Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Ср, 24 жовтня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2012-10-10
Гість УСПР - посол ЄС в Україні Ян Томбінський

Ексклюзивне інтерв’ю з польським дипломатом Яном Томбінським, який з 10 вресня 2012 року є послом Європейського Союзу в Україні.

Лідія Іванюх: Ви стали головою представництва ЄС в Україні у доволі важкий момент. Взаємини між Брюсселем і Києвом, делікатно кажучи, «заморожені», у державі йде гостра передвиборча боротьба, представники опозиції сидять у в’язницях, а ваш попередник Жозе Мануель Піну Тейшейра не був улюбленцем українського МЗС, оскільки дуже рішуче висловлювався на тему того, що бачив в Україні. Чи в такій ситуації ви якось особливо готувалися до свого головування? 

Ян Томбінський: У першу чергу вітаю усіх і дякую за ваш дзвінок і зацікавлення роботою делегації Євросоюзу в Києві. До кожної серйозної посади треба відповідно підготуватися, отже, в першу чергу я готувався у Брюсселі до того, щоб добре описати функцію, яку виконує представник ЄС в державі, яка є сусідом Євроспільноти. Дипломатична служба, тобто Європейська служба зовнішніх дій – це новий твір, тому спершу мусить собі здобути право на існування серед інших держав-членів. Тобто, були і підготовки в Брюсселі, і розмови з багатьма особами, які вже довгі роки займаються справами України та взаєминами між Брюсселем і Києвом. Я був свідомий, що період, у який я очолюю представництво ЄС в Україні, – складний, а отже намагався приготуватися до цього діла якомога краще. Проте без негативних упереджень. Я намагаюся працювати у спосіб, який добре служитиме і ЄС, і Україні. Який допоможе Україні використати її потенціал для повної модернізації, беручи до уваги врегулювання Євросоюзу. Незалежно від нинішньої кризи, Євросоюз залишається найбільшим успіхом європейської історії.

МЗС України раніше висловлювало позитивні очікування щодо вашої особи наголошуючи, що ви представляєте державу, яка дуже підтримує Україну. Отже, є кредит довіри по обох боках? 

Я. Т.: Я не представляю Польщі, це ота специфіка. В Києві маємо посольство Польщі, яке діє дуже ефективно, є вісім консульських відділів поза межами Києва, отже маємо цілу мережу польських представництв в Україні. Натомість моє завдання – представляти спільний інтерес Євросоюзу. 

Це зрозуміло, проте ви поляк, отже і вас сприймають через призму того, що ви з Польщі. 

Я.Т.: Так. Мене сприймають через призму мого польського досвіду, через призму шляху, який подолала Польща. Мене сприймають як особу, яка представляє ЄС, але з усім вантажем національного досвіду і того, що Польщі вдалося зробити протягом останнього 20-ліття. І це, звичайно ж, козир у моїх руках, бо можна показати українцям, що відповідно організована політична робота, яка полягає на консенсусі головних політичних сил задля європейської стратегії, могла принести такий успіх, як у випадку Польщі. Українці визнають це і бачать, що можна цей шлях якщо не наслідувати, то принаймні використати як досвід у реформуванні країни. 

Гаразд, тоді які пріоритети представництва Євросоюзу в Україні, яка ваша роль? 

Я.Т.: Наша роль, у першу чергу, полягає в тому, щоб нести допомогу в реалізації реформ, які наблизили б правову, адміністративну, фінансову, економічну системи України до євросоюзних регулювань. Усе це описано в угоді ЄС-Україна про асоційоване членство, частина цієї угоди – це угода про так звану поглиблену зону вільної торгівлі, яка надає також доступ до ринку європейських послуг. Усі правові інструменти мають тепер перейти через українське законодавство, і це відбувається, хоч, звичайно, менше про це говориться, ніж про політичні суперечки, які тепер перед парламентськими виборами стали особливо важливими. Проте, Україна приймає рішення, наприклад, у сфері свобідного переміщання людей, чого вимагає Євросоюз. Отже, наближення до правової системи Євросоюзу та стандартів ЄС відбувається весь час. 

Очевидно, на даний момент, вся увага зосереджується на виборах, усі знаємо, і ніхто цього не приховує в розмові з представниками України, що рівень довіри до українських політиків, та самої України як держави, котра стратегічно вибрала шлях наближення до ЄС – дуже низький. І від українців залежить, чи вони будуть спроможні відбудувати цю довіру.
 
Першою, найбільш помітною перевіркою є підготовка та проведення виборів у такий спосіб, щоб ніхто не піддавав під сумнів довіри до функціонування демократії в Україні. У нас є приклад грузинських виборів, які тут дуже широко коментують. Отже, бачимо, немає правила, що партія яка стоїть при владі мусить перемогти у виборах. Українські вибори мають дозволити збудувати мандат довіри для нового парламенту та тих, хто з вибору представлятимуть українців. 

Друга перевірка – це застосування права, те, що ми називаємо вибірковим застосуванням права щодо осіб, які виконували політичні функції. Це процес Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. Це треба розуміти в системних категоріях, бо не йдеться лише про особи загальновідомі, але про те, щоб у правовій і політичній системі держави існували механізми, які дозволятимуть вирішувати такого типу справи. Нині, такого механізму в Україні ще немає. Є лише карні санкції, а це в свою чергу викликає підозри щодо їх селективного застосування.
 

Отже, немає ґарантій, що в майбутньому політично-правова система зуміє собі порадити з такими проблемами. 

Чи це останній шанс для України? Звідусіль чуємо, що треба чекати на вибори, але українські експерти твердять, що ситуація по виборах принципово не зміниться, а самі вибори не будуть ніяким тестом на демократію. Водночас маємо рапорт колишнього президента Польщі Алєксандера Кваснєвського і колишнього шефа Європарламенту Пата Кокса, які ствердили, що є серйозні застереження щодо функціонування органів правосуддя в Україні.
 
Є надія на зміни, але ґарантій немає. Отже, які сценарії розвитку подій Брюсель-Київ розглядаються? Чи коли виявиться, що ситуація залишається без змін, будуть візові санкції для представників України, замороження рахунків тощо? 

Я.Т.: Ситуація в Україні буде предметом дискусії міністрів закордонних справ під час засідання Ради міністрів у Брюсселі 14 листопада. І такого типу сценарії, евентуально, будуть розглядатися. Ми тут у Києві не працюємо за сценарієм санкцій, оскільки санкції – це не мета. Санкції доцільні тоді, якщо погроза ними примушує достосуватися до раніше встановлених правил. Санкції не допомагають у побудові взаємовідносин. Ви вжили слова «останній шанс». У категоріях взаємовідносин між державами, чи політичними установами, дуже важко говорити про останній шанс, бо історія не закінчується. Я, починаючи свою роботу з перспективою 4-ох наступних років вивчання взаємин між ЄС та Україною, намагаюся зосередитись на тому, що можна зробити, а не що можна «заморозити» у взаєминах між ЄС та Україною. Проте, можливі рішення щодо розв’язки, про яку ви говорите, належать політикам.

Пане амбасадоре, ви в Україні вже кілька місяців, чи щось вас здивувало? Чи ваші знання стосовно ситуації в Україні співпали з дійсністю? 

Я.Т.: Мене здивувало багато речей, це завжди так буває, коли конфронтуємо наше уявлення з дійсністю даної країни. У першу чергу, коли говорити про громадську сферу, мене здивувала абсолютна відкритість дискусії. Що стосується різкості аргументів, свобідного висловлювання критичних зауваг, а навіть публічних звинувачень, то в Україні напевно не можна сказати про те, що існує цензура чи теж страх. Поза межами України таке важко помітити. Друга річ – це надзвичайно різні оцінки щодо того, як нині живеться в Україні. 

Це держава з дуже великим внутрішнім потенціалом формування економічного зростання. Нині, звісна річ, це не використовується у повному обсязі. Проте, коли я спілкуюся тут зі звичайними українцями чую від них, що останніх 10-15 років взагалі змінило функціонування цієї держави. Те, що колись було неуявимим навіть для двох-трьох поколінь (власний дім, квартира чи автомобіль, закордонні поїздки) нині стало загальнодоступним. У громадян України – це змінило підхід до життя. На даний момент Україна знаходиться у такому стані дуже посиленого споживацтва, яке компенсує ці роки, коли не було можливості користатися плодами своєї роботи. Отже, у мене таке враження, що більшість українців знаходиться нині у дуже інтенсивній фазі життя, яка спирається на споживацтво. З Україною я ще не надто ознайомлений, але сам Київ – це надзвичайно живе місто. Мене здивувало, наскільки великий розмах у цьому місті, як добре воно організоване, я цього не був свідомий. Стереотипи, які формуються на основі політичної сфери, у конфронтації з дійсністю вже не такі очевидні. Звичайно, проблеми великі, бо скрізь чуємо про всюдисущу корупцію і попереду ще дуже багато роботи. 

Я не можу не запитати про українських політв’язнів. Чи, на ваш погляд, в цьому плані Україна наближається до білоруської моделі? Ви плануєте зустрітися з Юлією Тимошенко, з Юрієм Луценком? 

Я.Т.: Тут ніхто, навіть серед політиків, не вживає такого порівняння. Дехто стверджує, що коли не відбудеться поглиблення взаємовідносин з Євросоюзом, то Україні погрожує білоруський сценарій, такий авторитаризм. Але навіть серед політиків опозиції – дуже рідко можна почути такі погляди.
 
Політв’язні в Україні є, і це твердження можна навіть почути від осіб, які близько пов’язані з нинішнім табором влади. Цю проблему обговорюють і українські політики, і всі політики ззовні, партнери України. Діалог з Україною ведеться на різних політичних рівнях, і в мене складається враження – нині влада України вже дедалі більше усвідомлює, що затягування цієї ситуації робить з України в’язня цієї справи. І так само, як Юлія Тимошенко є в’язнем, так і Україна стає в’язнем Юлії Тимошенко.

Ви плануєте зустріч з Юлією Тимошенко, з паном Луценком? 

Я.Т.: Я поки що не звертався про зустріч з огляду на певний заколот, що зчинився у зв’язку з часом, цими хвилинами, які призначаються для відвідуючих. Беручи до уваги той факт, що до пані Тимошенко їздять люди, в яких найбільший міжнародний авторитет, і вона останнім часом мала довгу розмову з прем’єр-міністром Тадеушем Мазовєцьким, отже я не хотів би використовувати цього часу, який їй виділено на зустріч з найближчими співпрацівниками та ріднею. Я не знаю, якою мала б бути додана вартість моєї зустрічі з пані Тимошенко по відношенні до тих візитів, які складають їй політики. 

Я зустрічаюся з її співпрацівниками, з представниками партії «Батьківщина» а отже в мене, можна сказати, є уявлення ситуації про те, як виглядають її погляди на політику. На додачу, від співпрацівників Юлії Тимошенко я теж не отримав сигналу, що така зустріч була б відповідною і бажаною.

Розумію, з Юлією Тимошенко поки не плануєте зустрічатися, а чи будете старатися про зустріч з президентом Януковичем?
 
Вашого попередника Жозе Мануеля Пінту Тейшейри Віктор Янукович не прийняв ні разу. 

Я.Т.: Я мав зустріч з президентом Януковичем у колі послів, які складали вірчі грамоти, це було 10 вересня. І це, справді, був жест у мою сторону та в бік Євросоюзу, оскільки таку можливість я отримав у перший день виконування своїх обов’язків, а таке трапляється рідко. Президент Янукович буде президентом цієї країни до 2015 року.
 
Беручи до уваги політичну систему цієї держави – президент – це головна особа, яка відповідає за політику України. На даний час я будую собі контакти з усіма політичними силами в державі, з урядом, угрупованнями, які беруть участь у виборах, з представниками церков, і зустріч з президентом це найвища необхідність. Назагал, президенти не є співрозмовниками для послів. Ми мусимо дотримуватись ієрархії та певного порядку. 

Чи цього року відбудеться саміт ЄС-Україна? 

Я.Т.: На даний час немає ніякого рішення і, на мій погляд, з усіма рішеннями і заявами на тему саміту та чергових зустрічей треба почекати до часу після виборів, оскільки без цього першого кроку побудови довіри до українських співрозмовників, важко собі уявити, щоб були прийняті будь-які рішення в цій справі. Проте, водночас я хочу сказати, немає ніякого рішення, що саміт не відбудеться, отже, справа залишається відкритою. Дата зустрічі на верхах залишається невизначеною, оскільки нині немає для цього відповідних умов. 

І на закінчення нашої розмови, прошу, скажіть, як ви бачите передвиборчу кампанію в Україні. Яка ваша оцінка? 

Я.Т.: Це кампанія, яка нині показує дуже персоніфікований кшталт політичного життя в Україні, і це в основному негативна кампанія, кампанія на гасла, а не на програму. Виразно видно поляризацію політичної сцени, усі партії відхрещуються від можливості співпраці з Партією регіонів після виборів. Своєю чергою, Партія регіонів, здається, усвідомлює, що від її політичної відповідальності залежить майбутній кшталт України. Нині, як показують опитування, Партія регіонів може розраховувати на найсильніше представництво в парламенті після виборів. Коли я розмовляю з представниками Партії регіонів, намагаюся звертати їм увагу на те, щоб від переможця цих виборів (а, маємо надію, вибори відбудуться без більших порушень), отже, від переможця виборів залежить майбутня робота Верховної Ради. Специфіка України в тому, що виборча кампанія не припиняє роботи парламенту. Нинішній парламент працюватиме, поки не сформується новий парламент – і це для мене новий досвід. Однак, коли дивлюся на звичайних українців, добачаю їхню байдужість, складається враження – українці втомлені політикою і негативним посиленням виборчої кампанії.

За матеріалами www.polradio.pl

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2012-09-07 | Ромни
2012-10-23 | Новоград-Волинський
2012-10-23 | Новоград-Волинський
2012-10-23 | Коростень
Всі новини розділу   
Економіка
2012-08-13 | Нікополь
2012-10-19 | Новоград-Волинський
2012-10-10 | Новоград-Волинський
2012-10-03 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2012-08-22 | Вінниця
2012-10-19 | Новоград-Волинський
2012-10-19 | Новоград-Волинський
2012-10-19 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Спорт
2012-08-21 | Ромни
2012-10-10 | Хмільник
2012-10-08 | Новоград-Волинський
2012-09-14 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2012-10-23 16:43
УНКП заявляє про махінації в окружних і дільничних виборчих комісіях

Аналіз виборчого процесу на Львівщині показує, що правляча Партія регіонів систематично поставила під контроль роботу всіх окружних і дільничних виборчих комісій. За десятками фантомних політичних партій, про більшу частину яких на Львівщині не чули навіть люди, які активно цікавляться політикою, ховаються люди, призначені Партією регіонів. Це явище простежується, як на рівні окружної комісії, так і дільничних виборчих комісій. Про це повідомила прес-служба УНКП.

2012-10-23 14:11
Україна та Росія мають максимально використовувати потенціал двосторонніх відносин, - В.Янукович

У відносинах України та Росії існує величезний потенціал - й обом сторонам необхідно сконцентрувати зусилля на його максимальному використанні. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з представниками ЗМІ після завершення зустрічі з Президентом Росії Володимиром Путіним.

2012-10-23 14:10
Президент: Ми розраховуємо вийти на справедливу формулу ціни на газ для України

Українська сторона розраховує домовитися з російськими партнерами про економічно обґрунтовану і справедливу формулу ціни на природний газ. Про це Президент України Віктор Янукович сказав у заяві для ЗМІ після зустрічі зі своїм російським колегою.

2012-10-23 14:09
Підприємців звільнили від подання довідок з ЄДРПОУ

Підприємці більше не зобов'язані подавати в державні органи довідку про включення до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України. Про це повідомляє прес-служба Держкомпідприємництва. Постанова Кабміну від 17 жовтня, що скасовує цю необхідність, набула чинності сьогодні, 22 жовтня.

2012-10-23 14:07
В Україні 120 тис. підприємств платять зарплату майже удвічі нижче середньої

120 тис підприємств України поставили своїм працівникам мінімальну заробітну плату в розмірі 1,118 тис гривень. Про це під час Міжнародного форуму "Україна: проект розвитку" заявив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, передає кореспондент УНН.

2012-10-23 14:05
Конкурент масажиста Азарова каже, що його намагаються зняти з виборів

Конкурент масажиста Миколи Азарова по округу заявляє про незаконні намагання зняти його з виборів за особистою вказівкою прем’єр-міністра. "З достовірних джерел мені в суботу ввечері повідомили що по "результатам приїзду Азарова" відбувався "розбор польотів" за участі прем’єр міністра - Азарова, голови ОДА Київщини - Присяжнюка, голови Броварської РДА – Іваненка та мера Броварів – Сапожка", - написав кандидат.

2012-10-23 14:03
Депутата Івано-Франківської міськради оголосили в розшук

Депутата Івано-Франківської міської ради Володимира Колковського оголошено в міжнародний розшук. Правоохоронці стверджують, що чиновник вимагав від місцевого підприємця гроші за видачу довідки щодо містобудівних умов та обмежень для будівництва багатоповерхового житлового будинку в Івано-Франківську.

2012-10-23 14:01
Броварський чиновник зіштовхнув зі сходів журналіста

У місті Бровари, що на Київщині, місцеві чиновники перешкоджали роботі журналістів, двом розтрощили мобільні телефони, одного скинули вниз зі сходів. Інцидент стався 20 жовтня у будинку культури "Прометей". Журналісти хотіли потрапити на зустріч з прем’єром Миколою Азаровим, який у Броварському центре культури мав зустрітися з місцевим партактивом.

2012-10-22 16:49
Показники бюджету-2012 треба змінити, інакше і наступний буде нереальним - екс-міністр

ВВП України має зростати на 9-10% щороку для досягнення поставлених владою цілей. Про це розповів старший радник "Альфа-Банку", колишній міністр економіки Роман Шпек у ефірі "Ера-FM". За його словами, макроекономічні показники бюджету на 2012 рік мають бути скореговані.

2012-10-22 16:48
Янукович впевнений, що Україна повинна поглиблювати співпрацю з Митним союзом

Поглиблення співпраці з Митним союзом буде корисним для економіки України. Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час зустрічі з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним у його резиденції в Ново-Огарьово, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу глави держави.

Всі новини   
 
Новини міст України
2012-10-23 | Новоград-Волинський
2012-10-23 | Новоград-Волинський
2012-10-23 | Коростень
2012-10-23 | Хмільник
2012-10-23 | Коростень
2012-10-23 | Коростень
2012-10-23 | Коростень
2012-10-23 | Коростень
2012-10-23 | Ромни
2012-10-23 | Хмільник
2012-10-23 | Хмільник
2012-10-23 | Хмільник
2012-10-22 | Хмільник
2012-10-22 | Хмільник
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2012-10-23 | Новоград-Волинський
Відбудеться засідання виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради
2012-10-23 | Хмільник
Хмільник: Запрошуємо на День двору
2012-10-22 | Новоград-Волинський
До уваги новоград-волинців!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2012-10-23 16:49
Азаров завтра відкриє швидкісний трамвай на Троєщині
2012-10-23 16:47
Сорос подарил киевским бездомным 120 тысяч порций вкусной горячей еды
2012-10-23 13:14
Караванський стрілок може бути причетний ще до 5 гучних вбивств
2012-10-23 13:13
Киевлян заставят платить за дождь
2012-10-23 13:11
Нова дорога заблокувала Харківське шосе
2012-10-23 13:09
Київський крематорій забруднює повітря без дозволу
Всі новини