Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-10-17 09:51 | Чернігів
Чернігівські ікони прикрасять Софію Київську

З 17 жовтня по 12 грудня Національний заповідник «Чернігів стародавній» проводить у столиці виставку «Народна ікона Полісся». На ній будуть представлені цінні експонати сакрального мистецтва XVIII-XIX століть з фондів заповідника.

Ядро колекції сформовано на основі пошукових експедицій по Чернігівській області, географія зібраних у колекції заповідника ікон охоплює майже всі райони Чернігівщини. Більшість найцінніших зразків іконопису, представлених на виставці, було фактично врятовано від знищення в період масового закриття і руйнування православних храмів у радянські часи.

Найпоширенішими з народних ікон на Чернігівщині були образу Богоматері, Ісуса Христа, Св. Миколая, Св. Георгія Побідоносця (Змієборця), Великомучениці Варвари, Св. Параскеви, Св. Іоанна Воїна, Архангела Михаїла. Значно рідше зустрічаються сюжетні євангельські композиції: «В'їзд в Єрусалим», «Успіння Богоматері», «Воскресіння Христове» та ін. Експоновані на виставці іконописні твори відрізняються між собою за стилем і манерою виконання, але усі представляють класичне направлення народного іконопису з обов'язковими стилізованими зображеннями великих квітучих троянд або півоній на нейтральному чорному або покритому додатковим рослинним орнаментом строкатому тлі.

Природним доповненням до української ікони і в мистецтві, і в побуті завжди були рушники - і цю виставку доповнюють прекрасні зразки чернігівських рушників з колекції збирача старовини з с. Москалі Чернігівського району Юрія Дахно.

Помилуватися виставкою можна у виставковому залі «Хлібня» (частина Національного заповідника «Софія Київська») за адресою вул. Володимирська, 24.http://www.day.kiev.ua/

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua