Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2011-11-09 17:06 | Васильків
На Київщині відбулося перепоховання останків 125 червоноармійців, полеглих при обороні Києва у 1941 році

5 листопада з нагоди 67-ї річниці з Дня закінчення Великої Вітчизняної війни в селі Гатне Києво-Святошинського району за ініціативи та підтримки міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойко відбулася урочиста церемонія перепоховання останків воїнів, які загинyли тут в перші самі важкі місяці боїв Великої Вітчизняної війни, захищаючи українську столицю. Урочиста церемонія перезахоронення за часом збіглися із датою –Днем звільнення Києва який відзначають 6 листопада. Провести в останню путь людей, які ціною власного життя забезпечили своїм нащадкам мирне сьогодення, прийшли губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк та аташе з питань оборони при посольстві РФ в Україні Андрій Баранов. Васильківський район представляли голова Васильківської районної ради Олег Мазепа та голова міськрайонної організації «Молоді регіони Васильківщини Дмитро Дронов. Серед знайдених останків вдалось ідентифікувати рештки 20 з них. Серед полеглих був знайдений і один з п'яти з керівників штабу оборони Києва Тимофій Власович Шамрило, який загинув у 1941 році й протягом 71 року вважався зниклим без вісти. Після того, як за православним звичаєм останки гатнянських героїв були віддані землі та згадано молитвою увіковічений подвиг, на честь загиблих воїнів пролунав військовий залп і у небо символічно злетіло 125 білих голубів. 

Подвиг цих людей живе в століттях і навіть з плином часу ми не маємо права забувати про тих, хто пролив свою кров за право нащадків мирно жити на рідній землі. Наш святий обов’язок – робити все можливе, щоб пам'ять про загиблих під час війни жила вічно! 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua