Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-03-12 18:45 | Ковель
На Ковельщині стародавню церкву не можуть врятувати - заважає закон

У селі Гішин Ковельського району громада не може врятувати від руйнації храм, бо він – пам’ятка архітектури, інформує "Слово Волині".

Дмитрівська церква у Гішині – унікальна. Це найстаріша дерев’яна церква, яка збереглася до наших днів. За одними даними, її збудували у 1562 році, за іншими – у 1567. У радянські часи храм був занедбаний, тут бігали собаки, а нині прогниває обшивка, а на дзвіниці селяться шпаки. Проте підлатати будівлю не можна – вона охороняється законом.

Настоятель храму отець Віталій каже, куди тільки не зверталися, аби врятувати церкву. Навіть до Президента добралися, думали, нарешті справа просуватиметься. Та віз і нині там.

А зберегти цю церкву вкрай важливо. Адже за стільки років місце намолене. Зайшовши всередину, відразу відчуваєш умиротворіння.
У церкві села Гішин зберігається чудотворна ікона Одигітрія. Багато років вона була схована у престолі. А коли її віднайшли і розмістили на почесному місці, люди помітили: коли прикластися до образу і щиро помолитися, творяться дива.

За матеріалами www.prokovel.com

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua