Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2011-12-05 13:10 | Прилуки
Про забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними до об'єктів соціальної інфраструктури

Виконком заслухав інформацію начальника відділу комунального господарства управління житлово-комунального господарства міської ради Олега Шевеля про хід виконання рішення виконкому №588 від 17 листопада 2009 року “Про затвердження плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2009-2015 роки “Безбар’єрна Україна”. 

За інформацією Олега Шевеля протягом поточного року на території міста прийнято в експлуатацію 22 об'єкти різного функціонального призначення, з них 1 об'єкт облаштований пандусом, 6 об'єктів мають безперешкодний доступ, а 7 об'єктів облаштовані кнопками виклику обслуговуючого персоналу. 

Відділом містобудування та архітектури міської ради постійно здійснюється моніторинг забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів соціальної інфраструктури та здійснюється контроль за виконанням даних вимог під час погодження проектної документації на будівництво або реконструкцію об'єктів містобудування.
На жаль, у зв'язку з обмеженістю фінансового ресурсу в міському бюджеті немає можливості передбачити кошти на встановлення світлофорів зі звуковими зумерами на пішохідних переходах для людей з вадами зору. 

Щодо розміщення піктограм, інформаційних щитів, електронних табло в транспортних засобах, то деякі автобуси загального користування вже облаштовані додатковими щитками для більш зручного отримання інформації пасажирами з вадами зору. Ведеться контроль за розміщенням всієї необхідної інформації в салонах автобусів загального користування. 

Постійно проводиться роз'яснювальна робота з перевізниками щодо оновлення транспортних засобів та необхідності здійснення контролю за проведенням посадки та висадки пасажирів виключно на зупинках громадського транспорту з метою забезпечення доступу до транспортних засобів осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пересуваються на візках, та осіб з вадами зору.
Під час реконструкції історичної зони центрального парку та центральної площі міста за рахунок спонсорських коштів забезпечено пониження бордюрів на тротуарах і доріжках у зонах відпочинку. 

Але у зв'язку з обмеженими фінансовими можливостями міського бюджету частина заходів залишаються не виконаними, тому виконком доручив відповідним управлінням та відділам міської ради продовжити виконання плану заходів у межах асигнувань, передбачених у міському бюджеті, та за рахунок інших джерел.
Наступна інформація про хід виконання рішення виконкому буде заслухана в листопаді 2012 року. 


Відділ інформаційно-аналітичного
забезпечення міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua