Миколаївські портовики просять керівництво держави захистити інтереси трудового колективу. Відповідне звернення до Президента, Голови ВР і Прем’єр-міністра було прийняте в четвер на профспілковій конференції трудового колективу Миколаївського морського торгового порту, передає «Трибуна».
На конференції трудового колективу Миколаївського морського торгового порту було винесено питання про ситуацію, що склалася навколо порту. Тривогу в колективі викликала звістка про можливе повернення в порт колишнього начальника Ф.Бедіна.
Про реальну ситуацію в порту і про дії Міністерства транспорту і зв’язку України з кадрових змін в керівництві порту розповів присутнім начальник порту В.Капацина.
На сьогодні Миколаївський морський торговий порт - підприємство, що стабільно працює і динамічно розвивається. Порт вже перевантажив 4 млн. тонн різних вантажів, що відповідає вантажопереробці за весь 2003 рік.
Об’єм вантажопереробки в порту в порівнянні з 2004 роком зріс в 1,4 рази, чистий прибуток – в 1,1 рази, середньомісячна зарплата працівників порту – в 2,4 рази, відрахування обов’язкових платежів до бюджету і державні цільові фонди – в 2,3 рази.
У порту працюють 3 стивидорні компанії, засновники яких є великими вантажовласниками і можуть реально забезпечити гарантовані вантажопотоки. Розроблені і втілювані в даний час в порту інвестиційні проекти дозволять залучити значні кошти для розвитку портової інфраструктури, розширити виробничі потужності, створити додаткові робочі місця.
Розуміючи, що реальних підстав для розриву контракту з нині чинним начальником порту у чиновників з Мінтрансзв’язку України немає, вони почали реалізовувати варіант відновлення Ф.Бедіна на посаді начальника порту через судові органи.
У цих цілях конфіденційно була проведена заміна адвоката, який впродовж останнього року представляв в судовому процесі інтереси Мінтрансзв’язку України, на нового, якому дані вказівки відновити Ф.Бедіна в порту. Причому, нинішній адвокат, що представляє інтереси Мінтрансзв’язку України, працює в тій же адвокатській фірмі, що й адвокат, що захищає інтереси Ф.Бедіна. Більш того, ці адвокати сидять в одному кабінеті. Питання: про який захист державних інтересів тут може йти мова? Як вважають робітники порту, чиновники з Мінтрансзв’язку України дезінформували і ввели в оману нового міністра транспорту Миколу Рудьковського про ситуацію в порту. Портовики, що виступали на конференції, підтримали начальника порту Н.Капацину і висловили свої обурення з приводу намірів чиновників від Мінтрансзв’язку відновити на роботі в порту Ф.Бедіна. Докери заявили, що у разі повернення Ф.Бедіна в порт, вони на роботу на причали не вийдуть.
Тому, враховуючи, що міністр транспорту і зв’язку України Н.Рудьковский, не дивлячись на запрошення портовиків, на конференцію не приїхав, було прийнято звернення до президента України, спікера Верховної Ради, прем’єр-міністра України, в якому сказано:
«Для збереження стабільної ситуації на підприємстві, захисту інтересів трудового колективу і, як прояв пошани до нього, вимагаємо:
1. Негайної зустрічі Міністра транспорту і зв’язку України Н.Рудьковского з трудовим колективом і керівництвом підприємства з метою глибокого вивчення ситуації в порту.
2. Безумовного і неупередженого захисту інтересів держави з боку Мінтрансзв’язку в судовому процесі з колишнім керівником порту Ф.Бедіним, який заплямував себе беззастережними фактами зловживань і розбазарювання державного майна і нанесення збитків порту».
Крім того, портовики попросили вище керівництво держави втрутитися в ситуацію, яка склалася на підприємстві, і захистити інтереси трудового колективу. Робітники сподіваються, що міністр транспорту Н.Рудьковский, введений в оману чиновниками з міністерства, розбереться в ситуації і підтримає колектив порту.
ProUa