Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-12-13 12:09 | Сарни
Розділи горе й радість людей із вадами слуху

Багатолюдно було 1 грудня в міському підлітковому клубі «Юність». Тут відбувся вечір відпочинку для людей із вадами слуху «Добро єднає серця». Захід розпочався з Гімну України в жестовому виконанні Олени Жабчик.

Потім до слова запросили голову Сарненської територіальної організації УТОГ Любов Яруту, яка нагадала, що в 1992-ому році Генеральна асамблея ООН проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу - 3 грудня назвали датою Міжнародного дня інвалідів. Про проблеми цих людей заговорили, їх перевели в площину активних практичних рішень, права інвалідів почали закріплювати на законодавчому рівні. Робота прийняла системний характер. Заходи, що проводять у цей день, спрямовані на інтеграцію інвалідів у життя суспільства. Це не складно, але це не варто відкладати. Бо від цього залежить наша цивілізованість. Міжнародний день інвалідів – це не свято, а привід для влади замислитися над тим, як забезпечити виконання своїх обов’язків перед людьми з особливими потребами. Дорогі наші, ми схиляємо голови перед вашою силою духу, котра іноді буває міцнішою за тілесну. Ми захоплюємося вашими терпінням й оптимізмом. Маємо надію та впевненість, що в майбутньому суспільство забуде слово «інвалід» і змінить свою хибну психологію стороннього спостерігача. Громадяни з обмеженими можливостями не вимагають до себе жалю. Давно все зрозуміли та пристосовуються до різних ситуацій. Так сталося, і на їх місці міг опинитися кожен із нас. Вони не потребують чогось особливого, лише елементарного - жити в суспільстві та відчувати себе людьми. Інвалідність - не вирок. Практика свідчить, що інваліди можуть бути й стають повноцінними й високо ефективними членами громади, відмінними фахівцями та навіть політиками, економістами, соціально активними й життєствердними людьми, які надихають багатьох, у тому числі й абсолютно здорових громадян.

Для інвалідів по слуху та зору держава створила громадські об'єднання – Товариство глухих, Товариство сліпих й інші, де всі особи з обмеженими можливостями можуть вирішити всі свої важливі соціально–побутові питання: отримати матеріальні допомоги, засоби сурдотехніки, в тому числі мобільні телефони, оформити пенсії, медичне обслуговування, підтримку в міліції, суді тощо. Територіальна організація робить усе можливе, аби відчули себе повноцінними громадянами держави. Отож, на вечорі, приуроченому інвалідам із вадами слуху, всі присутні з задоволенням дивилися концертну програму. Сценку «Зустріч» виконали для них Валентина Лук’янчук, Тамара Понік і Леонід Тихий, пісню «Друзі» подарувала Ольга Пінчук, пантоміму «В автобусі» представили Ольга Пінчук і Наталія Васютенко, вірш «Любій матусі» прочитала донечка Ольги Пінчук - Вікторія, вірш «Колискова» та гумореску «Старуха, дверь закрой» почули з вуст Валентини Лук’янчук, пісню «Мама, мамочка» - від Олени Жабчик. Директор підліткового клубу «Юність» Марія Макаревич і художній керівник Марія Круглик разом із вихованцями також підготували для нечуючих захоплюючу програму, зокрема танці «Кармен», «Віримо в чудо», сценку–пантоміму «Повір у себе». Пісні «Побажаю» подарувала Анна Лоцманова, «Давайте розділимо радість» - Катерина Симончук, «Ми – разом» - Даринка Скуловець. Їх донесла до уваги присутніх перекладач жестової мови Олена Жабчик. Будь-який культмасовий захід неможливо провести без підтримки благодійних організацій. Від імені нечуючих і працівників територіальної організації хочемо подякувати всім, хто підтримує нас в організації та проведенні різних заходів і надає посильну допомогу, зокрема фірмі «Здоба», магазинам «Наталі», «Оксамит», «Флора», «Квіти», «Ковбасна хата», «Нагода», «+38», «Автозапчастини», «Колос», ТОВ «Північ-Центр ЛТД», СП «Комбінат громадського харчування Сарненської райспоживспілки», супермаркет «Вопак», ТОВ «Клесівський кар’єр нерудних копалин «Технобуд», громадському об’єднанню воїнів–інтернаціоналістів «Пам'ять», Вирівському гранкар’єру, завжди допомагають приватні підприємці: О. Нелапша, І. Андрощук, Л. Новак, О. Данильчик, О. Поплавський, М. Король, І. Голяка, С. Нечипорчук, В. Оксенюк, А. Більчик, Міжнародний благодійний фонд «Глорія», районна організація партії «Удар» (керівник В. Іванюк) та інші.

Голова територіальної організації Любов Ярута на завершення зустрічі подякувала активним учасникам концертної програми, директорові, художньому керівникові та вихованцям підліткового клубу «Юність», усім присутнім, побажала міцного здоров’я, щастя, витримки, мужності, оптимізму, успіхів у всіх справах, сімейного достатку, довголіття, розуміння від близьких і друзів і запросила до святкового столу у фойє підліткового клубу «Юність», для організації якого продукти харчування надали благодійні організації. Крім того, інваліди по слуху отримали допомогу у вигляді продуктових пакетів.САРНЕНСЬКІ НОВИНИ

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua