Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2011-06-16 14:42 | Прилуцький район
Оподаткування відпускних

Відповідно до Кодексу законів про працю відпускні повинні бути виплачені працівнику перед відпусткою, як мінімум, за три дні. Тому вся сума відпускних виплачується працівнику до настання відпустки незалежно від того, чи є вона перехідною з місяця в місяць.
Відпускні виплати, нараховані за невідпрацьований час, прирівнюються до додаткової заробітної плати. Тому вони оподатковуються податком на доходи фізичних осіб у складі заробітної плати. 

Якщо відпускні припадають на один місяць, то оподаткування податком на доходи фізичних осіб не викликає труднощів. Перехідні виплати мають свої особливості. 

Досить часто відпустка починається в одному місяці, а закінчується в іншому, наприклад, відпустка триває з 16 червня по 15 липня.
Суми відпускних необхідно розподіляти пропорційно дням, що припадають на дні відпустки у відповідному місяці. Тобто перехідні відпускні нараховуються частинами: у сумі, що припадає на місяць, у якому працівник іде у відпустку, і сумі, що припадає на місяць виходу працівника з відпустки. 

Якщо врахувати той факт, що суми перехідних відпусток будуть брати участь у нарахуваннях кількох місяців (наприклад, в червні та липні), то й утримання податку буде проводитися, відповідно з нарахованих за ці місяці сум. 

У місяцях, коли нарахована заробітна плата з частиною перехідних відпускних не перевищуватиме граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги (у 2011 році – 1320 грн.), то у відповідному періоді нарахування заробітної плати з урахуванням відпускних, працівник має право на податкову соціальну пільгу. 

Податок на доходи фізичних осіб підлягає перерахуванню до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу, тобто сплачується одночасно з отриманням коштів на виплату відпускних. 


Прилуцька ОДПІ

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua