Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-11-11 14:55 | Фастів
У Фастові були покладені вінки та квіти від міської ради та єврейської общини до меморіалу пам'яті євреям-фастівчанам

Під час зустрічі були покладені вінки та квіти від міської ради та єврейської общини до меморіалу пам'яті євреям-фастівчанам, розстріляним і замученим німецько-фашистськими окупантами у 1941-1943 р.р., що по вулиці Комсомольська та до знаку пам’яті євреям-фастівчанам, Братської могили жителів міста, розстріляних і замучених німецько-фашистськими окупантами у 1941-1943 роках, що по провулку Будьонного.

Під час покладання присутні пригадали , як в перші роки війни тут вбивали всіх: комуністів, комсомольців, працівників радянських установ та членів їх сімей, бійців та командирів Червоної Армії, які не зуміли вибратися з оточення. Загалом же за роки війни було розстріляно та закатовано десятки сотень мирних жителів Фастівщини різних національностей. Саме тут, неподалік сьогоднішньої ЗОШ №4, був фастівський «Бабин Яр».

У своєму виступі Галина Поліщук сказала, що пам’ять про ті випробування живе в серці кожного, кому довелося пройти смертельне пекло фронту, втратити рідних і близьких, запам’ятати біль, муки і рабське приниження людської гідності. І сьогодні, коли створюються необхідні умови для того, щоб національні меншини, які проживають в нашому регіоні, мали можливість зберігати й розвивати свою культуру, традиції та історичну спадщину, реалізуючи соціальні ініціативи Президента України в Фастові, міська влада готова допомогти єврейській громаді у збереженні цієї пам’яті. Адже історія нашого Фастова – багатонаціонального з часів його створення, є спільною. Тому й дбати про неї ми будемо спільно.

Далі зустріч продовжилась в офісі Фастівської міської єврейської громади, який знаходиться в палаці культури. Почесна голова організації Елла Шейнфайн розповіла про будні та свята організації, яка нині нараховує понод 70 членів. На жаль, вік їх поважний, у багатьох рідні виїхали за кордон, а тому окремі престарілі її члени сьогодні знаходяться під опікою земляків. А ще вона дякувала соціальній службі міста за турботу про них.

Також члени громади звернулися до в.о. міського голови зі своїми проблемами та баченням їх вирішення, а також тими перспективами, що об’єднують всіх городян. Насамперед, потрібно вирішити питання реставрації знаку пам’яті євреям-фастівчанам, Братської могили жителів міста, зробивши його своєрідним меморіалом пам’яті. Адже увічнення минулого допоможе новому поколінню не здійснювати трагічних непоправних помилок і навчатиме нас жити в мирі та злагоді.

Галина Федорівна запевнила присутніх, що в міському бюджеті на 2014 рік будуть передбачені кошти для цього. Вже тепер дане доручення головному архітектору міста продумати та виготовити проект цього меморіалу, з тим, щоб визначитися із необхідною для цього сумою. Звичайно, коштів в повному обсязі, принаймні наступного року, міська рада виділити не зможе. Тому повинні бути й інші джерела фінансування. Так буде оголошено про збір коштів для реставрації цього меморіалу серед фастівчан. Та й сама єврейська громада може звернутися до Всеукраїнської єврейської спільноти, своїх земляків, які нині проживають за кордоном. Спільно, наголосила в.о. міського голови, ми втілимо нашу мрію в життя.

Присутні на зустрічі просили допомогти впорядкувати єврейське кладовище, адже там багато старих могил, які заростають чагарниками і за якими нікому доглядати. Піднімали також питання зменшення орендної плати за приміщення, в якому знаходиться їх офіс, враховуючи ті факти, що багато десятиліть тому тодішньою владою у фатівських євреїв були забрані приміщення синагоги та школи, а тепер коштів у громади обмаль. Та й ремонт, хоча б косметичний, тут пора вже робити.

Галина Федорівна пообіцяла, що і ці прохання намагатиметься не залишити без уваги.

fastiv.in.ua

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua