Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-06-16 16:48 | Новоград-Волинський
Хто забруднює річку Случ?

Вода – основа життя, один з найбільш цінних для людини природних ресурсів, без чого людство приречене на загибель. І вже сьогодні, ми повинні задуматися, як в належному стані зберегти водні ресурси, тим самим забезпечивши виживання як собі так і наступним поколінням.

Отож, 11 червня у Новограді-Волинському, під головуванням міського голови Володимира Загривого, за участю представників органів влади, зацікавлених підприємств, установ й організацій, науковців та екологів з Житомирської та сусідніх – Рівненської і Хмельницької областей, відбулася міжрегіональна нарада на тему: «Сучасний стан та екологічні проблеми річки Случ».

У вестибюлі Молодіжного центру учасників наради зустрічав очільник міста, який провів гостей залами приміщення та ознайомив з роботою закладу. Після чого присутні зібралися у конференц-залі. У ході засідання фахівці висловили своє занепокоєння забрудненням водних джерел, в першу чергу продуктами людської діяльності. Пригадали і події минулорічної давності, коли влітку 2014 року з кранів мешканців міста потекла вода невідповідного кольору, а пізніше в річці загинули раки. Причини ж цих випадків, після проведення численних перевірок, так і не вдалося з’ясувати.

Про результати моніторингових лабораторних досліджень води з річки Случ доповів начальник Новоград-Волинського міжрайонного управління держсанепідемслужби по Житомирській області Юрій Козир. Зокрема, Юрій Георгійович наголосив, що, на жаль, вже близько року контролюючі органи не мають фактично належного впливу на виявлення джерел забруднення водойм, так як в дії мораторій на перевірки суб’єктів підприємницької діяльності. До того ж, фахівці місцевої СЕС не мають можливості перевірити водойми на вміст солей важких металів, а здійснюють тільки бактеріологічні та санітарно-хімічні дослідження. Наразі, відповідно до розпорядження міського голови, створено комісію, яка проводить обстеження по перевірці стану водойм та виявляє несанкціоновані скиди у межах міста.

Також у ході засідання було зазначено, що в першу чергу на якість води може впливати неналежний стан прибережно-захисної смуги водойм. Адже після проливних дощів разом з дощовими потоками у водойми потрапляють пестициди із земельних ділянок людей та продукти розпаду сміттєзвалищ. Крім того, негативний вплив на стан водних ресурсів мають неочищені стічні води, автомобільні скиди, несанкціоновані підключення тощо.

В результаті обговорення учасниками наради було прийнято резолюцію, в якій визначено основні першочергові заходи, які необхідно запроваджувати, щоб зберегти в належному стані основне джерело забезпечення питною водою  мешканців міста – річку Случ. Зокрема, вирішено звернутися до обласних адміністрацій і рад, щоб провести таку ж нараду уже на вищому рівні; вжити комплекс невідкладних заходів та проводити роз’яснювальну роботу з населенням щодо припинення скидів стічних і каналізаційних вод приватними будинками, підприємствами й фірмами в систему дощової каналізації; активізувати екологічне виховання молоді; домогтися відміни мораторію на перевірки суб’єктів підприємницької діяльності тощо.

 
 


Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua