Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Вт, 8 травня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2012-03-14
НГ: Серпень 2008-го випробовує СНД на міцність

В Україні сьогодні можуть заборонити показ фільму російського режисера Джаніка Файзієва Серпень. Восьмого. На думку чиновників Мінкульту, він сприяє "розпалюванню міжнаціональної ворожнечі", - пише Світлана Гамова в російській Независимой газете.

Раніше з тієї ж причини картина була прибрана з екранів і телеефірів в Азербайджані та Молдові. Країни ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова) таким чином продемонстрували свою солідарність з партнером по організації - Грузією - і поставили під питання відносини з партнером по СНД - Росією. А також під сумнів - реалізацію євразійського інтеграційного проекту Володимира Путіна.

У Міністерстві культури України НГ не стали коментувати ситуацію навколо фільму Серпень. Восьмого, пославшись на те, що рішення може бути прийнято тільки сьогодні. Як вдалося з'ясувати НГ - після відповідних консультацій міністра культури з прем'єром Миколою Азаровим. Рада з прем'єр-міністром знадобилася тому, що шум навколо заборони російської картини вже пішов і погрожував вилитися в скандал. Напередодні київські організації Спілки української молоді, Молодіжного націоналістичного конгресу та Молодого Народного Руху зажадали заборони прокату "шкідливої стрічки". Як повідомила прес-служба Молодого народного руху, активісти звернулися з відповідними поданнями до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, Державного агентства з питань кіно і Служби безпеки України. В українських молодіжних організаціях вважають, що даний фільм "розпалює міжнаціональну ворожнечу і ненависть до братнього нам грузинського народу, тому публічний показ такого кіно в Україні неприпустимий". "У ньому свідомо перекручуються факти і спостерігається політизований сюжет, що однобічно висвітлює трактування російсько-грузинської війни 2008 року", - зазначили в громадській організації.

У ньому свідомо перекручуються факти і спостерігається політизований сюжет, що
однобічно висвітлює трактування російсько-грузинської війни 2008 року

Водночас, всеукраїнське об'єднання Свобода заявило про неприпустимість публічних показів в Україні "кремлівської агітки, дозвіл на прокат якої видав режим Януковича". "Метою фільму, який вже заборонили в Молдові та Азербайджані, є маніпулювання масовою свідомістю з метою обілити російський імперіалізм взагалі і вторгнення до Грузії і окупацію частини її території зокрема. Відповіддю на такі дії режиму повинен стати глядацький бойкот цього відвертого витвору російського агітпропу та відмова кінопрокатників показати цю стрічку в своїх мережах", - заявив заступник голови Свободи Андрій Мохник.

Нагадаємо, раніше скандал спалахнув навколо російського фільму Ми з майбутнього - 2. У лютому 2010 року Міністерство культури і туризму України заборонило прокат картини, оскільки "деякі епізоди містять сцени, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу".

Українські експерти схиляються до того, що рішення Мінкультури може бути не на користь фільму Серпень. Восьмого, оскільки "це ускладнило б відносини України з Грузією".

Акцент на грузинський аспект зробили і в Азербайджані. Там про фільм заговорили ще в лютому, перед анонсованим показом. Але місцева демократична громадськість заявила, що "дивитися фільм чи ні - особиста справа кожної людини, але показ його на території Азербайджану слід заборонити". Бо це "нашкодить азербайджансько-грузинським відносинам". Про те, чи позначиться така позиція на відносинах з Москвою, в Баку не говорили і не писали. Тим часом, в центрі скандалу опинився центральний кінотеатр азербайджанської столиці. Після нападок ЗМІ його адміністрація відмовилася від демонстрації. "У нашій країні ось-ось міг бути здійснений крок, який, без сумніву, нашкодив би азербайджансько-грузинським відносинам", - написав азербайджанський ресурс Vesti.Az. Журналісти пояснили: "Це справжня антигрузинська агітка, і вона неприпустима до показу в столиці держави, яка точно так само, як і Грузія, зазнала агресії і втратила 20% своєї території". Тим більше, що "Грузія неухильно виконувала свої союзницькі зобов'язання перед Азербайджаном".

Рішення Мінкультури може бути не на користь фільму Серпень. Восьмого, оскільки"це ускладнило б відносини України з Грузією"

"Чутки про бойкот Азербайджаном фільму Джаніка Файзієва про війну в Південній Осетії в серпні 2008 року не відповідають дійсності", - заявила тим часом НГ прес-секретар Міністерства культури і туризму Азербайджану Зохра Алієва. "Справа в тому, що, згідно з чинним положенням, показ будь-якого фільму на території республіки здійснюється після його внесення в реєстр для прокату. На сьогоднішній день такого звернення до нас від творців цієї кінокартини не надходило. Що ж стосується діяльності того чи іншого приватного кінотеатру, то я не хотіла б коментувати рішення його керівництва", - сказала прес-секретар.

У Міністерстві культури Молдови також стверджують, що ніякої заборони на зазначений фільм не було. А була прес-конференція грузинської діаспори, яка виступила проти показу Серпня. Восьмого. Як повідомили НГ в посольстві РФ в Кишиневі, перед будівлею місії було організовано пікет. Як розповів НГ керівник руху Рівноправність Валерій Клименко, "виявилося, що в цій грузинській групі протестуючих - шестеро молдован і тільки двоє грузин".

Проте фільм Файзієва в Молдові не пройшов. "В кінотеатрах його не показали, тому що ми не домовилися з Москвою щодо ціни", - розповів НГ власник центрального кінотеатру молдовської столиці, лідер Соціал-демократичної партії Віктор Шелін. Але, за його словами, "Комітет з регламентації телебачення, радіо та ЗМІ чинив тиск на власників телеканалів: їм телефонували і настійно рекомендували не показувати фільм про війну в Південній Осетії". Шелін зауважив, що йому про це розповіли самі власники. Він також повідомив, що має намір звернутися за допомогою в посольство РФ, щоб все ж придбати ліцензію на прокат. "Якщо домовленість буде досягнута, ми покажемо фільм, незважаючи на заборони", - запевнив він НГ.

Рішення Києва гранично чітко продемонструвало ставлення до Росії з боку української влади. Москва отримала чіткий сигнал, що ключовим партнером для України виступає аж ніяк не Росія, а Грузія

Між тим експерти вважають, що Москві, яка як і раніше відносить СНД до пріоритетів своєї зовнішньої політики, слід зробити висновок з цієї історії.

"Рішення Києва гранично чітко продемонструвало ставлення до Росії з боку української влади. Москва отримала чіткий сигнал, що ключовим партнером для України виступає аж ніяк не Росія, а Грузія. В період правління Віктора Ющенка подібні зовнішньополітичні уподобання мали під собою особисті мотиви і певну логіку, засновану на дружбу проти Росії. З приходом до влади Віктора Януковича зовнішня політика України не змінилася", - сказав НГ доктор політичних наук, керівник Центру СНД Дипломатичної академії Сергій Жильцов.

Він так прокоментував ситуацію: "Українська еліта, як і еліти в інших пострадянських державах, давно вже бачить себе в рамках загальної стратегії ЄС і НАТО, залишаючи за Росією ринки збуту і роль джерела отримання природних ресурсів. У цьому контексті у рішенні Києва, як, втім, Баку і Кишинева, про заборону показу російського фільму немає нічого дивного. Досить подивитися на позиції, які займають політичні еліти більшості країн пострадянського простору, щоб зрозуміти, що вони не збираються найближчим часом розвертатися в бік Росії, які б пропозиції про співпрацю їм не робила Москва".

Після закінчення 20 років існування пострадянського простору у Росії фактично не залишилося в цих країнах союзників

"Дії української влади вкотре дали підстави поставити питання про те, наскільки російсько-українські відносини відповідають критеріям проголошеного стратегічного партнерства. Очевидно, що характер відносин між двома країнами давно вже не відповідає цьому визначенню. Не можна і далі не помічати цього факту. Після закінчення 20 років існування пострадянського простору у Росії фактично не залишилося в цих країнах союзників. Приклад з Партією регіонів в Україні є тому наочним підтвердженням. Очевидно, що цілі російської зовнішньої політики повинні припускати досягнення конкретних результатів щодо кожної з пострадянських країн. Серйозного коригування потребують і механізми зовнішньої політики щодо найближчих сусідів. Декларування пріоритету пострадянського простору у зовнішній політиці без розширення інструментарію та фінансового супроводу не змінить роль Росії, яка поступово втрачає лідируючі позиції. Російський вплив сьогодні більшою мірою обумовлений не стільки авторитетом країни, скільки залежністю пострадянських країн" , - вважає експерт.

З тим, що підходи Москви повинні змінюватися, згоден і український політолог Сергій Толстов. Він упевнений, що ідея Путіна про "збирання земель навколо Росії" повинна мати підтримку в самих цих "землях". А це передбачає нові зовнішньополітичні підходи Москви.

Режисер Джанік Файзієв вважає заборону прокату його стрічки в Україні політичною грою. "Все, що відбувається, не стосується фільму, це політичні ігри. Серпень. Восьмого ми зробили з великою повагою до грузинського народу", - сказав він РИА Новости. Файзієв також зізнався, що засмучений скасуванням прокату, оскільки йому хотілося, щоб стрічку подивилось якнайбільше людей.

За матеріалами ua.korrespondent.net

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Роль брендингу міст в епоху змін: європейський досвід для України Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2012-05-07 | Ромни
2012-05-07 | Ромни
2012-05-07 | Нікополь
2012-05-07 | Нікополь
Всі новини розділу   
Економіка
2012-04-24 | Новоград-Волинський
2012-04-24 | Новоград-Волинський
2012-04-19 | Ромни
2012-04-13 | Ромни
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2012-05-07 | Ромни
2012-05-07 | Ромни
2012-05-03 | Хмільник
2012-04-28 | Хмільник
Всі новини розділу   
Спорт
2012-05-07 | Нікополь
2012-05-07 | Нікополь
2012-05-04 | Хмільник
2012-05-03 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2012-05-07 18:55
Броніслав Коморовський закликає не ув‘язнювати за політичні рішення

Польський президент буде закликати українську владу внести зміни до Кримінального кодексу, щоб політики не несли кримінальну відповідальність за рішення, прийняті при владі Броніслав Коморовський звернувся із закликом до української влади внести зміни дКримінального кодексу, щоб політики не несли кримінальну відповідальність за рішення, прийняті при владі. Як сказав польський президент, жертвою Кримінального кодексу стала колишня прем'єрка України стала Юлія тимошенко."Потрібно внести зміни до Кримінального кодексу, щоб політики несли політичну відповідальність за свої рішення, але не отримували тюремні вироки", - сказав Броніслав Коморовський на саміті лідерів Вишеградської групи.

2012-05-07 18:53
Президентські вибори у Франції: перемагає Франсуа Олланд

Політолог Ґжеґож Костшева-Зорбас вважає ймовірним переворот у політиці об’єднаної Європи .Політолог Ґжеґож Костшева-Зорбас вважає ймовірним переворот у політиці об’єднаної Європи, у результаті перемоги Франсуа Олланда на президентських виборах у Франції і після парламентських виборів у Німеччині наступного року. Якщо 2013 року більшість у Бундестагу становитимуть соціалісти із зеленими, то слід сподіватися цілковитої зміни в політиці Європейського Союзу.

2012-05-07 18:49
Путін не бачить Януковича в якості лідера української нації, – Юрій Пальчуковський

Інтернет-портал OSP-UA.INFO дізнався думку голови Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» Юрія Пальчуковського щодо відсутності Віктора Януковича на інавгурації Володимира Путіна 7 травня 2012 року.За логікою Віктор Янукович мав би бути одним із перших, кого Володимир Путін запросив на свою інавгурацію. Але в даний час Володимир Путін не хоче підтримувати зв’язки з бандюками і політичними лузерами. І тому В. Путін хоче відмежуватися від персон, які порушують Конституцію та закони у власній державі. Путін хоче продемонструвати, що він є політиком, який дотримується верховенства закону.

2012-05-07 18:45
Олег Соскін – «Викладач року» Національної академії управління

24 квітня 2012 року в Концерт холі «Термінал» відбувся урочистий захід «Академічний раут», який проводився ВНЗ «Національна Академія Управління» з нагоди 20-ї річниці. В програмі рауту було проведено урочисте вручення щорічної премії «Marigold». В заході взяв учать Олег Ігорович Соскін, професор кафедри міжнародної економіки та підприємництва Національної академії управління. Олег Ігорович був нагороджений премією «Marigold» в номінації: «Викладач року».

2012-05-07 18:43
Євро-2012 – це шанс на тісніше співробітництво України з ЄС

Спільна організація Чемпіонату – це шанс на тісніше співробітництво України з ЄС – заявив віце-голова комісії спорту польського Сейму Анджей Бєрнат Спільна організація Польщею та Україною футбольного Чемпіонату Європи – це шанс на тісніше співробітництво нашого партнера з Європейським Союзом – заявив віце-голова комісії спорту у польському Сеймі Анджей Бєрнат від партії Солідарна Польща. На його думку, бойкотування з політичних причин може довести тільки до зближення України з Росією. Польща – в особливій ситуації, тому що право на проведення чемпіонату отримала, великою мірою, завдяки Україні – вважає депутат.

2012-05-07 18:41
Доля України сплетена з долею Тимошенко - «Rzeczpospolita»

У виданні «Rzeczpospolita» стаття польського євродепутата, лідера партії Польща – найважливіша Павела Коваля. Експерт з питань Східної Європи розглядає можливі варіанти подій пов’язані з Юлією Тимошенко. На його погляд, позитивний план-мінімум у справі Тимошенко – це перенесення її до київської в’язниці, згода влади на її нормальні контакти зі світом та лікування під оком закордонних лікарів.Коваль звертає увагу, що протягом останнього тижня союзники Польщі з ЄС приймали ключові рішення в справі України не питаючи Польщу про її думку. Це, за словами Коваля, вказує на серйозну аварію польської закордонної політики, і політики європейської. «З Брюсселя легко кидати ідеї на вітер, однак для Польщі – Україна – це спільний кордон, спільні інтереси, складна історія та польська нацменшість у цій країні» - пише Павел Коваль.

2012-05-07 18:39
Політики, які нині заявляють про бойкот Євро в Україні- «Polska The Times»

На додачу, газети критично оцінюють ідею європейських, і деяких польських політиків, щодо бойкоту української частини Євро-2012. Наприклад «Polska The Times» наголошує: політики, які нині заявляють про бойкот Євро в Україні, не були такими відважними, коли наближалася олімпіада в Пекіні в 2008 році, а ситуація в Китаї, коли говорити про дотримання прав людини, теж залишає бажати кращого. Німеччина, своєю чергою, хотіла б, щоб футбольний чемпіонат перенести до неї, а Голландія сама повинна поцікавитися порушенням прав поляків, які працюють у цій країні.

2012-05-07 18:36
Доля України тісно сплетена з долею Юлії Тимошенко - «Gazeta Wyborcza»

У виданні «Gazeta Wyborcza» публіцист Мирослав Чех наголошує, що доля України тісно сплетена з долею Юлії Тимошенко. Чех хвалить польського президента, який дбає про контакти з Україною, і наголошує: «Україна це не чорна діра, і це не Росія. Україна має потенціал, і великі можливості, щоб стати частиною об’єднаної Європи. Але головна умова – дотримання прав людини та демократичних стандартів. Лише стільки і аж стільки».

2012-05-07 18:35
Інавгурація Владіміра Путіна на посаді президента

Вперше у 20-літній історії Російської Федерації інавгурацію президента супроводять суспільні протести .У Великому Кремлівському палаці у Москві відбудеться інавгурація Владіміра Путіна на посаді президента. У присутності двох з половиною тисяч гостей новообраний глава Російської Федерації прийняв від дотеперішнього глави держави орден За заслуги для Батьківщини 1 ступеня і склав присягу.Церемонія заприсяження сповнена символічних жестів. Для Владіміра Путіна це вже третя така врочистість. Російські експерти порівнюють її з коронацією царів. Вперше у 20-літній історії Росії інавгурацію президента супроводять суспільні протести. Уже понад півроку тривають демонстрації проти правління Путіна на посту президента. Напередодні у Москві сталася сутичка опозиції з поліцією. 7 опозиціонерів і 20 поліцейських були поранені, заарештовано 450 чоловік.

2012-05-07 18:33
Президент Литви планує зустрітися і з Януковичем, і з Тимошенко

Даля Ґрібаускайте повідомила, що, скоріше за все, у вівторок екс-прем'єрку переведуть із колонії до лікарні .Дяля Ґрібаускайте відвідає ялтинський Саміт президентів Центральної Європи. Таке рішення литовська очільниця прийняла після того, як президент України Віктор Янукович пообіцяв їй організувати зустріч з ув’язненою екс-прем’єркою країни Юлією Тимошенко. Я говорила з президентом України про стан здоров’я пані Тимошенко. Ми домовилися з Віктором Януковичем, що в мене буде можливість зустрітися з Юлією Тимошенко в Харкові. Це кардинально змінює ситуацію, – сказала 7 травня Даля Ґрібаускайте.

Всі новини   
 
Новини міст України
2012-05-07 | Ромни
2012-05-07 | Нікополь
2012-05-07 | Нікополь
2012-05-07 | Нікополь
2012-05-07 | Нікополь
2012-05-07 | Хмільник
2012-05-07 | Новоград-Волинський
2012-05-07 | Новоград-Волинський
2012-05-07 | Новоград-Волинський
2012-05-07 | Нікополь
2012-05-07 | Прилуки
2012-05-07 | Ромни
2012-05-07 | Хмільник
2012-05-07 | Чернігів
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2012-05-07 | Хмільник
Хмільник: Запрошуємо молодіжні етно-фолькові гурти до участі в фестивалі на Замковій Горі!
2012-05-07 | Новоград-Волинський
Відбудеться засідання виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради
2012-05-07 | Новоград-Волинський
Відбудеться пленарне засідання одинадцятої сесії Новоград-Волинської міської ради шостого скликання
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2012-05-07 19:10
Путівки у кримські дитячі табори істотно подорожчали
2012-05-07 19:07
У 5 житлових будинках замінять труби
2012-05-07 19:06
У Києві з'явиться алея героїв війни
2012-05-07 19:04
Чиновник мерії допоміг вкрасти з бюджету 17 мільйонів
2012-05-07 19:03
Мешканці Жулян залишились без води
2012-05-07 19:02
У Києві встановили пам’ятник "пісяючому" Сталіну
Всі новини