Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2018-12-04 17:26
Понад половина українців підтримує єдину Українську православну церкву

Водночас проти створення в Україні Єдиної помісної церкви виступає 19% українців.

Понад половина українських громадян підтримує єдину і незалежну Українську православну церкву. Це – результат опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», який бачив наш кореспондент у Києві Павел Бушко:

«У соціологічному опитуванні 54% українців відповіли, що мають позитивне ставлення до створення в Україні Єдиної помісної церкви. Негативно на цю тему висловлюються 19%. Стільки ж, тобто 19% респондентів, висловилися байдуже щодо створення Єдиної помісної церкви. Минулого тижня Константинопольський патріарх Варфоломій скасував синодальний лист від 1686 року, що передавав Київську митрополію під юрисдикцію Москви, а також заявив, що він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

Наступним кроком на шляху надання автокефалії повинно стати проведення Собору нової помісної церкви, яка має вибрати предстоятеля. Тим часом Російська православна церква продовжує вважати Україну своєю канонічною територією. Приблизно одна п’ята українських православних належать до Московського патріархату.

Польське Радіо

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua