Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-12-04 16:12 | Рівне
Рівне : У Всесвітній день боротьби зі СНІДом рівнян застерігали, що презервативи не захищають від зараження

1 грудня у Рівному молодь з Фундації регіональних ініціатив (ФРІ) роздавала презервативи, звертаючи увагу рівнян на ризик зараження ВІЛ/СНІДом у випадку «незахищених» стосунків. Натомість волонтери рівненського руху «За життя» наголошували на тому, що така контрацепція лише зменшує вірогідність зараження, а не запобігає йому. Найкращим же захистом від захворювань, що передаються статевим шляхом, доводять вони, є цнотливість до шлюбу та вірність подружжя.


Багато хто в 14-15 років починає жити статевим життям, то краще вони хай захищаються презервативом, - вважає голова правління РММГО ФРІ Олексій Смірнов, пояснюючи мету роздачі контрацепції. - Хай це навіть буде захист на 70 відсотків, як кажуть наші опоненти, хоча ми опираємося на дані про вищий рівень захисту.- 70 – це ж не 40 і не 30. Це ж 70 великих відсотків захисту, - емоційно додає волонтер ФРІ Іван Мельников.З активістами ФРІ у питанні щодо того, що контрацепція – це найкращий метод захисту від ВІЛ-інфекції, категорично не згідні волонтери руху «За життя!»


Беручи участь у такій акції, вони обманюють людей, подаючи їм неповну інформацію, - вважає волонтер руху «За життя!», координатор Свято-Софіївського православного молодіжного братства Сергій Одарченко. – Це тому відбувається, що ці активні молоді люди самі обмануті. Вони не наголошують, що презервативи лише зменшують ймовірність заразитися.


Спокушати людей не можна, - доповнює колегу по руху «За життя!» голова благодйної місії "Православне діло" отець Віталій Поровчук. - Коли ми роздаємо презервативи, ми спокушаємо. Молодих людей, в першу чергу. Підводимо їх до такої думки, що начебто статевість поза шлюбом, до шлюбу – це добре. І що якщо не можна, але дуже хочеться – то можна. І що презерватив захищає від інфекцій, в тому числі від ВІЛ. Але це неправда. Презерватив не захищає від зараження, а лише зменшує його ймовірність. Безпечним же секс може бути лише у шлюбі.- Я просив їх не роздавати презервативи, - продовжує отець Віталій. - На жаль, вони не послухалися. Проте сподіваюся, наші слова торкнулися їхніх сердець. Принаймні потім більшість з цих молодих людей підійшли до нас, взяли наші буклети і їх роздавали.


Ми – християни, - зауважує волонтер ФРІ Іван Мельников. - Як віруюча людина, я раз на три місяці можу зайти в храм і помолитися. Але мене абсолютно не цікавить думка церкви у цій справі.- Потрібно захищатися, але потрібно й інформувати про те, наскільки надійний цей захист, - вважає рівнянин Олександр. - Але чи потрібно ось так роздавати усім підряд, підштовхуючи до статевих стосунків і тих, хто ще не має такого досвіду? Тому організаціям, які цією темою цікавляться, варто зустрітися і обговорити якийсь спільний алгоритм таких акцій.Уривок з буклету, який роздавали волонтери руху "За життя":Чи готові ви до статевих стосунків?

У наш час ми багато чуємо про те, що статеві стосунки у юності і підлітковому віці – це нормально.Молоді люди відчувають себе досить дорослими та «готовими» до статевих стосунків. Але відчуття «готовності» не може бути єдиним критерієм дійсного стану «бути готовим». Відчуття приходять і йдуть. Вони змінюються, особливо, коли ви молоді. Вони виникатимуть і надалі. Але наслідки вчинків не приймають до уваги наші відчуття. Вони трапляються – неважливо, як ми себе при цьому відчуваємо.Коли ми ухвалюємо рішення відносно чогось такого важливого, як вступ до статевих стосунків, ми не можемо використовувати наші відчуття як єдине керівництво до дії. Ми зобов’язані передбачати наслідки того, що ми робимо.А які ж наслідки?• СНІД вбиває• Вірус HPV, що передається статевим шляхом, призводить до раку матки, який може убити• Безліч інших хвороб, що передаються при статевому акті, можуть залишити нас безплідними або налякати цим. Є і невиліковні захворювання.• Підліткова вагітність може зруйнувати майбутні плани.Світ переповнений трагічними випадками з людьми, які відчували себе «готовими» для статевого життя, але лише згодом до них приходило розуміння того, що їх «готовність» не зробила нічого такого, щоб захистити від вагітності, герпесу, СНІДу і т.д.Коли секс дійсно безпечний?

Єдиний шлях повністю оберегтися від хвороб, що передаються статевим шляхом, – це мати одного постійного партнера, якого ви знаєте як такого, що не має захворювань і що не зраджує вам. До цього часу такі стосунки називалися подружжям.Суть не в тому, що ми відчуваємо «готовність», а в тому, наскільки ми справді готові.Види контрацепції та її шкідливість

Під штучними методами регулювання зачаття (контрацепцією), на відміну від природніх методів, слід розуміти методи, які використовуються у статевому акті, перед чи після нього, для того, щоб зробити його безплідним. Існують: бар’єрні засоби, фізичні засоби (спіраль), гормональні засоби, хімічні засоби, стерилізація.До механічних засобів відносять: презервативи, ковпачки та інше. Згідно з даними доктора Кіркмана, в 52% анкетованих протягом 3-х місяців презерватив рвався або зісковзував. Люди, які регулярно користувалися презервативами, повідомляли про більшу кількість подібних казусів ніж ті, що користувались ними від випадку до випадку.Надійність презерватива у запобіганні вагітності, за даними кандидата медичних наук Зорислави Городенчук, не перевищує 80%. Також презервативи – ненадійний захист від СНІДу. Латекс, з якого виготовляються презервативи, має пори розміром 5 мікрон, а голівка сперматозоїда має в діаметрі 3 мікрона, вірус імунодефіциту людини має розмір 0,1 мікрона, збудник сифілісу має 1,5 мікрона, збудники гонореї – 0,5 мікрона, вірус герпесу – 0,3 мікрона.


За даними американських вчених, ризик зараження СНІДом при використанні презервативу складає більше 31%. Тому Міністерство медичної промисловості США зобов’язало виробників презервативів розміщувати на упаковці попередження про їхню неефективність. Тепер у США, на автоматах в яких продаються презервативи стоїть попередження: УВАГА! Презервативи не захищають вас від сніду! Таким чином організації і люди, які рекламують презервативи як захист від СНІДу, навмисне дезінформують людей і піддають їх небезпеці.


За матеріалами 4vlada.com

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua