Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-01-14 16:19 | Новоград-Волинський
Шановні новоград-волинці! Будьте-обережні – складні погодні умови!

У 2012 році до Територіального управління МНС у Житомирській області по лінії «101» надійшло 182 повідомлення про травмування та загибель мешканців області внаслідок переохолодження і обмороження, внаслідок яких 26 осіб загинули та 156 – отримали травми. У цьому році жертвами холодів уже стала одна людина – летальний випадок та 8 – травмувань. Останній трагічний випадок зареєстровано 3 січня – на одній із вулиць Новограда-Волинського виявлено тіло 60-річного чоловіка, згідно висновку експертів саме загальне переохолодження тіла стало причиною смерті.
 
У зв’язку з цим служба цивільного захисту м. Новоград-Волинський та Новоград-Волинського району закликає громадян бути обережними під час морозів і берегти себе від переохолодження. Найголовніше – не вживайте алкогольних напоїв, алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, і в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло.
 
 Попередження відморожень.

1. Одягатися та взуватися необхідно відповідно до температури повітря та погоди, одяг та взуття повинні бути теплими та сухими, бажано з натуральних матеріалів. Взуття (в т. ч. чобітки, лижні черевики, черевики з ковзанами) повинні бути вільними, щоб не здавлювати тканини і не порушувати кровопостачання нижніх кінцівок. Для взуття треба використовувати повстяні устілки, одягати шерстяні шкарпетки.
 
2. Відкриті частини обличчя та голови (вуха, підборіддя, щоки, ніс) необхідно періодично перевіряти для попередження відмороження.
 
3. Необхідно відмовитись від перебування на холоді у нетверезому стані.
 
4. Необхідно уникати тривалого перебування у холодних сирих приміщеннях та роботи на відкритому повітрі у холодну погоду з підвищеною вологістю повітря.
 
5. Не варто виходити на вулицю спітнілими та слід уникати надмірних фізичних навантажень.
 
6. Рекомендується вживати гарячі їжу та напої.
 
Бажано з осені починати загартування свіжим повітрям та холодною водою, проводити на відкритому свіжому повітрі зарядку, пробіжки та прогулянки.
 
 
О.І. Зозуля
Фахівець (з оперативного реагування) ДПРЧ 10
капітан служби цивільного захисту                                    

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua