Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2016-12-02 14:39 | Новоград-Волинський
Зимовий травматизм зростає

В травматологічну службу Новоград-Волинського міськрайТМО щорічно кількість звернень з приводу травм різного характеру складає більше 15 тисяч, в т.ч. дітей близько 2 тисяч. Зареєстровано більше 8 тисяч звернень, в т.ч. побутовий травматизм більше 6 тис., травми у дітей 1860, ДТП 60 випадків. За 2015рік в травматологічному відділенні проліковано більше 1тис. хворих. У травматологічній поліклініці та стаціонарі проведено більше 2 тис. оперативних втручань різної складності. Дана статистика практично не відрізняється від попередніх років.

З настанням холодів та першого снігу травматизм суттєво зріс. Внаслідок ожеледиці та зниження температури повітря за останні три тижні до травмпункту з забоями, переломами, переохолодженнями звернулося 170 осіб. На даний час в травматологічному відділенні знаходиться дві особи, які отримали важку ступінь переохолодження і як наслідок – складні оперативні втручання (люди асоціального способу життя).

Згідно із статистичними даними "зимовий" травматизм дає до 15% захворюваності з тимчасовою непрацездатністю і в 20% є причиною інвалідності. Із-за стану проїжджої частини вулиць дорожньо-транспортні травми взимку частішають до 3% в порівнянні із звичним 1%. При цьому вони стають не лише частішими, але і важчими, інколи фатальними.

В цей час переважають забиття і переломи кісток (близько 15%), вивихи (близько 10 ). Головні причини цих травм - падіння із-за незадовільного стану тротуарів, доріг (неприбраний сніг, що злежався, ожеледиця, ями, вибоїни). Потерпілі - це переважно люди працездатного віку (близько 80 %). Діти віком до 15 років складають 2%, а особи старше 60 років - близько 8%. Найчастіше зустрічаються переломи верхніх та нижніх кінцівок, черепномозкові травми, ушкодження зв'язкового апарату гомілковостопного і колінного суглобів.

Статистика говорить, що головною причиною травматизму взимку є банальний поспіх. Багато хто просто не помічає льоду, припорошеного снігом, внаслідок чого падають і отримують різні травми. У поспіху людина схильна не помічати навіть відкритого льоду. Крім того, значна частина травм пов'язана з громадським транспортом. Сковзаються і падають як при вході в автобус так і при виході з нього. Діти і молодь люблять прокотитися з розгону на слизькій доріжці, гірці. При цьому юрбою і збиваючи один одного. У такому разі зазвичай відбуваються забиттями.

Найбільш поширені травми - переломи кінцівок - виникають через те, що падаючи, людина інстинктивно виставляє вперед руку і обрушується на неї усією вагою тіла. Аналогічно виставлена нога ламається в ділянці гомілки. У жінок цьому сприяє також носіння взуття на високих підборах. Літні люди, із-за вікових особливостей скелета (підвищена крихкість, менша еластичність зв'язок і м'язів), нерідко отримують дуже серйозні ушкодження. Вони частіше ламають хребет, шийку стегна. У літньому віці навіть невеликий удар може викликати перелом, у 70 % випадків страждають  жінки.

Змінивши ряд зовнішніх і внутрішніх чинників, можна убезпечити себе від травм в зимовий час. І якщо на першу групу причин ми суттєво вплинути  не можемо, то ряд внутрішніх чинників більшості потенційних потерпілих доступний.

Для попередження зимового травматизму необхідно дотримуватися наступних простих правил
:

- Носити взуття бажано на плоскій підошві або на низькому квадратному підборі. Краще, якщо підошва буде з великою ребристістю, яка не ковзає. Рекомендується прикріплювати на підошву звичного взуття спеціальні накладки "протиожеледі".

- Під час ожеледиці - бажано йти як можна повільніше. Ковзати по льоду спеціально не варто - це збільшує обмерзання підошви. Пам'ятайте, чим швидше крок, тим більший ризик впасти.

- Слід дотримуватися техніки безпеки при занятті екстремальними видами спорту, використати усі необхідні захисні аксесуари (налокітники, наколінники, шоломи і т. д.).

- Важливо навчити дитину дотриманню техніки безпеки при катанні на лижах, ковзанах, санчатах. Не забудьте забезпечити дітей усіма необхідними засобами захисту.

-  Необхідно дотримуватися принципів безпечної життєдіяльності, правил вуличного руху при переході доріг, слідкувати за знаками світлофорів, не користуватись мобільним зв’язком під час руху тощо.

Увага і обережність є основними засобами для профілактики травматизму, і не лише зимового. А тому, виходячи на вулицю, особливо в ті дні, коли на вулиці "плюс" змінюється на "мінус" або навпаки, треба оцінювати кожен свій крок!


Анатолій Степанович Благодир,

завідувач травматологічним відділенням міськрайТМО
 
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua