Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2019-02-13 15:27
У Варшаві демонтують пам’ятник радянським солдатам

Частини радянського пам’ятника прийме Музей холодної війни, що неподалік Щеціна У Скаришевському парку у Варшаві в середу,  почали розбирати пам’ятник подяки солдатам радянської армії. «Розібраний монумент передадуть в Інститут національної пам’яті», - повідомила речниця місцевої адміністрації Аґнєшка Кломб. Російські ЗМІ поінформували, що до парку нібито викликали поліцію, яка мала зупинити знесення монумента. 

Як повідомили потім у варшавській поліції, до парку насправді приїхали співробітники поліції, викликані одним із жителів Варшави, однак вони не зупинили роботи з демонтажу. «На місці вони перевірили усі документи і дозволи на демонтаж пам’ятника і поїхали», - зазначили у комендатурі поліції. Демонтаж пам’ятника мають намір завершити до четверга. Рішення про знесення монумента пов’язане із дією закону про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного режиму у назвах будівель, об’єктів та засобів житлово-комунальної власності. Частини радянського пам’ятника прийме Музей холодної війни, що неподалік Щеціна у Західнопоморському воєводстві. 

Пам’ятник, встановлений ще за Сталіна у Скаришевському парку, присвячений радянським солдатам, які загинули у вересні 1944 року під час боїв за варшавський район Прага. Його звели на місці поховання 26 військових, які загинули 13 вересня 1944 року.

Главком

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua