Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-04-05 17:13 | Ковель
У Ковелі відбувся обласний семінар освітян

Соціальний захист дітей пільгових категорій – основна тема обласного семінару освітян, що відбувся в Ковелі. У його роботі взяли участь заступник міського голови Ігор Прокопів, заступник начальника управління освіти і науки Волинської ОДА Валентина Загрева та начальник міського управління освіти Віктор Бичковський.

У місто залізничників прибули спеціалісти з питань охорони дитинства з різних міст та районів Волині, заступники директорів закладів інтернатного типу. Для них було організовано ряд практичних занять у НВК №11. Директор закладу Галина Сидорук поділилась своїм досвідом щодо структури та планування роботи комплексу з питань охорони дитинства.

Відвідали учасники заходу і ЗОШ № 8 - єдиний в області базовий навчальний заклад з інклюзивним навчанням. За сприяння виконавчого комітету Ковельської міської ради тут було відкрито клас з інклюзивною освітою, в якому усі діти навчаються разом, незалежно від їхніх проблем, вад і можливостей.

З метою безперешкодного доступу до будівель та приміщень ЗОШ №8 дітей з вадами опорно-рухового апарату, зокрема тих, що пересуваються на візках, влаштовано пандуси при вході до школи. Відповідно до вимог замінено двері до шести класних кімнат на першому поверсі (дотримуючись розмірів в ширину 95 см, щоб можна було проїхати на інвалідному візку). У роздягальні дітям з особливими потребами виділено окремий куточок, де вони можуть зберігати додаткові засоби для переміщення.

Вхід в їдальню розширили, ліквідували пороги, збільшили до 1,1 м. ширину переходів між столами. В класних кімнатах передбачили додатковий простір для вільного пересування, для зберігання інвалідного візка, коли дитина пересідає з нього на стілець. Повісили нижче дошки і ліквідували східці до дошки.

Введено також додаткову посаду соціального працівника, який впродовж дня перебуває з цими дітьми, надає безпосередню допомогу тим, хто не може самостійно пересуватись.

Ці діти залучені до занять фізкультурою, для них окремо працює спецмедгрупа. До їх послуг відкритий тренажерний майданчик, спортивний майданчик із штучним покриттям, спортивний зал, роздягальні з душем і санвузлом.

У школі працює 3 класи з інклюзивним навчанням: 8 клас (3 дітей), 7-Б (3 дітей), 5-А (2 дітей), 1-Б (1 дитина).

Особливо повчальним був візит у дошкільний навчальний заклад №6 «Світлячок». Це дитсадок комбінованого типу, єдиний у Ковелі. Тут, крім звичайних малюків, виховуються соціально незахищені, а також з вадами зору та слуху. У «Світлячку»: три групи – де дітки з вадами зору, одна група – дітей глухих та слабочуючих, одна – інтернатна група, та п’ять груп – загального розвитку.

Діти з інтернатної групи перебувають на повному забезпеченні «Світлячка». Тут їх годують, одягають, лікують. Вихователі замінюють їй справжніх батьків.

З усього міста віддають дітей у заклад, бо тут працюють справжні фахівці. Найважливіше завдання колективу – створення таких умов виховання, розвитку, реабілітації та навчання дітей – хворих та здорових, з родиною та без неї – де б усі відчували себе комфортно та затишно, мали змогу розвиватися, боротися зі своїми фізичними вадами, відкривати всі свої таланти та здібності.

Учасники семінару обмінялись досвідом своєї роботи за «круглим столом» та оглянули виставку учнівської творчості, що діє в Палаці учнівської молоді.

kovelrada.gov.ua

За матеріалами prokovel.com

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua