Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-12-17 10:37 | Сарни
Сарни : Діти молились за Україну

Як бути небайдужим до чужої біди? Саме ці болючі соціальні питання хвилюють багатьох моїх сучасників. Адже благодійність і співчуття в Україні завжди були ознакою високої освіченості, людяності та особливої духовної краси. Немає потреби вкотре говорити про те, з яким великим нетерпінням вихованці КЗ «Чудельська спеціальна школа-інтернат № 2 І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради чекають на приїзд гостей, які не лише надають суттєву матеріальну допомогу, але й залюбки спілкуються з ними. Звісно, до їхньої зустрічі учні готуються заздалегідь: ретельно прибирають кімнати та майданчик перед будівлею закладу, святково прикрашають актову залу.

 Яскравим прикладом турботи про долю дітей з особливими потребами та обмеженими фізичними можливостями і з порушеннями мови в комунальному закладі є багаторічна діяльність директора корпорації «Братерство без кордонів» - Україна Миколи Богданця й менеджера філіалу корпорації в Сарнах Володимира Хомича, депутата міської ради Олександра Полякова. Цьогорічний візит також не став для них винятком.

Позавчора щиро вітали хлібом-сіллю заступника голови райдержадміністрації Тетяну Сухареву, яка передала найкращі побажання від голови Сарненської РДА Анатолія Остапчука. Не залишили без квітів жодного з меценатів, серед них виконавчого директора ПАТ «Рівнеобленерго» Юрія Мухи, керівника Сарненської дільниці Бориса Богданця, депутата районної ради Миколи Андрюшина, спонсора й благодійника, пастора Віктора.

Вперше сюди приїхав відомий на Рівненщині сатирик і гуморист, наш земляк із Зарічненщини Роман Демчук. Слова вдячності директор інтернатного закладу Валерій Малюжинський висловив і на адресу депутата районної ради Андрія Циганенка.

  Традиційно, після побажань і щирих зізнань гостей, у святковому залі відбувся творчий звіт дітлахів – фестиваль учнівської молоді «Повір у себе», який розпочали учасники фольклорного гуртка «Українською толокою». З любов’ю розповідали про свою школу в прекрасному поліському куточку серед зелених сосен, що стала для них отчим домом. Обожнюють і в комп’ютерному класі займатись, і трудитись на подвір’ї, й у футбол ганяють залюбки.

  Гаряче аплодували присутні Артему Самойлику за його спів і побажання добра, учням 8 класу, що повеселили частівками, Олені Мелещук, яка виконала східний танок. Майстер-клас показали старшокласники (музичні композиції «Козаки» й «Оранжеве сонце») та молодші школярі («Гопачок», «Дитяче танго», «Морячки», «Білі чайки», «Дощик»).

Закликом десятикласників зростати справжніми людьми й творити добро завжди й усюди звучала пісня «Соколи». Торкнулась потаємних куточків душі «Молитва за Україну»,  яку виконали всі учасники фестивалю. Діти просили Всевишнього послати українцям миру, щастя й добра, собі – мудрості, а ще - вберегти народ від гріха. Молились за державу, щоб вона була, один за одного, бо ми - люди, і нам жити разом. Молились за Боже благословення всьому українському народові.  

  Сьогодні в Україні проживають майже 100 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки (25 тисяч із них виховуються в 278 інтернатних закладах різного рівня, де трудяться 30 тисяч працівників). Приємно, що на Сарненщині не лише влада та дорослі, але й молодь переймається долею дітей, обділених родинним піклуванням, надаючи їм суттєву матеріальну допомогу та даруючи щасливе спілкування на рівних.

     До речі, лише корпорація «Братерство без кордонів» привезла солідних подарунків для обох комунальних інтернат них закладів на суму 8 тис. 400 грн. кожному. Серед презентів холодильник, морозильна камера, електричні праски, прожектори та ін.
 

Сузір’я талантів

   Поцінувати їх запросили заступники директора з навчальної та виховної роботи КЗ «Чудельська спеціальна школа-інтернат № 1 І-ІІ ступенів» Рівненської обласної ради Наталія Фесянова та Олена Новак. Завітали сюди разом із заступником голови райдержадміністрації Тетяною Сухаревою та менеджером  філіалу корпорації «Братерство без кордонів» у Сарнах Володимиром Хомичем.

     У сучасному актовому залі, який змінив свій вигляд, завдячуючи працівникам ТзОВ «Вирівський кар’єр» Мартіна Шорша, було затишно й тепло. А на святково прикрашеній сцені демонстрували свої таланти учні 2, 4-7 класів. І в цьому їм допомагала потужна музична апаратура, яку подарувала закладу компанія «АВІАС Плюс».

  Присутні змогли оцінити старання наставників Світлани Рокитинець і Валентини Кравчук. Прийшли до висновку, що вихованці вільно почуваються не тільки в кабінеті ритміки, схожому на справжній танцювальний зал, а й на сцені. Не можу не згадати про ще один кабінет – приготування їжі. Виконуючи програму з трудового навчання, педагоги виховують у дівчат і хлопців риси господарників. Для цього тут є все необхідне. От тільки холодильника для зберігання продуктів не вистачало. Тож коли молоді люди побачили побутову техніку, одразу почали її розпаковувати. Прожекторам також дуже зраділи. Тепер обширна територія буде гарно освітленою.

  Переймається долею дітей, які навчаються в школах-інтернатах району не один благодійник чи меценат. Їх число щороку збільшується й кожен є ініціатором багатьох добрих традицій, що не тільки сприяють патріотичному вихованню молоді, а й прищеплюють любов до рідної Альма-матер. Благодійну допомогу надають небайдужі мешканці не лише Сарненщини. Часті їх поїздки в школи, двері яких завжди гостинно відкриті, тісна дружба з дітьми, співпраця з учителями й вихователями – яскравий приклад гідного добродійництва.

А цьогорічні концертні програми учнів, як, до речі, й попередні, що супроводжувались бурхливими оплесками та веселими посмішками, подарували яскраві миті казковості й справжнього дива.

 

  «Кажімо більше ніжних слів» 

Такими словами розпочався захід у Тинненській ЗОШ І-ІІІ ступенів, присвячений Міжнародному дню інвалідів. У сільському закладі освіти зібралися батьки та діти з обмеженими фізичними можливостями, аби поділитися теплом і щирістю душ людських.

Адже інвалідність – це не обділеність долею, зазначила заступник директора з виховної роботи Наталія Мініна, а спосіб життя при обставинах, що склалися. І він може також бути дуже цікавим – і мені, й іншим.

     Розважально-конкурсна програма була досить насиченою. Аплодували присутні вихованцям хореографічного та вокального гуртків (керівники Наталія Дячук, Алла Бакунець). І, звичайно ж, найприємнішим моментом для дітлахів стало отримання подарунків, які вручили фахівці із соціальної роботи Тетяна Царук та Ірина Башлай.

  Щиру подяку висловили організатори дійства всім підприємцям, які проживають і працюють на території населеного пункту й виділили кошти на придбання подарунків для дітей з особливими потребами.

Насамкінець, хочу сказати ще раз: аби не наживати собі ворогів, нікому не бажайте зла, а серця свої відкрийте тільки для добра. Й ця істина, як усе геніальне, надзвичайно проста.


rda.sarny.rv.ua

Марія КУЗЬМИЧ


 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua