Сьогодні міста здебільшого оминають стороною Інтернет. Технічне забезпечення й інформаційні можливості не дозволяють їм створити міські портали, де розміщуватимуться новини міст, інвестиційні пропозиції та інші матеріали. Таким чином і місцеві фірми не мають можливості розміщувати свої сторінки в каталогах міських ресурсів для створення єдиної бізнес-інформаційної системи міста. Інститут трансформації суспільства (ІТС) створив якісно новий Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті”.
У межах проекту ІТС створює для українського міста його власний інформаційний сервіс. Розроблена структура цих сторінок дозволяє дуже швидко зорієнтуватись в тому, яка інформація і де знаходиться на сервісі.
Фірми також знайшли своє місце на сторінках міст (рубрика "Підприємства та бізнес", підрубрика "Основні підприємства та бізнес структури") і мають там власні сторінки.
Інтернет-продукт – інтегральний веб-портал „Українські міста в Інтернеті” є унікальним для України. Сьогодні він об’єднує 41 місто (близько 10 відсотків усіх українських міст), сайти яких розробив та підтримує ІТС. Окрім новин, які надходять безпосередньо з цих міст, на сайті представлені новини з усіх регіонів України, міста Києва, актуальна економічна та політична інформація загальнонаціонального характеру.
На сайті також міститься законодавча база з питань місцевого самоврядування; інформація про чинний адміністративно-територіальний устрій України та моделі адміністративно-територіальної реформи, проведення якої планується в Україні; матеріали про формування та діяльність Всеукраїнської ради міських голів; міжнародний досвід місцевого самоврядування (Нідерланди, Франція, Норвегія, Фінляндія, Словаччина, Польща); „Інформаційний бюлетень українських міст” , що видає ІТС; та ін.
Сайт зроблено в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні.
Завітайте на портал http://cityukraine.info/ і дізнайтеся з перших вуст про сучасний стан та проблеми розвитку українських міст!
Олег Соскін,
Директор Інституту трансформації суспільства
Якщо Ви бажаєте долучитися до проекту Українські міста в Інтернеті, Вам потрібно:
Надіслати офіційний лист на ім'я директора Інституту трансформації суспільства (ІТС) Олега Соскіна, де підтвердити готовність брати участь у проекті. Лист має бути завірений підписом голови міської ради (підприємства) і печаткою організації (форма листа довільна). Лист необхідно надіслати факсом або e-mail, а оригінал поштою.
Для вирішеня організаційних та фінансових питань щодо розміщення та підтримання веб-сторінки міста (підприємства) Вам потрібно контактувати за адресою:
а/с 297, м. Київ, 01034 тел./факс: (044) 235-98-28, (044) 235-80-23 e-mail: citynews@osp.com.ua
Представники Новоград-Волинської міської ради взяли участь у спільному засіданні постійних комісій районної ради та опрацювали питання щодо будівництва міні-ГЕС на річці Случ в с. Гульськ
19 червня 2018 року перший заступник міського голови Сергій Колотов, начальник управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради Олександр Богданчук, начальник управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради Дмитро Гудзь взяли участь у спільному засіданні постійних комісій з питань АПК, регулювання земельних відносин, екології та використання природних ресурсів і з питань регламенту, депутатської етики, законності, правопорядку та місцевого самоврядування Новоград-Волинської районної ради.
Першочергово на засіданні було розглянуто питання щодо будівництва міні-ГЕС на річці Случ в селі Гульськ Новоград-Волинського району. Як зауважив перший заступник міського голови Сергій Колотов, міська влада готова до конструктивної спільної роботи та не проти впровадження проектів і залучення інвесторів задля розвитку громад, однак у конкретному випадку місто може залишитися без єдиного джерела питної води – річки Случ.
Також під час розгляду зазначеного питання, зокрема, виступили: начальник Новоград-Волинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Коваль, який поінформував присутніх про результати досліджень заборів проб води в річці Случ, а також начальник комунального підприємства міської ради «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Алла Левицька, яка озвучила негативні наслідки для міста у разі будівництва зазначеної міні-ГЕС (в т.ч. зниження рівня та якості води).
Крім того, було зазначено, що між міською та районною владою, а також головами сільських рад, які знаходяться на території берегу річки Случ, окрім Гульського сільського голови, підписано меморандум про взаєморозуміння щодо недопущення будівництва міні-ГЕС на річці Случ в межах міста Новограда-Волинського та Новоград-Волинського району.
За результатами засідання буде надіслано відповідний протокол щодо недопущення будівництва міні-ГЕС по руслу річки СЛУЧ до Служби безпеки України в Житомирській області та Житомирської обласної державної адміністрації.
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради