Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-02-11 11:05 | Міста України
Іван Салій: Верховна Рада повинна якнайшвидше прийняти рішення про вибори в столиці

«У разі, якщо Верховна Рада не спроможеться прийняти рішення про вибори столичного мера та депутатів міськради у терміни, визначені Конституцією України, громадське об’єднання «Вибір» звернеться до Президента України з вимогою особисто ініціювати вибори київського голови». Про це під час сьогоднішньої акції «Киянам – вибори!», яка відбулася під стінами парламенту, заявив голова громадського об’єднання «Вибір» Іван Салій. Як відомо, колишній голова Київської міськдержадміністрації, народний депутат України І та Ш скликань, представник Президента в Києві в 1992-1993 рр. Іван Салій вже заявив про свої наміри балотуватися на посаду мера Києва. «Верховна Рада має, нарешті, призначити дату чергових виборів мера та Київради, – заявив Салій під час акції, – однак, спостерігаючи за тим, що відбувається у стінах вищого законодавчого органу, у нас з’являються сумніви у тому, чи зможе парламент найближчим часом визначитися з датою проведення столичних виборів».

– Тому ми прийшли сьогодні до народних депутатів, аби нагадати, що їхній обов’язок як законотворців – не влаштовувати шоу в сесійній залі, а приймати життєво необхідні і для країни, і для місцевих громад рішення, – зауважив голова громадського об’єднання «Вибір». «Якщо ж цього найближчим часом не станеться, з аналогічною вимогою ми звернемося до Президента як гаранта Конституції», – наголосив Іван Салій. Відповідаючи на питання журналістів про його ймовірних конкурентів на виборах мера, Салій зауважив: «Прізвища відомі всім, це люди, яких я особисто глибоко поважаю. Але ситуація в столиці така, що посаду мера повинен зайняти не просто відомий політик, бізнесмен чи спортсмен. Київ має очолити господарник, аби розгребти ті Авгієві конюшні, в які перетворилася уся комунальна, промислова, економічна, соціальна, культурна сфери столиці». Під час акції, яка зібрала кілька сотень представників громадського об’єднання «Вибір», люди стояли з плакатами: «Депутати! Досить спати! Пора мера обирати!», «Негайно призначте вибори в столиці!», «Ні – меру-маріонетці!» та ін. По завершенню пікету під Верховною Радою, активісти «Вибору» на чолі з Салієм рушили до Київради, де сьогодні столичні депутати мали розглядати бюджет столиці на 2013 рік.


За матеріалами osp-ua.info

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua