколи та стандарти лікування, розробляються індикатори якості, які базуються на принципах доказової медицини. Ці компоненти мають бути витримані і при проведенні реформування галузі охорони здоров’я. Тому від проекту ЄС «Сприяння реформі вторинної медичної допомоги» ми чекали наукових, доказових підходів до реформування вторинної медичної допомоги. Вчора відбулася зустріч з керівником Проекту Оксаною Абовською та експертами Проекту. Ми отримали, якщо можна так сказати, продукт нашої співпраці, наукові розрахунки щодо можливості проведення реформ, що буде мати пацієнт, медичний працівник після проведеної реформи. Це не є крапкою нашої співпраці – це просто ще один крок до нашої цілі. 

Сьогодні відшукує свій шлях як у житті, так і в розвитку різних галузей Україна. 

Мені особисто, хотілося б, щоб у цих пошуках ніхто не загубив ті надбання, які уже дали і показали позитивний результат, принесли користь людям. Думаю, що принципово важливо при розробці Концепції охорони здоров'я пояснити всьому суспільству і усім громадянам на рівні самоврядних громад, для кого і для чого це робиться. 

Ми багато говоримо про ринок та ринкові відносини. Охорона здоров'я сьогодні є суворо регламентованою сферою в достатньо ліберальному ринковому середовищі. Ми практично перебуваємо на повному бюджетному фінансуванні, а можливість залучення інших джерел фінансування і реального заробітку ускладнена колізіями законодавства. 

Медична допомога повинна бути функціональною, тобто відповідати об'єктивній потребі і запиту пацієнта, сучасною і якісною по всіх каналах доступу, ефективно організованою. Як підвищити її ефективність? 

Потрібно позбуватися дублюючих ланок, збільшувати мобільність ресурсів, підвищувати фондовіддачу дорогого обладнання, використовувати працю висококваліфікованих лікарів за призначенням, збільшувати обсяги і підвищувати якість позастаціонарної допомоги одночасно перепрофільовуючи і згортаючи більш дорогу стаціонарну допомогу. Регуляторні механізми повинні будуть змушувати медичні підприємства знижувати витрати і підвищувати ефективність. 

Звичайно галузь потребує збільшення фінансування. Не можна сьогодні забезпечити нормальну працездатність галузі, не говорячи про її відтворення, коли 80,3 % видатків йдуть на оплату праці та оплату енергоносіїв. Практично ресурси охорони здоров’я вичерпані. Сьогодні визначені нові майнові відносини, змінена система формування розподілу Державного бюджету, макро- і мікроекономічні засади формування і перерозподілу валового національного продукту. Звичайно фінансування галузі не достатнє, але і ці кошти сьогодні використовуються не раціонально. Ми продовжуємо надавати соціальні послуги, наявне дублювання послуг, не ефективно використовуються лікарняні ліжка як вторинного, так і третинного рівнів, високе вартісне обладнання, заклади ПМСД «недофінансовуються» (по району за 2008 рік заклади «недофінансовані» на 175.8 тис.грн.).
При цьому на невідкладну допомогу (медикаменти) виділяється 10-15 грн., а сучасних деззасобів немає навіть в помині. Лише незначна частина закладів має 50-100 грн. на невідкладну допомогу. В окремих районах сільські ради виділяли кошти на проведення ремонтів, закупку обладнання. Але таких прикладів надзвичайно мало. Без підтримки влади на місцях, держави сільська медицина не виживе. 

Все це потребує нових підходів до організації, управління та фінансування охорони здоров'я. 

Головною ідеєю реформування системи охорони здоров'я області є рівноправний та справедливий доступ усіх жителів області до гарантованих державою медичних послуг високої якості при мінімальних затратах та найвищій результативності, поліпшення стану здоров’я та якості життя населення, рівня його задоволеності станом і якістю медичного обслуговування.
Основні принципи, яким має відповідати майбутня система охорони здоров’я області, базуються на відповідних чинних правових актах України та загальновизнаних європейських принципах і стратегіях, з урахуванням особливостей сучасного етапу розвитку національної системи охорони здоров'я. 

Наші завданні та цілі викладені в КОНЦЕПЦІ ї РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я НАСЕЛЕННЯ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ. 

Запропонована Концепція визначає пріоритетні і невідкладні заходи щодо підвищення якості та доступності медичного обслуговування, впровадження обґрунтованих гарантій надання безоплатної медичної допомоги, ефективної моделі фінансування галузі, орієнтованої на пацієнта та результат, удосконалення системи управління галуззю, оптимізації мережі закладів охорони здоров'я та поліпшення їх матеріально-технічної бази. 

Наявна нормативна база дозволяє уже розпочати впровадження Концепції. Впровадження її завжди залежатиме від політичної ситуації у державі та від здатності політиків приймати чіткі та обґрунтовані рішення. Реалізація Концепції буде успішною лише за умови наявності волі до змін з боку політиків і керівників. 

Основні заходи, нормативно-правові зміни: створення відділів (управлінь) охорони здоров’я при районних державних адміністраціях, міських радах для консолідації на місцевому рівні фінансових ресурсів, адекватного управління фінансовими, кадровими, матеріально-технічними ресурсами, подальшого запровадження контрактних закупівель медичних послуг;
юридична, економічна та управлінська автономія державних і комунальних медичних закладів шляхом зміни статусу медичних закладів - реорганізація медичних закладів у комунальні некомерційні підприємства;
перехід до глобального бюджету, перевагами якого є стримування витрат; краща координація та планування медичного обслуговування; виключення необґрунтованих послуг; надання більшої кількості послуг кращої якості; формування політики заохочення персоналу, отримання винагороди за працю;
створення громадських та наглядових рад при відділах (управліннях) та закладах охорони здоров’я;
інтенсифікація реорганізації надання первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини з метою наближення лікарської допомоги до населення; зниження рівня захворюваності; контроль за обґрунтованістю госпіталізації хворих, діагностичних процедур;
подальший розвиток стаціонарозамінних послуг і технологій;
диференціація стаціонарних закладів залежно від інтенсивності медичного обслуговування для надання екстреної допомоги, планового лікування хронічних хворих, відновлювального лікування і реабілітації, медико-соціальної допомоги (відділення сестринського догляду);
поступове укрупнення спеціалізованих відділень лікарень шляхом створення міжрегіональних центрів;
створення міжтериторіальних господарчих об'єднань лікарень;
постійне удосконалення формулярної системи медикаментозного забезпечення з метою економічного та ефективного використання лікарських засобів. 

Однією з проблем, що виникають у процесі впровадження реформи є нестабільність владних структур - часта зміна керівництва, як на рівні сільрад так і в районах призводить до гальмування впровадження Проекту. Бракує також і сміливості керівників до впровадження задуманих нововведень, навіть за наявності відповідної законодавчої бази. 

Ми зацікавлені також і у співпраці зі ЗМІ, потребуємо їх підтримки, об'єктивного роз'яснення того, що ми робимо.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2017-12-14 | Житомир
2017-12-14 | Житомир
2017-12-14 | Житомир
Всі новини розділу   
Економіка
2017-08-16 | Новоград-Волинський
2017-08-10 | Золотоноша
2017-08-02 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2017-11-30 | Пирятин
2017-12-11 | Ромни
2017-12-06 | Ромни
2017-12-04 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2017-11-29 | Пирятин
2017-12-12 | Новоград-Волинський
2017-12-12 | Новоград-Волинський
2017-12-01 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2017-12-12 17:27
4 або 5 грудня – розмови з Україною про ексгумації

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський повідомив про спробу повернення до польсько-українських розмов

2017-12-12 17:26
Лікарі та медсестри з України працюють у Польщі на будові і в магазинах

У Ґданську говорили про те, якою має бути міграційна політика Польщі щодо іноземців, зокрема українців

2017-12-12 16:58
Новітня технології для оборонного сектора

Армія потребує професійної і сучасної підтримки, а якщо зможе отримати техніку вітчизняного виробництва – тим краще

2017-12-12 16:27
Поляки не відчувають загрози на ринку праці з приводу українців

В основному ставлення поляків до мігрантів із України - позитивне

2017-12-12 16:26
У Медиці затримали розшукуваного Європейським ордером на арешт нідерландця

Громадянина Нідерландів затримано за організацію контрабанди наркотиків з України в Західну Європу

2017-12-11 17:27
На виставці оборонної промисловості відбулася прем’єра бойової машини «Борсук»

Представлена при нагоді 25 Міжнародної виставки оборонної промисловості машина замінить вислужені БМП піхоти

2017-12-11 17:26
Польща і Україна створили ракетну систему

Систему «Stokrotka» розробили силами польської WB Group і Укроборонпрому

2017-12-11 16:58
Треба зупинити небезпечні амбіції Росії в Центрально-Східній Європі

Глава Бюро нацбезпеки сказав, що Росія з легкістю застосовує силу щодо сусідів задля своїх інтересів

2017-12-11 16:27
Польські прикордонники затримали громадянина України

Під час обшуку виявилося, що із собою він віз вісім набоїв до вогнепальної зброї калібром 5,6 мм

2017-12-11 16:26
Звіт Смоленської підкомісії буде навесні 2018 року

Голова Міноборони сповістив, що кінцевий звіт Смоленської підкомісії буде закінчено за декілька місяців

Всі новини   
 
Новини міст України
2017-12-14 | Житомир
2017-12-14 | Житомир
2017-12-14 | Житомир
2017-12-14 | Вишгород
2017-12-14 | Скадовськ
2017-12-13 | Житомир
2017-12-13 | Житомир
2017-12-13 | Житомир
2017-12-13 | Скадовськ
2017-12-12 | Новоград-Волинський
2017-12-12 | Новоград-Волинський
2017-12-12 | Новоград-Волинський
2017-12-12 | Новоград-Волинський
2017-12-12 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Оголошення
2017-12-12 | Новоград-Волинський
До уваги новоград-волинців!
2017-12-12 | Новоград-Волинський
У Новограді-Волинському вшанують учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
2017-12-12 | Новоград-Волинський
До відома населення міста!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2013-08-24 15:19
Під час ходи опозиції міліція відбила в активістів "простреленого" Януковича
2013-08-24 00:59
Посол США відзначив атмосферу духовності та радості під час освячення Патріаршого собору УГКЦ
2013-08-24 00:55
Екологи створять патруль, щоб вберегти опале листя в парках
2013-08-24 00:52
Директор "Київської Русі" заявляє про рейдерське захоплення кінотеатру
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання
2013-08-24 00:49
На Гончара відтворили мультик "Жив-був пес"
Всі новини   
TyTa