Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-12-17 18:33 | Новоград-Волинський
Відбулося перше пленарне засідання другої сесії Новоград-Волинської міської ради

У якому взяли участь 43 депутати. Було розглянуто й прийнято 22 рішення з питань розвитку міста. Основним питанням був аналіз виконання міської програми економічного і соціального розвитку міста у 2010 році. Доповідав заступник міського голови Сергій Колотов, який детально зупинився на досягнутому та незробленому.
 
Головними пріоритетами року, що минає було: будівництво нових водоочисних споруд (реалізація передбачається за допомогою міжнародного кредиту), завершення будівництва ЗОШ № 8 (робиться все можливе, щоб завершити у наступному році), створення сучасної моделі управління якістю надання адмінпослуг (відкрито ЦНАП), реформування галузі охорони здоров’я (проведено відокремлення первинної та вторинної медицини), заходи з енергозбереження в бюджетних установах міста (замінено освітлення в 3-х школах, ведуться нові навчальні курси в школах). 

За словами Сергія Юрійовича критичними залишаються розширення меж міста та поліпшення енергозабезпечення Новограда -Волинського. Депутати мали можливість проаналізувати підсумки роботи всіх галузей. Як зазначив міський голова 2010 був досить стабільним. Але у наступному – багато що буде змінено. Зокрема - у промисловості, ЖКГ, по іншому будуть розставлені акценти, на нових засадах формуватиметься бюджет і вочевидь, що буде непростим. Але спільними зусиллями лише на засадах місцевого патріотизму, об’єднавши зусилля депутатів, громади продовжимо поступальний розвиток міста. 

Депутати міської ради затвердили Регламент роботи ради, Положення про постійні депутатські комісії, для успішного завершення поточного року внесли зміни до місцевого бюджету, розглянули земельні питання, питання комунальної власності. З метою вирішення земельних спорів громадян щодо земельних меж приватних осіб, додержання правил добросусідства створена комісія міської ради на чолі із заступником міського голови Дмитром Ружицьким. Замість вибулого до нового місця роботи депутата Бориса Подсадного до складу міської ради за списками від ПР введено Степана Маркевича . 

Перший заступник міського голови Микола Усенко поінформував присутніх про наслідки діяльності комісій щодо доцільності залучення кредиту для водоканалу та дотримання законодавства під час приватизації окремих комунальних підприємств. Микола Григорович зазначив, що порушень чинного законодавства не виявлено. Після дискусій та консультацій вирішено, що шансом взяти міжнародний кредит необхідно скористатися, але під неухильним контролем громади, депутатів. Слід ефективно використовувати ці кошти, економити їх, щоб замінити водо та каналізаційні мережі, тому що без цього - нове обладнання швидко вийде з ладу. 

Комісія встановила, що приватизація майна колишніх комунальних підприємств проводилася у відповідності до чинного законодавства. Але керівники за старими радянськими стереотипами продовжували хазяйнувати, не ефективно використовуючи майно, недостатнім був і вплив на них влади. Є думка, що не варто створювати комунальні підприємства, щоби утримувати їх коштом міського бюджету, якщо немає можливості забезпечити їх роботою. Інформації голови комісій були взяті депутатами до уваги.

Багато розмов нині в місті точиться навколо ситуації із роботою музичної школи. За словами міського голови під час пленарного засідання міської ради нова влада за місяць своєї діяльності ще не встигла нашкодити, а лише намагається розібратися, змінити рух до кращого в інтересах громади, а тим більше дітей. На звинувачення колишнього міського голови Миколи Боровця Володимир Загривий відповів, що ніхто «око» на будівлю на вул. Левченка не накинув – ні він, ані голова Верховної Ради Володимир Литвин. І пора покінчити із передвиборчою риторикою, нічим необґрунтованими наговорами і плітками. 

Продаж її можливий за двох умов – зберегти цільове призначення як фізкультурно - оздоровчого центру, який потрібний місту, який спеціально будувався за державні Чорнобильські кошти з цільовим призначенням, за сприяння А.А.Ринки та В.М.Литвина та інших наших земляків – державних посадовців. Друга умова - отримані від продажу кошти повинні бути направлені на створення Школи мистецтв на базі історичного приміщення музичної школи, яке добудувати на прилеглій до неї території. Рішенням міської ради, яке жваво обговорювалося та корегувалося, вирішено призупинити ремонт аварійного приміщення музичної школи через його недоцільність. 

Колективу запропоновано проводити заняття на вибір – чи в приміщенні терцентру чи готелю «Полісся». А поки що рішення міської ради про створення Школи мистецтв, яке прийняте в грудні минулого року, але так і не почало виконуватися, залишене в силі. 

Продовжується вивчення депутатами 2-х пропозицій – створити Школу мистецтв на базі недобудованого банно-прального комбінату або добудувати до нинішньої музичної школи приміщення, де буде розміщено і музичну і художню школи. Депутати були одностайні в тому, що краще створювати ніж знищувати, хоча аварійну частину школи все ж таки буде найближчим часом розібрано.
Свою сесійну роботу депутати міської ради продовжать через тиждень, коли буде прийнято Бюджет України на наступний рік. Тоді вони затвердять міський бюджет та Програму економічного та соціального розвитку міста на 2011 рік.


Світлана Чачина
начальник відділу інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради


© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua