Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-03-12 20:05 | Черкаси
Черкаси : У місті хворі на ниркову недостатність перекрили дорогу у центрі

У Черкасах кілька десятків пацієнтів приватного діалізного центру "Фрезеніус" перекрили дорогу у центрі міста та міст через Дніпро.

Основна вимога хворих на гостру ниркову недостатність, які отримують гемодіаліз (очищення крові) у "Фрезеніусі", – фінансування їхнього лікування саме у приватному центрі, а не в обласній лікарні, передає Радіо "Свобода".

Спершу хворі розгорнули акцію протесту на Соборній площі під вікнами Черкаської облдержадміністрації. Вони тримали плакати "Де наші гроші на лікування?", "Гемодіаліз – це життя", "Дайте право на якісне лікування", "Девіз влади: нема відкатів, нема фінансування. Геть таку владу!".

Хворі вимагали, щоб чиновники не змушували їх лікуватися в обласній лікарні, де, за їхніми словами, надають гірше лікування, а профінансували гемодіаліз у приватній клініці "Фрезеніус".


 

Хворі на ниркову недостатність перекрили дорогу у центрі Черкас. Фото - Дар’я Бунякіна (RFE/RL)

Щойно розпочалася протестна акція, до мітингувальників вийшов керівник головного управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Володимир Брожик. Він запевнив людей, що до кінця березня обласна влада погасить борг, який є перед "Фрезеніусом" іще з минулого року.

Як сказав Брожик, обласна влада гарантує, що керівники районних та міських рівнів укладуть угоду із приватною структурою і ніхто не вимагатиме, щоб люди переходили на лікування в обласну лікарню.
"Обласна державна адміністрація буде гарантувати проплату із районів протягом цього року. На це погодилася компанія "Фрезеніус", тому на цей рік питання фінансування буде знято", - запевнив Брожик.
Мітингувальники після зустрічі з представником облдержадміністрації назвали його заяву "оказамилюванням", продовжили акцію протесту та перекрили бульвар Шевченка. На центральній вулиці Черкас утворився довгий затор.

Пізніше пацієнти "Фрезеніусу" на кілька хвилин перекрили ще й дамбу через Дніпро.

У четвер люди збираються їхати у Київ та проводити акцію протесту вже під стінами Верховної Ради.

Українська правда

За матеріалами osp-ua.info

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua