Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Сб, 3 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Новости Украины и мира на mobus.com
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2011-06-17 | Миргород

Шановні миргородці!

Про початок Великої Вітчизняної війни миргородці дізналися 22 червня 1941 р. з урядового повідомлення, оголошеного по радіо. Ця страшна звістка для миргородців і для мільйонів співвітчизників розпочала відлік днів, сповнених стражданнями, безповоротними втратами рідних і близьких, днів, що перепліталися з героїчними подвигами на фронтах війни, в партизанських загонах і підпіллі, самовідданою працею в тилу в ім'я величної перемоги. 

Із перших днів війни у Миргороді почалася мобілізація, і за 2 місяці солдатами стали 4 тисячі чоловік, було сформовано 2 госпіталі. Жителі копали протитанкові рови, з міста евакуювали підприємства, машини, майно. Вже 4 липня 1941 року на Миргород полетіли перші бомби, а через 84 доби, 14 вересня, його захопили німці. Два нескінченно довгих роки тривала гітлерівська окупація миргородського краю.
В історії українського народу події Великої Вітчизняної війни посідають особливе місце. За своєю глибиною, трагізмом і героїкою вони помітно вивищилися над іншими і набули епохального значення. Певною мірою обумовлено це й тим, що донині живі учасники війни, носії історичної пам'яті про неї - ті, хто воював зі зброєю в руках, навчався, працював, відбудовував країну. 

Пам'ять про війну є духовно-історичним надбанням нашого народу, що витворює підвалини його самодостатності й самобутності, і водночас, - органічно інтегрує його в загальноцивілізаційний потік, підносить до рівня інших народів, які активно творили історію.
Перед державою, суспільством, територіальною громадою стоїть ряд масштабних завдань у справі належного вшанування і захисту наших ветеранів. Перше і найголовніше - це системне соціальне забезпечення інвалідів війни, учасників бойових дій і визвольної боротьби, партизанів і борців антифашистського опору, колишніх в'язнів нацизму, трудівників тилу, дітей війни. 

За єдиною прозорою логікою необхідно об'єднати комплекс питань, які стосуються пенсійного забезпечення, системи пільг, виплат і медичної допомоги. На держаному рівні кожен, хто виборов незалежність, повинен бути охоплений увагою і турботою. Необхідно відтворити цивілізовану культуру ставлення до власної історії та пам'яті. Ми повинні поіменно знати всіх героїв і свої втрати. Водночас слід зберегти і відродити історично значимі пам'ятники і знаки, символи пошани жертвам війни. Нарешті, слід розвивати внутрішній національний діалог із пошуку історичної правди, який демонструватиме високу культуру нашого народу. 


22 червня - день, позначений трагізмом, героїкою та скорботою. 70 років тому почалась Велика Вітчизняна війна.
Війна... Це жахливе слово 22 червня 1941 року з біллю увірвалося в кожний дім, у кожну радянську родину, в навчальні класи, інститутські аудиторії.. Важко було повірити, що цього літнього сонячного ранку десь вибухають бомби, гинуть люди.
Але у війни є початок і є кінець.
Ми пам'ятаємо ці дати - 22 червня 1941 року та 9 травня 1945 року. Між ними була важка довга дорога, дорога боротьби та великих жертв довжиною 1418 днів і ночей.
Ми пам'ятаємо ці роки всі разом і кожен окремо. Ми пам'ятаємо цю війну з першого і до останнього дня.
Час не владний над цією пам'яттю. Перемога - це кінець війні. А був і її початок...
До нападу на Радянський Союз у фашистської Германії було підготовлено все: 4 тисячі літаків із десятками тисяч бомб, 5 тисяч націлених на нашу країну гармат, 3,5 тисяч танків, 190 дивізій чекали сигналу.
Останні секунди перед нападом. Останні секунди мирного сну, останні секунди мирного життя.
Четверта година ранку - грань між миром і війною.
22 червня 1941 року мирний сон обірвали вибухи бомб, ревище фашистських літаків, залпи гармат, які сповістили про початок однієї з найжорстокіших за всю історію людства війни.
Жахливий удар на себе прийняла наша держава, наш народ. У містах і селах розірвалися перші бомби і снаряди. Кований німецький чобіт ступив на нашу землю.
Так почалася війна.
Віддаючи шану і любов оборонцям і визволителям Батьківщини, ми не перестаємо оплакувати мільйони воїнів і мирних громадян, які в перші часи війни розпочали спротив агресору та загинули в нерівному двобої. Вони захищали рідну землю, свої родини, свої оселі.
І немає війни більш справедливої і священної. 

Із Миргородщини пішли на фронт понад 30 тисяч наших земляків. Майже кожен третій миргородець не повернувся з поля бою, понад 7 тисяч пропали безвісти, понад 700 чоловік стали інвалідами.
На окупованій німцями Миргородщині було розстріляно більше 6000 мирних жителів та військовополонених. Майже 6400 чоловік були вивезені до Німеччини на каторжні роботи. Більшість із них так і не повернулася на Батьківщину. На Миргородщині була своя Хатинь. Спалені села - Баранівка, Олефірівка, Велика Обухівка, Сакалівка, Панасівка. Понад 360 жителів села Велика Обухівка були розстріляні.
Розстріляно підпільників та учасників партизанського руху - 620 осіб. Знищено, розграбовано, вивезено до Німеччини за період окупації Миргородщини майна на суму 850 млн. 450 тис. карбованців. Немає жодної сім'ї, яку б не зачепила війна. 

Вічна слава всім, хто на фронтах, у партизанських загонах, у підпіллі, у фашистських застінках і таборах, у тилу пішов із життя від ран, хвороб, голоду та нестатків. Давним - давно виросла трава на полях, политих кров'ю. Виросли дерева там, де чорніли раніше стовбури.
На місці руїн виросли нові міста і села. Виросло не одне покоління людей, які не чули свисту бомб та куль, артилерійських залпів.
Невмирущим залишається подвиг мільйонів солдатів, які поклали своє життя на святий вівтар Великої Перемоги, проявляючи небачений героїзм, мужність та відвагу, змогли не лише захистити свою рідну землю, а й урятувати народи світу від нацистського рабства.
Схилимо ж голови перед вічною і світлою пам'яттю героїв та жертв цієї великої війни. 

Із повагою В.Ю.Вертелецький, 
голова ради Миргородської міської організації
ветеранів України



Миргородський міський голова 
Сергій Соломаха

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2011-12-02 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Економіка
2011-11-11 | Хмільник
2011-11-28 | Нікополь
2011-11-25 | Коростень
2011-11-25 | Прилуки
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2011-12-01 | Ромни
2011-12-02 | Прилуцький район
2011-12-01 | Ромни
2011-11-29 | Хмільник
Всі новини розділу   
Спорт
2011-12-02 | Ромни
2011-12-02 | Ромни
2011-12-01 | Ромни
2011-11-24 | Ромни
Всі новини розділу   
Новини України
2011-12-02 20:22
Інтелігенція: між місією і приниженням

В статті, на основі аналізу характерних рис феномену інтелігенції, розкривається алгоритм класичної моделі інтелігентності. Порівнюється метаісторична роль і значення інтелігенції із реальним станом її приниження в сучасній ситуації. З’ясовується рівень потенціалу нинішньої інтелігенції в справі гармонізації нашого розхитаного суспільства і суперечливого світу [П.Ю. Саух, доктор філософських наук, Ю.П. Саух, кандидат філософських наук].

2011-12-02 15:10
Яценюк заявив, що зібрав мільйон підписів за відставку Президента

Яценюк заявив, що зібрав мільйон підписів за відставку ПрезидентПартія "Фронт Змін" завершила всеукраїнську акцію "Україна проти Януковича", під час якої зібрано понад 1 млн листівок з підписами громадян за відставку чинного Президента. Про це на прес-конференції повідомив лідер цієї політсили Арсеній Яценюк."

2011-12-02 15:08
Резолюцію Європарламенту щодо України можна розцінювати як певну перемогу української дипломатії - політолог

Резолюцію Європейського парламенту щодо укладання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною можна розцінювати як певну перемогу української дипломатії. Про це у коментарі  сказав директор Центру досліджень проблем гормадянського суспільства Віталій Кулик.

2011-12-02 15:05
Донецький адвокат домагається позбавлення звань Героя України Стуса та Івасюка

У Вищому адміністративному суді України перебуває низка справ про позбавлення звань Героя України поета Василя Стуса, пісняра Володимира Івасюка та диригента і керівника Української капели бандуристів ім. Шевченка у США Григорія Китастого.Відповідні позови подав мешканець Донецька Володимир Оленцевич, який раніше судився за дегероїзацію Степана Бандери та Романа Шухевича, пише газета Україна молода.На думку Оленцевича, всі нагороджені Герої України не можуть називатися такими, оскільки не були громадянами України.

2011-12-02 14:55
Стан здоров‘я Тимошенко не поліпшився, вона не зможе бути у суді 13 грудня - соратники

Керівник групи захисту екс-прем'єра України, лідера партії Батьківщина Юлії Тимошенко Сергій Власенко спростовує інформацію Державної пенітенціарної служби про те, що стан здоров'я Тимошенко поліпшується."Стан здоров'я Тимошенко не поліпшується. Ця інформація не відповідає дійсності", - сказав Власенко на прес-конференції в п'ятницю у КиєвіЗа його словами, у четвер, тоді як надавали допомогу судді-доповідачу з попереднього розгляду апеляції на вирок з газової справи, він був у камері Тимошенко. При цьому Власенко побачив, що екс-прем'єр досі почувається зле.

2011-12-02 14:52
Апеляція Тимошенко без Тимошенко - Gazeta Wyborcza

«Gazeta Wyborcza» пише про «апеляцію Тимошенко без Тимошенко». У Києві почався апеляційний процес Юлії Тимошенко, але колишньої прем’єрки – через поганий стан здоров’я – на ньому немає. Журналісти польської газети розмовляли з персоналом лікарні, в якій минулого тижня обстежували Юлію Тимошенко.

2011-12-02 11:11
Азаров та Андрєєв – онуки Гебельса

Координатор акцій протестів по Києву та Київської області Володимир Тимофіїв дав коментар OSP-UA.INFO про сьогоднішні події біля Кабінету Міністрів України.На сьогоднішній день жодна чорнобильська організація не заявляла про акції протесту. Можливо сьогодні буде заклик до голодування більшої кількості людей.

2011-12-01 22:15
Національний портрет на тлі державотворчого досвіду

Інтеграція вітчизняного історичного досвіду в єдину систему державотворчих цінностей в Україні відбувається надто суперечливо. Бо доводиться долати цілий ряд об’єктивних і суб’єктивних труднощів все ще існуючого соціального опору певної частини населення, несприйняття або нерозуміння нею суті реформ, що відбуваються в умовах нового історичного повороту [П.Ю. Саух, доктор філософських наук, професор, Житомирський державний університет імені Івана Франка].

2011-12-01 17:39
Держобвинувачення не бачить підстав для звільнення Тимошенко з-під варти

Державне обвинувачення не бачить підстав для зміни екс-прем'єру Юлії Тимошенко запобіжного заходу з утримання під вартою на підписку про невиїзд.Про це у четвер під час свого виступу в Апеляційному суді Києва, де триває попередній розгляд апеляції на вирок Тимошенко, заявив держобвинувач Олександр Микитенко.

2011-12-01 17:34
Європарламент рекомендує парафувати Угоду про асоціацію до кінця року - резолюція

Європейський парламент рекомендує керівним інституціям Євросоюзу парафувати Угоду про асоціацію Україна-ЄС до кінця 2011 року. На цьому наголошується в резолюції Європейського парламенту, яка була ухвалена у четвер на пленарному засіданні в Брюсселі. Документ містить рекомендації Раді ЄС, Єврокомісії та Європейській службі зовнішньої діяльності щодо переговорів відносно укладання Угоди про асоціацію з Україною.

Всі новини   
 
Новини міст України
2011-12-02 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Новоград-Волинський
2011-12-02 | Хмільник
2011-12-02 | Хмільник
2011-12-02 | Прилуцький район
2011-12-02 | Прилуцький район
2011-12-02 | Прилуцький район
2011-12-02 | Прилуцький район
2011-12-02 | Хмільник
2011-12-02 | Хмільник
2011-12-02 | Хмільник
2011-12-02 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2011-12-02 | Новоград-Волинський
Новоград-Волинська міська рада пропонує з 01.01.12 в оренду нежитлові приміщення
2011-12-02 | Хмільник
Хмільник: До уваги платників податків міста
2011-12-02 | Хмільник
Хмільник: семінар для платників податків
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2011-12-02 17:48
Киевляне снабжают голодающих чернобыльцев одеялами и лекарствами
2011-12-02 17:47
9 грудня у Києві поговорять про ефективну реалізацію проектів у сфері альтернативної енергетики
2011-12-02 17:46
В ресторанах Киева уровень загрязнения воздуха превышает норму в 12 раз
2011-12-02 17:44
Засудили столичного чиновника, що «заправлявся» хабарами на АЗС
2011-12-02 17:43
Украинские телеканалы поделили трансляции матчей Евро-2012
2011-12-02 17:42
Прокурори погуляли у дорогому столичному клубі
Всі новини