Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-05-10 10:03 | Бердичів
Багатотисячний Бердичів урочистим зібранням зустрів Свято Перемоги

Особливим світлом оберігає мирне життя українців День 9-го Травня. Віддаючи данину поваги подвигу радянського народу у часи Великої Вітчизняної війни і пам’ятаючи мільйонні жертви заради миру і свободи, осяяні цим світлом та блиском ветеранських орденів й медалей, збираються у День Перемоги бердичівляни, аби вклонитися героїзму своїх батьків, дідів та прадідів.

41-45-й роки довели усьому світові, що сила людського духу може бути потужнішою за броню, а любов до рідної землі є по-справжньому святим почуттям, виголосив у вітальній промові Бердичівський міський голова. Василь Мазур, як і тисячі його земляків-бердичівлян приходить 9-го Травня до Вічного Вогню на знак пам’яті та безмежної вдячності до своїх рідних та близьких, котрі віддали все, на що були здатні, заради перемоги, на знак пам’яті та поваги до усіх героїв, чиї імена стали святими для нинішнього покоління українців.
 

 

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Я щиро бажаю, щоби у нашому місті, у житті наших нащадків слово «війна» звучало, як спогад, а не як дійсність. Бажаю усім мирного неба і добра. Вірю у те, що так воно і буде, якщо ми будемо разом, будемо єдиними у нашому прагненні зробити нашу країну заможною і квітучою. Всяка ідеологія, що роз’єднує народ, є недоброю ідеологією. Тому ми – бердичівляни – завжди шанували ідею єдності всіх, хто живе на одній землі. Мільйони наших земляків віддали свої життя заради миру і життя прийдешніх поколінь. Бердичів вміє пам’ятати!»

Одним із найвеличніших свят для українців і для себе особисто вважає День Перемоги народний депутат України Анжеліка Лабунська. Народна обраниця подякувала ветеранам за світле й мирне небо, а молодь закликала пам’ятати подвиг героїв, котрі поставили край зловісним намірам фашистів.

Анжеліка Лабунська, народний депутат України: «Я хочу від імені всіх поколінь подякувати вам не лише за сьогодення, а й за те, що народилися наші батьки, ми, наші діти, онуки й правнуки. На жаль, ми часто забуваємо про тих, кому завдячуємо мирним сьогоденням. Здоров’я вам, міцності у родинах, аби вас вшановували не лише 9-го Травня, а й щодня. Лагідна старість, як на мене, то бачити, як зростають у великій родині онуки й правнуки, коли у родині панують затишок, щастя, здоров’я.»

Син ветерана очільник Бердичівського району Володимир Збаражський не раз чув з батькових вуст розповіді про страхіття Великій Вітчизняній і людський героїзм. Через те і вважає 9-те травня днем світлим і вікопомним.

Володимир Збаражський, голова Бердичівської РДА: «Сьогодні свято радості, пісень, салютів. Водночас нинішній день – день великої скорботи у душах людей. Бог послав нам прекрасну погоду і усі умови для того, аби гарно відсвяткувати ці Пасхальні дні. Кругом вас – багато квітів, рідних і близьких. Ви не лише зуміли захистити нашу землю, а й відбудувати велику державу.»

9-те Травня – день, коли пліч-о-пліч стоять ті, хто гнав фашистського ворога зі своєї Батьківщини й ті, хто нині готовий дати гідну відсіч усім бажаючим посягнути на незалежність рідної землі. Сьогоднішні військові не забувають, з якою самовідданістю билися з німцями їхні співвітчизники, а ветерани, у свою чергу, вірять у те, що пам’ять про воєнне лихоліття не зітреться зі свідомості нащадків.
 

 

Сергій Желєзняк, голова Бердичівської міської ради ветеранів війни та праці: «Все это время многие западные политики и историки не придут к единому мнению в вопросе, как же так, мол, вся Европа навалилась на Советский Союз и потерпела поражение? А ответ здесь прост: советские люди защищали свою Родину, свое право жить и трудиться на родной земле. Призыв на фронтах и в тылу был один: «Все для фронта! Все для победы!»

Андрій Маліновський, командир 26-ї Бердичівської артилерійської бригади: «Так тяжело оправдать, что с каждым годом их становится все меньше. Наши ветераны… Они выстояли, они не сломились и не сдались. Они не видели богатой и сытой жизни, умеючи довольствоваться малым. И были счастливы, когда узнали о Великой Победе. Низкий поклон вам, ветераны! Добрая память тем, кто не дожил до сегодняшнего дня!»

Вже 68 років у Бердичеві гримлять лише переможні салюти, а живих квітів біля пам’ятних знаків та монументів, як і бажаючих своєю присутністю вшанувати подвиг визволителів, відчутно більшає. На вулиці міста виходять тисячі його мешканців – від найменших до найстарших, щоби обдарувати одне одного святковими посмішками, щоби подивитися одне одному в очі, щоби подякувати одне одному за пам’ять, за самопожертву, за те, що живі.

Через те і тягнеться живий коридор через увесь Бердичів, через те разом із високопосадовцями йдуть до пам’ятників прості городяни. Йдуть із дітьми, онуками, правнуками. І якби камінь міг ожити, то обличчя Воїна-визволителя, який схилився над своїми загиблими товаришами у скорботі, хоча б на мить неодмінно опромінилося б радісним світлом. Від того, що не забули, від того, що пам’ятають.
 

 

Телеканал "ВІК"

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua