Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-03-05 16:02 | Новоград-Волинський
У Новограді-Волинському урочисто відкрили меморіальну дошку загиблому в зоні АТО герою – Олександру Марчуку

4 березня 2015 року у Новограді-Волинському відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки земляку-патріоту Марчуку Олександру Григоровичу, який загинув 2 вересня 2014 року виконуючи військовий обов’язок в зоні проведення АТО. Дошка, присвячена пам’яті лейтенанта Збройних Сил України, командира 3-го механізованого взводу 5-ї механізованої роти 2-го механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади з’явилась на будівлі Новоград-Волинського колегіуму, де він навчався.

Олександр Марчук був прекрасною молодою людиною, вихованою батьками у дусі патріотизму і любові до Батьківщини. Це був юнак з щирим серцем, справжній патріот. Саме тому, коли Україна опинилась в біді, він пішов захищати і боронити її та неодноразово виявляв мужність й героїзм, рятуючи життя військових побратимів на передовій.

Вшанувати пам’ять Олександра біля навчального закладу зібралися батьки загиблого героя Тетяна та Григорій Марчуки, заступники міського голови Сергій Колотов та Дмитро Ружицький, заступник начальника освіти і науки міської ради Тетяна Ващук, депутати міської ради Олександр Захарчук та Олександр Гарбовський, учні й учителі колегіуму, друзі, громадськість і просто небайдужі люди.

Відкрили меморіальну дошку під супровід пісні «Пливе кача», яка після подій Революції Гідності стала неофіційним жалобним Гімном України. Після чого в знак шани загиблому герою учні колегіуму схиливши голови в скорботі поставили під пам’ятною дошкою запалені лампадки.

Багато теплих слів прозвучало цього дня на адресу Олександра Марчука.

Зі вступним словом до присутніх звернувся заступник міського голови Сергій Колотов: «Прикро, що віддають свої життя найкращі, і в їх числі Олександр Григорович. Дуже хочеться, щоб ми їх завжди пам’ятали. І про нього і про сотні-тисячі інших героїв, які віддали свої життя за те, щоби над нами було мирне небо, світило сонце, щоби ми раділи життю. Тому продовжуйте все те, що розпочав Олександр, ставайте гарними фахівцями, ставайте захисниками своєї Вітчизни. Будьте патріотами.» А також звернувся до батьків Олександра: «Шановні батьки, дозвольте вклонитися і подякувати за такого сина, якого ви виростили. І вибачте, будь ласка, що не вдалося його вберегти».

Звертаючись до присутніх, заступник міського голови Дмитро Ружицький, наголосив: «Нині Україна переживає нелегкі часи, коли цілісність і соборність нашої держави знаходяться під загрозою. Сьогодні ідуть із життя найкращі сини України. Не можливо підібрати зараз слів, щоб заспокоїти втрату сина. Героями не народжуються, героями стають. І Олександр Марчук – один із них. Він віддав своє життя за свободу України, за нашу з вами свободу. І наш з вами обов’язок завжди пам’ятати про це. Ми не маємо права забути хоча б одне ім’я тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє.»

Також зі словами невичерпного смутку до присутніх звернулася директор колегіуму Камілія Сідлецька: «Війна це завжди біль, смерть, нещастя. І ми ніколи не могли б подумати, що в наш час, у XXI столітті, коли вже 70 років Європа живе в мирі і спокої, війна буде збирати свій кривавий врожай на сході України, де будуть гинути наші сини, брати, батьки, захищаючи свою рідну землю. Війна забрала і нашого учня – Сашу… Він закінчив 9 класів у 2004 році і далі продовжував вчитися у технікумі. Він загинув як герой під містом Щастя Луганської області… Сьогодні ворог прийшов убивати українців лише тому, що ми хочемо бути вільні, ми хочемо жити в незалежній єдиній Україні. Він не може з цим змиритися. Він прийшов убивати наших людей, наших воїнів-захисників, він прийшов нищити наші міста і села. Але знищити наш народ, нашу державу практично не можливо. Тому що українська земля, українська мати народжує таких синів як Саша, які будуть боронити рідну землю до кінця, не шкодуючи власного здоров’я. Саша віддав свій обов’язок перед народом України. Він посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеня. Дійсно, герої не вмирають. Він завжди буде з нами, він буде в нашій пам’яті, він буде в пам’яті наступних поколінь».

Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували світлу пам’ять Олександра Марчука, загиблих в зоні АТО новоград-волинців, героїв Небесної сотні та усіх українців, які віддали свої життя за самостійність і незалежність України.

В рамках заходу учні колегіуму виконали патріотичні віршовані рядки та пісні. До меморіальної дошки присутні поклали квіти.

Закінчили урочисту лінійку, як і розпочали, зі спільного виконання гімну України.

На меморіальній дошці навіки викарбувані слова на граніті: «У цій школі навчався Марчук Олександр Григорович, який героїчно загинув, виконуючи військовий обов’язок по захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Слава Україні! Героям слава!». Відтепер усі, хто переступатиме поріг колегіуму, буде зустрічатися з німим поглядом випускника навчального закладу, справжнього патріота своєї країни, захисника Батьківщини Олександра Марчука.

Вічна пам’ять герою...
 


Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua