Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-07-19 17:29 | Новоград-Волинський
Досвід роботи Німеччини для новоград-волинців

Нещодавно міський голова разом із своїм заступником, на запрошення Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, із робочим візитом відвідали провідні міста Німеччини. Фінансування поїздки та перебування за кордоном повністю взяла на себе німецька сторона. 17 липня Володимир Загривий зустрівся із керівниками житлово-комунального господарства, ОСББ міста аби поділитися побаченим та обговорити плани на майбутнє.
 
До складу делегації, яку очолював директор Департаменту житлової політики Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства Віталій Шаповаленко, входили керівники міст Чернігова, Немирова, Івано-Франківська Києва та Новограда-Волинського. Варто відзначити надзвичайно позитивні та яскраві враження представників нашого міста від устрою життя німців. Володимир Іванович відзначив, що перебування за кордоном було плідним і буде мати гарні позитивні наслідки для нашого міста.

Основна мета поїздки – збагачення досвідом роботи, впровадження енергоефективності у будівлях. Як зазначив міський голова за останні десятиліття в цій країні сталися разючі зміни на краще. У 85% будівель сановані дахи, вікна, двері, водо-, електромережі, інші комунікації. На дахах встановлюють сонячні установки, які генерують електричну енергію. Відповідно закривають атомні електростанції. Використовують навіть силосну масу, з якої добувають метан.

Німці максимально намагаються використати альтернативні природні джерела та перетворити їх на засоби життєдіяльності для людей, не знищуючи тим самим самі джерела. У всіх під’їздах стоять датчики руху, що теж економить кошти. Також вразила гостей надзвичайна працьовитість та відповідальність німців. Скажімо канікули у школярів тривають лише 1 місяць. Немає розбитих ліхтарів, обмальованих чи обдертих лавок, сміття.

Звичайно, аби наблизитись до подібного устрою багато що належить зробити на державному рівні, аби вся Україна, а не лише декілька міст йшла в потрібному напрямку. Конкретні ж кроки, які має зробити наше місто для впровадження схожої системи життя будуть викладені пізніше у конкретному рішенні. Документ буде передбачати повне сприяння приватникам, будівництво на території міста сонячної електростанції, тощо Також буде переглянуто персональний склад енергоменеджерів, які повинні бути при ОСББ, комунальних підприємствах.

З ними будуть проводитися окремі навчання за участю фахівців. Також, за прикладом Німеччини буде створена інформаційно-енергетична агенція. Окрім енергозберігаючих технологій, в нашому місті буде впроваджено ряд інших цікавих та корисних проектів для покращення життя новоград-волинців та рівня розвитку нашого міста. Міська влада і надалі буде плідно працювати із Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, впроваджувати новітні технології щодо енергоефективності та користуватися запропонованою допомогою закордонних організацій.
Заступник міського голови Сергій Колотов розповів про впровадження запропонованих технологій з економічної сторони.
 
У Житомирській області є організація, яка може зробити інфрачервоне обстеження будинків, що виявить проблемні місця, які потребують санації. Звичайно ці заходи потребують коштів та сил, але за підтримки та розуміння жителів міста можна зробити багато покращень для рідного краю, адже всі ми хочемо жити не лише у затишному, чистому місті, але й у комфортних, теплих будинках, суттєво економлячи кошти.Відділ інформації і зв’язків із
громадськістю міської ради

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua