Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-07-22 19:42 | Черкаси
Майже 300 касових апаратів у м. Черкасах підключились наприкінці липня до електронної стрічки

Наразі триває перехід на касові апарати з системою дистанційного автоматичного звітування. Головною метою такого переходу є електронізація звітності.

В.о. начальника Державної податкової інспекції у м. Черкасах ГУ Міндоходів у Черкаській області Юрій Байбуз нещодавно провів зустріч із суб’єктами господарювання Черкас, які використовують у своїй діяльності значну кількість касової техніки, щодо питання реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, і виявлення проблемних аспектів на сьогоднішній день.

«Підприємства, які приймають участь у нараді, використовують майже третину від загальної кількості зареєстрованих в ДПІ у м. Черкасах касових апаратів і тому ми очікуємо найбільшу активність реєстрації новітньої та модернізації наявної касової техніки саме від таких суб’єктів господарювання», - зазначив Юрій Байбуз.

За його словами, лише за останні два тижні липня в експлуатацію впроваджено майже 300 одиниць техніки. На сьогодні 530 касових апаратів, що складають 27,6 відсотки від загальної кількості РРО, формують електронну стрічку та автоматично передають дані про готівкові операції на сервери Міндоходів.

Не дивлячись на те, що фінансова відповідальність за неподання електронної звітності настає з 1 січня 2014 року, часу для реєстрації новітньої та модернізації наявної касової техніки не так і багато. Разом з тим Юрій Байбуз наголосив, що з 01 січня 2013 введено в дію норми абзаців другого та третього п. 7 ст. З Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо обов'язкового подання суб'єктами господарювання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків реєстраторів розрахункових операцій до органів Міндоходів по дротових або бездротових каналах зв'язку за технологією Національного банку України.

Нагадаємо, що 8 липня затверджено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. У першій частині реєстру визначені реєстратори розрахункових операцій, дозволені до первинної реєстрації. Тобто моделі зазначених реєстраторів можуть продаватися та використовуватися у роботі підприємців. До другої частини реєстру віднесено моделі, первинна реєстрація яких заборонена. Це ті апарати, які раніше перебували у використанні платників, однак вже переважно не випускаються виробниками касової техніки.

На сьогодні у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій знаходиться 53 моделі касової техніки, що відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів.

***

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. На Черкащині діють Головне управління Міндоходів у Черкаській області та Черкаська митниця Міндоходів.

 Державна податкова інспекція у м. Черкасах

 ГУ Міндоходів у Черкаській області

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua