Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-05-14 17:29 | Хмільник
Урочисто, із квітами, піснями і сльозами, зустріли хмільничани величний День Перемоги

У дні травневі, сповнені щедрої привітності весняного сонця і барвистості новоцвіття, відзначається світле й водночас хвилююче свято - День Перемоги.
65 мирних років віддаляє нас від грізних доріг воєнного лихоліття, та пам'ять про Велику Вітчизняну і про священну Перемогу в ній й досі ятрить серця, колише гіркі спомини за тими, кому не судилось повернутись до рідного дому живими.

Із особливою урочистістю, ранковою дниною, 9 травня, владне керівництво Хмільницької міської та районної рад, депутати, члени виконкому, представники ветеранського активу, а також усі свідомі городяни – спадкоємці Великої Перемоги поклали до підніжжя пам’ятників, місць, де закарбована військова слава і доблесть мужніх співвітчизників, корзини з живими квітами. Фото 2563


Доземно уклонившись найвеличнішому подвигу героїв-визволителів, їх найбільшій самопожертві та найголовнішій із Перемог, вони приєднались до багатотисячної колони із числа школярів та громадськості, яка формувалась біля Будинку культури.

У супроводі духового оркестру, із Державним прапором України, прапором Перемоги та квітами городяни вирушили до Меморіалу воїнам-хмільничанам, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни.На цьому священному місці розпочався мітинг-реквієм з нагоди 65-ї річниці Перемоги.

Оркестрове виконання Державного Гімну України офіційно засвідчило про початок пам’ятного заходу.

Під тужливе виконання хоровим колективом ветеранів війни і праці пісні «Степом, Степом» та горіння «Вічного вогню», учні пройшли із хвойним вінком, а керівники міста і району, ветерани, представники трудових колективів та хмільничани із корзинами квітів, поклавши їх до підніжжя Меморіалу. Така хвилююча мить не залишила байдужим жодного учасника мітингу, більшість присутніх була розчулена до сліз.Із вітальним словом до ветеранів-переможців та хмільничан звернувся міський голова Володимир Мельничук, закликавши молодше покоління пам’ятати подвиг визволителів, працювати у поті чола, аби зберегти і примножувати мир, взаєморозуміння та успіх, завжди виявляти вдячність і повагу до оборонців, яким судилось пізнати надлюдські випробування, дослухатись до їх мудрих настанов, бути терплячими один до одного.


Приєднався до поздоровлень очільника громади й заступник командира військової частини А 1185 Владислав Борщ.

Мовив і ветеран Христюк Василь Іванович, якому довелось з перших днів початку війни відчути жах, що може завдати смертельна небезпека. У його словах була й далека та весна і пам'ять серця й голос Перемоги.


Власну повагу до ветеранів і вдячність їм за мирне сьогодення засвідчили учні СЗШ І-ІІІ ст. №4 за допомогою віршованих інсценівок.


Поетичним словом діти висловились за чисте небо, проти смертей, сліз, нещастя, біди у світі, відпустивши у небесну блакить паперових журавлів.


За польотом цих білокрилих вісників добробуту і родинної злагоди з не меншою цікавістю та глибоким хвилюванням під час виконання пісні «Журавлі» на слова Р. Гамзатова та музику О. Фельцмана спостерігали усі учасники заходу.

А коли зазвучала пісенна композиція «День Перемоги» у виконанні Василя Шлапака, діти подарували ветеранам квіти та привітали із Днем Перемоги.


Ще більшої задушевності і щирості до пам’ятного арсеналу ветеранів додала спільна світлина на згадку про особливу зустріч, яка знову повернула їх у бойову юність.Сектор з питань внутрішньої політики міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua