Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-04-02 18:07 | Міста України
Соціальне підвищення: це скоріше популістський захід, ніж економічний, – В. Крюков

Інтернет-портал OSP-UA-INFO взяв інтерв'ю у політолога Віталія Крюкова
Віталію Івановичу, як відомо,  у своєму виступі з нагоди ювілею Організації ветеранів України Президент Янукович анонсував початок чергового передвиборчого «посилення соціального захисту» ветеранів війни та праці. Чи реально, враховуючи нинішній стан національної фінансової системи, профінансувати такі додаткові виплати, і де влада збирається знайти на це кошти?
Я до влади ніяким боком не причетний, тому мені досить важко відповісти звідки вона буде брати кошти. Думаю, що у влади дуже мало, так скажемо, економічно обґрунтованих джерел для виконання цих обіцянок. А неекономічний метод, - він, для всіх зрозумілий. Це друкарський станок. Ще, звичайно можливий додатковий тиск на тих, хто платить податки, на підприємців.

Тобто за рахунок якогось перерозподілу, а не за рахунок підвищення ВВП. А шансів зробити це, якимось економічно обґрунтованим способом, я думаю, обмаль. Такі шанси були практично вичерпані ще минулого та позаминулого року.

Що стосується власне перерозподілу, то тут можливі варіанти. Я не думаю, що нинішній уряд буде робити зараз такий перерозподіл за рахунок найбагатшої верстви населення, тому що в Україні багатії, власне і є влада.

Тим більше, я вважаю, а нещодавно це питання було темою обговорення на одному з телеканалів, що проведення навіть такого перерозподілу є економічно неефективним. Власне навіть певний популістський відголос на цей захід, теж навряд чи матиме якийсь суттєвий ефект.

Навряд чи більша частина населення України відчує, якісь зміни на краще, якщо внаслідок такого перерозподілу на 1% збільшиться надходження до бюджету. Я вважаю, що це скоріше популістський захід, ніж економічний.

За матеріалами OSP-UA.INFO

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua