Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-12-16 10:48 | Бердичів
Стало відомо, як пройшов у Бердичеві 2013-й – рік дитячої творчості

 

2013-й рік, згідно Указу Президента, був оголошений роком дитячої творчості. А чи створено у Бердичеві умови для розвитку здібностей і талантів дітей? Створено – такий висновок могли зробити члени виконавчого комітету, заслухавши тривалу у часі доповідь першого заступника міського голови.
За словами Івана Демуся, Бердичеві проводиться значна робота для задоволення освітньо-культурних потреб дітей, їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку. А виявляти юні таланти починають ще у дитсадках.
Іван Демусь, перший заступник Бердичівського міського голови: « На базі кожного дитсадка працюють гуртки художньо-естетичного, екологічного, фізкультурно-оздоровчого, пізнавального та інших спрямувань. У 122-ти гуртках, як працюють у наших дитячих садочках, займається 2370 дітей. Розвитку дитячої уяви та вихованню національної свідомості, патріотизму і збереженню народних традицій сприяють також створені у дитсадках музеї. Естафету розвитку дитячої творчості переймають школи, у яких особливе місце поряд із навчально-виховним процесом належить гуртковій роботі, де діти працюють за власними інтересами і вподобаннями».
З огляду на важливість позакласної роботи, було прийнято рішення про введення додаткових ставок керівників гуртків в окремих закладах. Загалом на базі 15-ти шкіл було відкрито 123 гуртки, які відвідують майже дві з половиною тисячі учнів.
Іван Демусь, перший заступник Бердичівського міського голови: «Основні напрямки роботи – художня творчість, дитячі вокальні ансамблі, театри, хореографічні колективи, гуртки образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, народних ремесел, фізкультурно-спортивного спрямування, технічної творчості».
Розгалуженою є мережа позашкільних закладів, у 130-ти гуртках, спортивних секціях і творчих об’єднаннях якої займається понад дві з половиною тисячі дітей та молоді. Крім центру Разумкова і дитячо-юнацької спортивної школи імені Лонського, діти можуть розвивати свої творчі нахили у закладах культури: музичній та художній школах, до речі, які цього року із відзнакою пройшли державну атестацію, міському Палаці культури, а також відвідувати музей та бібліотеки.
Великі можливості створено у місті для розвитку спортивної майстерності дітей та молоді. До їхніх послуг – басейн, клуби центру «Спорт для всіх» і дитячо-юнацька спортивна школа.
Іван Демусь, перший заступник Бердичівського міського голови: «На відділенні футболу працюють 6 тренерів-викладачів, усі з вищою фізкультурною освітою. Футболом займається 386 вихованців ДЮСШ м. Бердичева, за їх участю проведено понад 180 ігор в різних містах України. Вихованці відділення футболу після закінчення навчання стають гравцями футбольних клубів. Бердичів є одним з небагатьох міст, які надають фінансову підтримку футбольному клубу з міського бюджету».
Створення умов для розвитку дитячої творчості потребує значних грошових вкладень, каже посадовець. І як один з результатів таких вкладень – те, що юні та дорослі городяни можуть займатися спортом на реконструйованому стадіоні «Прогрес». А ще без гарних умов для навчання не буває гарних перемог на різного роду конкурсах. Та кількість дітей і молоді, яка 14-го січня виходить на сцену Палацу культури для отримання міської відзнаки за свої досягнення, свідчить про те, кожен рік у Бердичеві – це рік дитячої творчості. Людям, які причетні до виховання майбутніх зірок України та світу, від імені усіх бердичівлян висловив подяку міський голова.
Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Від дітей, якій будуть жити у нашому місті, хочу подякувати вам за цю непросту роботу. Ви робите добру справу, ви молодці, спасибі вам!».

 

Телеканал "ВІК"

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua