Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-12-15 17:31 | Вознесенськ
Вознесенськ: Місцеві ініціативи на вирішення проблем регіонального розвитку

Вже вкотре Вознесенська міська рада стає переможцем Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування України у IІ-й категорії конкурсного відбору з міським проектом «Впровадження технологій комбінованих систем опалення з використанням альтернативних джерел енергії на об’єктах соціальної сфери міста Вознесенська» (проекти (програми) органів місцевого самоврядування міст, районів, районів в містах з населенням до 50 тисяч жителів) та у V категорії конкурсного відбору з корпоративним проектом Миколаївської обласної ради, Вознесенської міської ради, Вознесенської районної ради та Веселинівської селищної ради «Впровадження системи повної переробки твердих побутових відходів з отриманням альтернативних видів палива територіальними громадами Миколаївської області» (проекти (програми) органів місцевого самоврядування міст з населенням понад 1 млн. жителів, областей, Автономної Республіки Крим).

Ідея проведення Конкурсу належить учасникам муніципального руху і була оприлюднена напередодні VIII Всеукраїнських муніципальних слухань. Було прийнято рішення впровадити Конкурс проектів та програм місцевого і регіонального розвитку, як один із можливих шляхів вирішення проблем місцевого самоврядування. Конкурс мав сприяти пробудженню та загальній підтримці місцевої ініціативи відносно пошуку найбільш ефективних шляхів та конкретних методів скорішого вирішення проблем місцевого і регіонального розвитку.

Ініціативи щодо Конкурсу були схвалені учасниками VIII Всеукраїнських муніципальних слухань. Ідеї, стосовно його впровадження, були також розвинуті на Всеукраїнських зборах представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості 10 вересня 2003 року. Конкретними кроками щодо започаткування Конкурсу та його реалізації стали:

- Указ Президента України “Про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування” від 28 жовтня 2002 р. № 952/2002;

- Постанова Кабінету Міністрів “Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування” від 18 січня 2003 р. № 64.

Проект «Впровадження технологій комбінованих систем опалення з використанням альтернативних джерел енергії на об’єктах соціальної сфери міста Вознесенська» став переможцем конкурсного відбору у 2009 році. В рамках проекту, реалізація якого розрахована на 2010 рік, планується розробити довгострокову програму сталого енергетичного розвитку міста та запровадити практику комбінування опалення з використанням декількох різних джерел енергії на об’єктах соціальної сфери міста. На ці заходи державний бюджет надасть фінансову підтримку у сумі 200 тис. грн., а також буде виділено 286,0 тис. грн.. з місцевого бюджету.

Розробка програми сталого енергетичного розвитку надасть можливість міській владі проводити цілеспрямовану та послідовну політику на місцевому рівні, регулювати процесами енергозбереження. На основі економічно обґрунтованих заходів з енергозбереження впроваджувати енерго- та ресурсозберігаючі технології в бюджетній сфері та житлово-комунальному господарстві міста. Опалення з використанням декількох різних джерел енергії планується запровадити у загальноосвітній школі № 2, №10, дитячих садках № 1, № 4 та № 6.

Проект «Впровадження системи повної переробки твердих побутових відходів з отриманням альтернативних видів палива територіальними громадами Миколаївської області» є спільним проектом Миколаївської обласної ради, Вознесенської міської ради, Вознесенської районної ради та Веселинівської селищної ради. Головною метою проекту є зменшення обсягів утворення твердих побутових відходів, обмеження шкідливого впливу на навколишнє природне середовище та здоров’я людей, отримання альтернативних видів палива при утилізації твердих побутових відходів. Загальна вартість проекту складає 2073,00 тис. грн. Фінансування проекту здійснюється за рахунок наступних джерел: кошти державного бюджету - 850,00 тис. грн., обласного бюджету – 300 тис. грн., місцевих бюджетів – 915 тис. грн., організацій - партнерів – 8,0 тис. грн.

На сьогоднішній день реалізація проекту є першим етапом у налагодженні системи вивозу та утилізації твердих побутових відходів. В рамках даного проекту буде організовано контейнерне господарство, придбано сміттєзбиральні автомобілі та облаштовано контейнерні майданчики у Вознесенському районі та селищі Веселинове. Крім того в місті Вознесенськ розпочнеться будівництво комплексу по сортуванню та утилізації твердих побутових відходів в якому у подальшому буде розміщено лінію по сортуванню ТПВ, лінію по виробництву паливних брикетів та установку для повної утилізації ТПВ при використанні технології піроліз з отримання альтернативних видів палива у вигляді синтез-газу.


Місто Вознесенськ

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua