Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Чт, 27 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новомиргородський район Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь
Новоград-Волинський
Світловодськ Южноукраїнськ

2012-10-13
«Бути чесним перед людьми — цілком природно...»

Архієпископ Української греко-католицької церкви Блаженнійший Любомир (Гузар) — про сенс виборчої кампанії.

Ми звикли чути оцінки виборчої кампанії крізь призму політологічних висновків численних експертів. Якими б вони не вважалися незалежними та об’єктивними, певних симпатій у їхніх судженнях часто не уникнути. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з людиною, яка знаходиться поза процесом, але яка часто влучніше, ніж будь-хто, оцінює процеси в Україні. Архієпископ Української греко-католицької церкви Блаженнійший Любомир (Гузар) відповів на запитання газети «День».

— Блаженнійший, в Україні зараз триває передвиборча кампанія. Які у вас від неї враження?

— Я не маю змоги придивитися зблизька до тих, хто сьогодні йде в депутати, але на підставі того, що я чую по радіо чи від тих людей, із якими спілкуюся, у мене складається погане враження.

Діється багато такого, що не забезпечує нам таких справжніх виборів у повному значенні цього слова. Є забагато різних спроб чи то за допомогою підкупу, чи неправди впливати на виборців. Таким чином, створюється атмосфера недовіри, браку прозорості в цілому процесі, тому складається враження, що в політиків нема бажання якнайкраще, якнайчистіше відбути цей дуже важливий державний акт.

— На виборців намагаються впливати усілякими подачками. Хто тут винен?

— Той, хто починає таку дію, безумовно, більш винний у цьому. Той, хто піддається, теж бере на себе вину, стає відповідальним за свою поведінку. У нормальному, демократичному суспільстві, на мою думку, взагалі не повинно бути намагання здобувати прихильність виборців «крутими шляхами». Нема найменшого сумніву, що кандидати в депутати повинні старатися переконувати своїх виборців про свою гідність бути вибраними, але вони мусять зробити це в способи, які відповідають людській гідності: представляти ситуацію правдиво, старатися заздалегідь довести, що вони готові служити людям, що для них служити людям — найвище добро, а не служити собі чи якійсь певній групі. Бути чесним перед людьми — цілком природно. Власне, у цьому й полягає сенс виборчої кампанії.

Будь-які заходи через брехню, підкуп, залякування — не сумісні з природою демократичної діяльності.

— Чому українці ось так здатні продавати своє майбутнє за харч? Невже ми така голодна нація?

— Люди бідні! Для них сто гривень — немаленька сума, тому вони легко продаються. То — не злі люди, просто бідні й залежні. Власне, ми мусимо тим людям нагадати, що це недобре так робити, бо таким чином вони ніколи не вийдуть зі своєї бідності як духовної, так і матеріальної.

У них нема відчуття політичної культури і вони не бачать у тому якогось гріха...

Є ще випадки залякування — коли людей прямо ж лякають звільненням, якщо вони не проголосують за певну партію. Треба собі усвідомити, що страх часом має великі очі й нічого більше. Тому треба збиратися з відвагою, щоб зуміти протистояти.

Чому люди бояться? Знову ж таки — бо бідні.

В Україні нема середнього класу як такого. Якби ми мали 60—70 відсотків середнього класу, у нас би не відбувалося б того, що зараз відбувається. Середній клас — це люди, які мають почуття гідності, почуваються сильними й готові противитися спокусам.

— Провладна партія намагалася і ще зовсім не відмовилася від такого наміру — ув’язнювати журналістів «за наклеп»...

— Сам по собі наклеп — не є щось добре. І це ми не повинні заохочувати. Але що хочуть зробити депутати? Вони хочуть криміналізувати журналістську справу, таким чином, унеможливити сказати щось про іншого. Так, кожен із нас може помилитися, сказати те, що, можливо, не відповідає дійсності, але за це карати в такий драконівський спосіб... Це означає, що хтось хоче цілком закрити дуже важливе джерело інформації, аби людина в жоден спосіб не могла пізнати правду.

Якщо хтось сказав неправду, помилився, ну, буває таке, тоді той, про кого сказали неправду, має можливість виправдатися, пояснити, чому це не може бути правдою. Бажання ув’язнювати журналістів, на мою думку, свідчить про страх. Тут нема нічого нового. Такий спосіб застосовували всі диктатори, бо боялися, щоб про них хтось не сказав правду. Такий страх свідчить, що хтось невпевнений у собі.

Людина, яка свідома своєї людської гідності, не боїться, навіть якщо хтось скаже про неї неправду.

Чи було таке, що про вас у пресі писали неправду?

— Аякже. Багато років тому, коли я ще жив у Львові, після Америки, про мене публічно сказали, що я — масон. Причому, таке твердження хтось цілеспрямовано поширював, щоб мене знеславити. Я тоді скликав прес-конференцію, на якій і пояснив, що це неправда, чому це неправда й звідки таке прийшло. Після того більше ніхто мені того не повторював.

Треба мати відвагу відповісти за себе. Не треба прикриватися якимись законами, і не треба карати людину за те, що вона сказала. Тут радше постає моральна проблема, а не кримінальна для того, хто говорить, адже журналіст має відчувати моральну відповідальність за свою працю.

— Чи відбулося останнім часом щось таке, що вас негативно вразило?

— Мене тривалий час негативно вражає оте голосування одне за одного. Це просто скандал. Голова Верховної Ради і сама Верховна Рада допускає це, і навіть намагається це виправдати.

Голову Верховної Ради якось запитали, чому не приймуть такий закон, який би заборонив таке голосування. А той відповів, що тоді парламент узагалі б не приймав жодних законів, бо парламентарі не ходять до залу...

А ми ж тим людям платимо, щоб вони туди ходили. Це їхня робота. Вони ж не мають йти й торгувати десь у цей час, а саме голосувати чи не голосувати за закони, дискутувати, переконувати. Я не маю упереджень щодо того, чи платити депутатам відповідну плату, але нехай би цілодобово присвячували себе своєму завданню на тих кілька років, на які ми їх вибрали.

Щоразу, як чую про голосування чужими картками, мене це так пече! Чому таке допускається? Це ж принижує Верховну Раду і все, що там діється.

— А позитивне?

— Коли минула влада намагалася звернути увагу наших співвітчизників на історичну правду, яку треба пам’ятати, щоб було краще на майбутнє. Чи вони були прикрі для нашого народу, чи приємні — усе треба пам’ятати. Мені подобалося це.

А щодо такого, що мене позитивно вразило останнім часом, то таке не записалося в пам’яті. Я не кажу, що вже нічого доброго не відбувається, просто нічого такого надзвичайного.

Я взагалі перестав згадувати про таку позитивну річ, як Помаранчева революція, яка була величною подією в історії нашого народу та історії цілої Європи. Я не знаю, чи повториться вона коли-небудь.

— Нещодавно в Москві РПЦ розпочала збір підписів за всенародний референдум Росії, України і Білорусі щодо питання про «возз’єднання» росіян, білорусів та українців у «один народ», бо, як стверджують у російській церкві, ці народи були роз’єднанні Куликовською битвою і жоден з них не може нормально розвиватися...

— Чув про це. Ця ініціатива є суто політичною. На жаль, у Росії є люди, які хочуть, щоб ці три народи злилися в одне, де б росіяни мали головний голос...

Це не є щось нове. Ця русифікація триває багато років і відбувається в різні способи: за царських часів, за радянських часів, триває і сьогодні, на жаль.

Офіційне керівництво Росії як державне, так і церковне стоять за цим. Мабуть, це один із проявів «русского мира», про який так багато говорять.

Усього цього логіка дуже просто — злучити три народи, щоб один ними керував. Аргументація, яку вони наводять, не має підстави, бо ці три народи від самого початку є іншими, тому їхнє об’єднання немає сенсу.

Кажуть, що ми «братні народи». Ну, який мені брат Іван Грозний чи яка мені сестра Катерина ІІ? Те саме з Петром І... Треба знати історію і не плекати ілюзій про якийсь утопічний «один нарід».

Що ми маємо бути добрими сусідами? Так, але не більше.

— Ви кажете, що це російська політика, але ж російська церква теж бере в цьому участь, то виходить, що вона теж є політичною структурою?

— Мабуть, у цьому аспекті так. Тут церкву використовують, а вона дуже свідомо працює в певних цілях.

Представники російської церкви приїжджають в Україні і поводяться так, ніби вони були вдома.

— Це не правильно?

— Та не правильно, бо їхній дім — це Росія. Вони мають тут людей, які відчувають зв’язок із російським патріархатом... У цьому нема нічого дивного, але ці люди не є росіянами і є членами Української православної церкви. А створюється враження, немовби російська православна церква була цілковито вдома.

— Чи є в Україні зараз привід для повстання?

— Наприкінці 1920-х років у східних областях України, не на Галичині, бо Галичина була під Польщею, відбулося чотири тисячі сільських повстань проти насильної колективізації. Люди боронили своє життя, свою екзистенцію. Чи мали право? Так, мали право.

Америка за допомогою своєї революції звільнилася від Англії і стала незалежною. Також мала право бути незалежною.

Коли якась влада, якийсь уряд починають дуже драстично відбирати в людей їхні права, люди мають право боронитися.

Безумовно, це не така річ, яку треба робити щодня. Для цього мають бути відповідні обставини, бо не кожна революція призводить до чогось доброго. Ось Жовтнева революція. Там нічого доброго не сталося.

Але є ще позитивний приклад — наша УПА. Її саме ім’я говорить за себе «Українська повстанська армія», вона повстала проти окупантів: проти німців, а головне — проти НКВД. УПА повстала, щоб боронити права людини.

Якщо нинішній уряд буде дуже дратувати, відбирати в людей їхні права, то тільки Бог святий знає, що станеться.

Не дай Боже, щоб дійшло до повстання, адже це є кровава річ, домашня війна. Тому треба старатися, щоб ситуацію змінювати мирно. Сьогодні ми перебуваємо в стані, коли це можна зробити мирно.

— Мати депресію чи сумувати — це гріх чи нормальний стан людини?

— Це хвороба. Така людина потребує лікування: і медичного, і психологічного, і духовного.

— Яка ваша найулюбленіша пора року?

— Цікаве питання. Щиро сказати, я люблю щонайменше три пори року. Коли я був дитиною у Львові, коли закінчувалася зима і починалася весна, з’являлися підсніжники... і був такий дуже особливий запах весни. Я дуже любив той запах весни.

Осінь. Коли я жив у Америці, моя парафія була в гірській місцевості. Щотижня їхав десь сто кілометрів у одну сторону. То був час, коли дерева змінювали кольори. Така була краса! Пригадую, з якою радістю я дивився на ті ліси.

Також люблю зиму. Колись це був час санкування і лищитацтва. Я любив одне й друге. Я завжди не міг дочекатися того снігу, що коли буде можна їздити на санчатах.

Літом, мабуть, найменше захоплююся. Я не кажу, що люблю весну, я люблю запах весни, барви осені, і сніг зими.

За матеріалами www.day.kiev.ua

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2012-12-26 | Нікополь
2012-12-26 | Нікополь
2012-12-26 | Хмільник
2012-12-26 | Черкаси
Всі новини розділу   
Економіка
2012-12-10 | Хмільник
2012-12-24 | Чернігів
2012-12-20 | Черкаси
2012-12-19 | Черкаси
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2012-12-24 | Нікополь
2012-12-25 | Новоград-Волинський
2012-12-25 | Новоград-Волинський
2012-12-25 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2012-12-19 | Хмільник
2012-12-25 | Хмільник
2012-12-24 | Хмільник
2012-12-21 | Хмільник
Всі новини розділу   
Новини України
2012-12-26 23:59
Депутати мусять відправити Садового у відставку, інакше відповідальність за занепад Львова ляже на них, - Олег Соскін

Голова Української Національної Консервативної партії,професор Національної академії управління Олег Соскін закликав депутатівЛьвівської міської ради на завтрашньому засіданні сесії розпочати процедуру дострокового припиненняповноважень міського голови Львова Андрія Садового.

2012-12-26 23:58
Янукович похвалив експансію російських банків в Україну - Соскін

Банківська система України не стала стійкішою, як про це заявив президент Віктор Янукович.Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

2012-12-26 23:45
Правлячій жменці мільярдерів Королевська підходить — через неї пограбують десятки мільйонів українців — Соскін

Новий уряд на дві третини складається із зрадників та нарцисів. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін."Ми побачили цілу низку зрадників-перевертнів. Це означає, що з самого початку Королевська була клоном, який намагались занурити в організм опозиційних сил. Слава Богу, що це не вдалось, і народ розібрався, що це — засланець. Її призначення міністром показує, як буде себе поводитись кланово-олігархічна група.

2012-12-26 23:36
Олег Соскин: нигде такого бреда нет — чтобы объединить таможню и налоговую

"Реформы — это улучшение того, что есть. Это не поможет, потому что нет того, что улучшать, так как страна фактически пребывает в финансово-экономическом и социальном коллапсе". Так директор Института трансформации общества, политолог Олег Соскин ответил на вопрос издания Новости Украины – From-UA о том, можно ли считать изменения структуры кабминета министров очередным началом реформ.

2012-12-26 23:27
Китайський кредит «Нафтогазу» - це кримінальна оборудка, – Олег Соскін

НАК «Нафтогаз України» та уряд Азарова домовилися із Державним банком розвитку Китаю щодо отримання кредиту в розмірі 3,6 млрд. доларів. Цей кредит, 60% якого надається у вигляді товарів, ляже ярмом на плечі українців, адже разом з відсотками доведеться віддавати уже 6,1 млрд. доларів. Про це розповів Олег Соскін, голова Української Національної Консервативної партії, професор Національної академії управління.

2012-12-26 23:26
Зрада стала повсякденним явищем української дійсності, - Олег Соскін

В сучасних умовах в Україні зрада стала невід’ємним атрибутом політичного процесу, тому потрібно докласти усіх зусиль для того, щоб дати відсіч усім зрадникам, «тушкам» і врятувати нашу державу від руїни. Таку думку висловив Голова Української Національної Консервативної партії, професор Національної академії управління Олег Соскін.

2012-12-26 23:05
Ніхто б не говорив про Митний союз, якби Україна отримала план дій щодо членства в НАТО, – Огризко

Якби Україна у 2008 році отримала план дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), то сьогодні питання Митного союзу взагалі б не стояло у порядку денному. Таку думку під час стратегічного дискусійного клубу висловив колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко."Я не хочу спекулювати на тему, що сталося б, якби отримали тоді ПДЧ, бо як ви знаєте, в історії немає умовного способу, але я думаю, що сьогодні питання про Митний союз взагалі б навіть теоретично не стояло", - розповів він.

2012-12-26 19:50
Київ необхідно очистити від окупантів, - Олег Соскін

Владу у Києві потрібно очистити від окупантів, які відстоюють лише власні меркантильні інтереси і не мають намірів працювати на благо київської громади, вважає Олег Соскін, голова Української Національної Консервативної партії, професор Національної академії управління, директор Інституту трансформації суспільства.

2012-12-26 15:53
Вчителям та вихователям у Львові бракує 23 мільйони гривень

На зарплати освітянам Львова бракує 23 мільйони гривень. Як повідомив Андрій Садовий, міський голова Львова, працівники галузі освіти отримали зарплату за першу половину грудня.
"Якщо держава виділить кошти, ми розрахуємось із ними до кінця року. Якщо ж ні, то зробимо це у перших числах січня, -- сказав пан Садовий. -- Ніхто не буде без зарплат".

2012-12-26 15:49
Хто здійснюватиме парламентський контроль?

Вчора Верховна рада, перед тим як піти святкувати новорічні свята, проголосувала постанову про комітети парламенту сьомого скликання. Визначеності по комітетам чекали ще минулого тижня, але влада і опозиція ніяк не могли розподілити посади. Не говорячи про те, що домовитися ще належало між собою — представникам «Батьківщини», «УДАРу» та «Свободи» з одного боку, Партії регіонів і КПУ — з іншого. Хоча, «регіонали» було придумали хитрий хід, зарахувавши комуністів до лав опозиції, щоб забрати собі більше комітетів. Але він не пройшов, особливо після того, як «червоні» дисципліновано проголосували за прем’єра Азарова. В результаті маємо наступні показники: 13 комітетів за Партією регіонів, 9 — за «Батьківщиною», 3 — за «УДАРом», 1 — за «Свободою», 2 комітети і одна комісія за КПУ, ще один комітет за позафракційним Володимиром Литвином. Тобто опозиції відійшло 13 комітетів, владі — 16 комітетів і одна комісія.

Всі новини   
 
Новини міст України
2012-12-26 | Нікополь
2012-12-26 | Хмільник
2012-12-26 | Львів
2012-12-26 | Міста України
2012-12-26 | Черкаси
2012-12-26 | Черкаси
2012-12-26 | Черкаси
2012-12-26 | Новоград-Волинський
2012-12-26 | Новоград-Волинський
2012-12-26 | Южноукраїнськ
2012-12-26 | Южноукраїнськ
2012-12-26 | Южноукраїнськ
2012-12-26 | Фастів
2012-12-26 | Сарни
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2012-12-26 | Новоград-Волинський
У Новограді-Волинському відбудеться звіт міського голови.
2012-12-26 | Новоград-Волинський
Відбудеться третє пленарне засідання чотирнадцятої сесії Новоград-Волинської міської ради шостого скликання.
2012-12-25 | Новоград-Волинський
До уваги новоград-волинців!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2012-12-26 19:49
Київ необхідно очистити від окупантів, - Олег Соскін
2012-12-26 18:44
В следующем году украинцами будет управлять "правительство семьи". Мы превратились в полицейское государство, - Соскин
2012-12-26 15:58
Київ готується до танення снігу
2012-12-26 15:40
Столичних школярів відпустять на канікули 29 грудня
2012-12-26 15:39
Києво-Печерську Лавру обікрали на 70 тисяч
2012-12-26 15:37
Мешканцям сотні столичних будинків відключили тепло
Всі новини