Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Сб, 10 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Новости Украины и мира на mobus.com
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2010-06-01 | Міста України

Як стати успішним міським головою: вивчення та застосування польського досвіду місцевого самоврядування

17–21 травня 2010 року проходило стажування-тренінг представників органів місцевого самоврядування України в Подкарпатському воєводстві (Польща) в рамках проекту „Як стати успішним міським головою: вивчення та застосування польського досвіду місцевого самоврядування”. Проект здійснюється Інститутом трансформації суспільства (директор – Олег Соскін) у співпраці з Управлінням Маршалка Подкарпатського воєводства, Посольством Республіки Польща в Україні.

До складу української делегації входили: Анатолій Бусєнков, Рубіжанський міський голова; Михайло Саволюк, Могилів-Подільський міський голова; Володимир Чуб, Алчевський міський голова; Богдан Юзвяк, Новокалинівський міський голова; Безух Раїса, депутат Звенигородської міської ради; Зятін Валентина, депутат Ладижинської міської ради; Сколяров Дмитро, радник Нікопольського міського голови; Надія Матвійчук, керівник міжнародних проектів Інституту трансформації суспільства. Очолював делегацію Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, керівник проекту.


 

Управління Маршалка Подкарпатського воєводства Управління Маршалка Подкарпатського воєводства
місто Санок місто Санок
місто Санок, Льодова арена місто Санок, Льодова арена
місто Санок місто Пшеворск
місто Пшеворск місто Ярослав
місто Ярослав місто Ярослав
місто Жешов місто Перемишль
місто Перемишль місто Перемишль
місто Перемишль місто Мостиська (Україна)

Під час стажування-тренінгу міські голови та представники міських рад України відвідали п’ять міст Подкарпатського воєводства (Жешув, Санок, Ярослав, Пшеворск, Перемишль) для вивчення польського досвіду в таких сферах, як:
~ Модель управління містом;
~ План стратегічного розвитку міста;
~ Фінанси муніципального утворення (формування бюджету, відкриття рахунку, залучення додаткових коштів, отримання субвенцій від уряду);
~ Механізм роботи Бюро європейської інтеграції та Бюро європейських фондів у містах;
~ Промоція міста, брендинг міста;
~ Співпраця місцевої влади та бізнесу;
~ Механізм залучення інвестицій у місто;
~ Вільні економічні зони;
~ Досвід створення та роботи бізнес-інкубаторів і технопарків;
~ Досвід передвиборчої агітації кандидатів на посаду міського голови та депутата місцевої ради;
~ Організація території та планування простору і землекористування;
~ Будівництво та утримання соціального житла;
~ Архітектура, збереження спадщини;
~ Альтернативні джерела енергії (сонячна, енергія вітру, гідроелектростанції/дамби);
~ Ознайомлення з технологіями очистки води, переробки сміття, теплопостачання;
~ Механізм створення та досвід роботи муніципальних (на базі комунального житла) і приватних кондомініумів;
~ Молодіжні питання й освіта (шкільна система, шкільні будинки, ремісничі палати);
~ Досвід організації туристичної галузі, в т.ч. зеленого туризму;
~ Організація роботи громадського транспорту. Реконструкція доріг та їх утримання;
~ Громадська безпека (поліція, пожежна команда, швидка допомога).

 
АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД ВІЗИТУ


17 травня 2010 року

Навчальний візит української делегації розпочався зустріччю з керівництвом та відповідальними працівниками адміністрації Маршалека Подкарпатського воєводства в Жешуві. Учасники зустрічі обговорили процес формування та особливості функціонування польської трирівневої системи місцевого самоврядування, переваги та втрати від вступу Польщі до ЄС, а також можливості залучення української сторони до реалізації проектів ЄС, перспективи та реалії співробітництва між органами місцевого самоврядування в Україні та Польщі.

5 червня 1998 р. в Польщі прийнято новий Закон про місцеве самоврядування, який набув чинності з 1 січня 2009 р. і вирішив майбутній шлях реальної місцевої демократії та самоуправління в державі. Було суттєво скорочено кількість воєводств (регіонів) – з 49 до 16 – і створено органи місцевого самоуправління на цьому рівні, а його головою й головним розпорядником фінансових ресурсів став Маршалек, обраний депутатами регіональної ради – сейміку. Виконавчим органом сейміку є зажонд (виконком), який реалізує поставлені самоврядним органом завдання. На державному рівні в кожному польському уряді обов’язково присутня посада міністра регіонального розвитку, який відповідає за співпрацю з органами місцевого самоврядування всіх рівнів – міста, повіту, воєводства.

Із 2004 року Польща є членом Європейського Союзу, а отже, є безпосереднім учасником регіональної політики цього об’єднання. Проте, на думку самих поляків, досягти ефективного вирівнювання і стимулювання економічного розвитку в різних куточках Європи непросто. Так, регіони Румунії, Болгарії, Польщі є біднішими і мають нижчий рівень надходжень, ніж у традиційно заможніших Німеччині і Франції. Подкарпатське воєводство є традиційним сільськогосподарським регіоном, і саме в цій сфері нині очікують реформ і нових розв’язань як на національному, так і на євросоюзному рівні.

Віце-маршалек воєводства, вітаючи учасників української делегації, розповів про особливості, великі можливості та відповідальність роботи регіональних (воєводських) органів місцевого самоврядування, назвав перспективи і пріоритети розвитку Польщі та висловив свій погляд на проблеми, які нині постали перед ЄС. Серед найважливіших він назвав спільне фінансове регулювання. Річ у тім, що бюджет ЄС як організації становить лише 3% від суми бюджетів усіх 27 краї – членів ЄС, і цього недостатньо, щоб забезпечити спільне вирішення великих проблем та убезпечитися від впливу неадекватних рішень національних урядів. Він також сказав, що після відновлення незалежності Польщі в 1989 р. поляки одразу провели вибори до місцевих рад і почали відновлювати систему реального місцевого самоврядування замість радянської „фасадної” системи місцевих управлінь без власних бюджетів і права приймати самостійні рішення, що існувала в 1950–1989 рр.

Говорячи про переваги від вступу до ЄС для Подкарпатського воєводства, де проживає 2,1 млн. поляків, пан віце-маршалек наголосив на реалізації великих інфраструктурних проектів, будівництві супер-сучасних доріг і капітальному ремонті вже існуючих автошляхів. Протягом 2007–2013 рр. до регіону має надійти 1,3 млрд євро інвестицій від Єврокомісії, які покривають 20–80% вартості проектів, які нині реалізуються. Сьогодні в регіональній адміністрації воєводства налічується 729 людей, і 284 з них – працює винятково за проектами ЄС. Саме тут безпосередньо керують регіональною програмою операційних фондів ЄС. Ідеться про кошти, які надходять на рівень кожного регіону Польщі безпосередньо з Брюсселю, і потім вони на конкурсній основі розподіляються між містами та селами воєводства. Як зазначив пан віце-маршалек, у 2013 р. мешканці воєводства побачать приголомшливі результати своєї спільної праці й матимуть значно сприятливіший інвестиційний клімат та вищу якість життя, ніж раніше.

У ході зустрічі в адміністрації воєводства українська делегація також спілкувалася із керівництвом апарату Маршалека та департаменту транспорту і доріг. Поляки розповіли, що нині в Польщі в доброму стані знаходиться майже 45% доріг, а до Євро-2012 цей показник має зрости до 70–80%. У самому воєводстві з 900 млн. злотих бюджету 2009 року 600 млн. злотих були призначені департаменту транспорту і доріг.

18 травня 2010 року

Цього дня українська делегація відвідала місто Санок, де упродовж дня активно працювала разом із мером міста Войцехом Блєхарчиком та його командою. В Саноку проживає 43 тис. людей, він є центром повіту (району) зі 100 тис. мешканців. Санок – місто із давньою історією та європейським сьогоденням. Ще в 16 столітті воно було центром Львовського воєводства Речі Посполитої, яке за своїми розмірами дорівнювало нинішньому великому Подкарпатському воєводству. Нині Санок – освітній центр зі своїм університетом, де навчається 3 500 студентів, тут працює 3 000 суб’єктів господарської діяльності, привабливий пункт історичного та зеленого туризму й „ворота” в польські гори Бешчади.

Пріоритетні сфери розвитку в Саноку – технічна інфраструктура, підприємництво, туризм, екологія, культура, освіта, спорт. Місто успішно реалізує велику кількість проектів із залученням коштів ЄС. Окрім реконструкції доріг, зміни системи очищення стічних вод, реставрації історичного центру міста, це побудова аквапарку. Вже запущено в експлуатацію найбільший в Польщі льодовий спортивний стадіон. Через 3 роки на всій території міста буде доступний безкоштовний бездротовий Інтернет.

Секретар міської ради Санока Вальдемар Ох розповів про систему електронного урядування в Польщі та її використання в місті. Санок бере активну участь у спільному проекті п’яти воєводств східної Польщі щодо їх інтернетизації, і в тому числі усього Подкарпатського воєводства, а також прокладенні оптико-волоконних кабелів для швидкісного доступу в електронну мережу. В рамках цього проекту і за допомогою коштів Євросоюзу 90% домогосподарств на цій території одержать вихід до Інтернету. Вартість проекту – 300 млн. злотих. Наступний крок – перехід на Інтернет-телефонію замість мобільного зв’язку.

У 2001 р. у Польщі на державному рівні засновано „Бюлетень інформації публічної” – електронний ресурс, де місцевий орган самоврядування кожного рівня і державні служби зобов’язані розміщувати всі документи, правові акти та офіційні форми, які вони затверджують. На рівні Санока запроваджено електронну систему обігу документації міської ради „Ельдо”, щоб управляти всім внутрішнім документообігом і відстежувати процес провадження справ, яких щорічно приходить не менше 40 тисяч. Санок першим у воєводстві запровадив таку систему.

Скарбник міста Санок розповів про процедуру та особливості реалізації щорічного бюджету міста. Останній термін подання проекту бюджету мером до міської ради – 15 листопада попереднього бюджетного року, а кінцевий строк його затвердження – 30 січня нового бюджетного року. Бюджети складаються із урахуванням багаторічних планів стратегічного та інвестиційного розвитку міста. 50% бюджету Санока складають власні доходи, решта – державні субвенції на делеговані повноваження та дотації конкретних проектів. Кожна громада в Польщі має право на засадах відкритого тендеру обрати банк, де буде відкрито її рахунок, і кожні 5 років місто проводить новий тендер для узгодження цього питання.

Своїм досвідом роботи з українцями поділився також директор Регіональної ізби господарчої (торгової палати) Санока пан Богуслав Полдіак. Він розповів, що місто лише реєструє нових суб’єктів підприємницької діяльності, а не дає дозвіл на відкриття бізнес, і відбувається це протягом 10 робочих днів. Видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, у Польщі вкрай мало. Мер є партнером, а не контролером підприємців.

Окрім того, Регіональна ізба господарча вже багато років опікується бізнес-інкубатором Санока. Зараз у ньому перебуває 11 фірм і працює 56 людей. А вже за три роки вони вийдуть у самостійне „плавання” та орендують власні офіси, займатимуться пошуком партнерів або інвесторів самостійно. Зараз же їм допомагають у бізнес-інкубаторі. Орендна плата тут також символічна – лише 1–2 злотих за 1 м2 . Польські підприємці здають податкові та інші звіти лише раз на рік, хоча і сплачують податки щомісяця.

Наприкінці дня українці відвідали та поспілкувалися з керівництвом міського центру культури та льодової спортивної арени Санока.

19 травня 2010 року

У цей день свого візиту до Польщі українська делегація відвідала міську адміністрацію Жешува, столиці Подкарпатського воєводства, та плідно попрацювала з представниками міської вади. Дуже плідним виявилося спілкування з головою департаменту європейських фондів Станіславою Бембен та керівниками інших відділів.

Як розповіла пані Бембен, у Жешуві проживає 179 тис. людей, місто є членом престижної європейської асоціації найбільших міст Європи „Євросітіз”, тут навчається 54,5 тис. студентів, а двома головними із 60 наявних напрямів у вищій освіті є інформатика та цивільна авіація. Ці дві галузі є пріоритетними і для підприємств, розташованих у спеціальній економічній зоні Жешува, зокрема в науково-технологічному парку „Аерополіс”, який знаходиться біля міжнародного аеропорту Жешува.

Жешув визнаний другим містом у Польщі за якістю життя у 2009 році, він реалізував проекти з підвищення якості питної води, реновації комунальних мереж і доріг, оснащення 7000 місць на „зелених” автостоянках, бере участь у спільних культурних та інфраструктурних проектах у рамках транскордонного співробітництва з українськими містами Львовом, Луцьком, Івано-Франківськом. Нині Жешув управляє проектами, які частково фінансуються з ЄС, на суму близько 483 млн. злотих. Термін їх завершення – 2013 рік.

Українці одержали можливість проконсультуватися із головою водного комунального господарства Жешува, відвідали підземну туристичну трасу під центральною площею міста, відчули вдале поєднання сучасних технологій і колориту старовинних підземних купецьких і ремісницьких підземних приміщень – крамниць, сховищ, майстерень.

Пізніше того ж дня українську делегацію зустрічав мер (бурмістр) міста Пшеворска пан Януш Магонь. Зустріч відбулася на території етнографічного музею-туристичного комплексу міста, створеного зі старовинних дерев’яних будівель за ініціативою нинішнього мера. Він розповів про культурну та економічну політику невеликого Пшеворска (в місті проживає менш як 20 тис. людей), про діяльність успішних підприємства із виробництва соків та швейну фабрику, відкриття філіалу спеціальної економічної зони та вдале залучення реальних виробництв на її територію. Протягом останніх років мер наполегливо укріпляв береги та очищував русло ріки, що протікає містом, і це дозволило уникнути затоплення територій цієї весни. Ще одне досягнення міста – відновлення маєтку князів Любомирських та заснування музею на його території. Відвідини цієї аристократичної садиби відбулися наприкінці дня.


20 травня 2010 року

Цього дня українська делегація міських голів та депутатів міських рад відвідала місто Ярослав. Їх привітав мер (бурмістр) Ярослава пан Анджей Вичавскі, представники міської ради та начальники управлінь адміністрації міста. В Ярославі проживає 40 тис. людей і він є центром повяту. Це місто із старовинною історією, воно належало родині князів Острозьких, було великим купецьким торговим центром, а пізніше перетворилося на важливий військовий пункт оборони східних кордонів. Нині розробляється проект зі створення єдиного парку культурної спадщини і старовини з історичної частини старого міста та нинішніх околиць Ярослава. Окрім того, Ярослав бере активну участь у туристичних виставках і ярмарках у Братиславі (Словаччина), Брно (Чехія), Кракові (Польща), проводить традиційний Фестиваль давньої музики.

Ярослав є центром сільськогосподарського району. Тут розвинений зелений туризм, є агроклуб „Земля Ярославська”, льодовий каток, майданчик для катання на роликах, критий басейний комплекс, спортивні майданчики і поля для гри у футбол. Як сказав мер Ярослава, „…ми створюємо місця для комфорту та безпеки наших жителів у часи великих катаклізмів і криз, у цьому наше завдання”.

Нині бюджет міста становить 100 млн. злотих. В Ярославі діє спеціальна економічна зона, здійснюються інфраструктурні проекти щодо ремонту доріг, закупівлі нових одиниць громадського транспорту.

В Ярославі українській делегації детально розповіли про систему і процедури виборів до місцевих органів влади. У Польщі вибори всіх рівнів відбуваються за системою відкритих партійних списків із правом участі комітетів (об’єднань) виборців. Мер обирається у два тури прямим голосуванням і має бути висунутий однією зі структур, яка балотується у міську раду.

Після зустрічі в міській раді українська делегація разом із мером Ярослава була на екскурсії містом, відвідала єзуїтський колегіум, де здобув освіту Богдан Хмельницький, а пізніше цей костел став осердям руху Солідарності в Ярославі.

21 травня 2010 року

В останній день візиту до Польщі українську делегацію приймали в місті Пшемишль. Українців привітав заступник мера міста, свої доповіді презентували керівники відділів культури і туризму, європейських фондів та міжнародної співпраці. Після цього відбулися відвідини двох комунальних об’єктів, модернізованих за проектами ЄС, а саме – підприємства зі збору та захоронення сміття та водоочисної системи Пшемишля. Остання покриває свої потреби в теплі за рахунок біогазу, який утворюється на одній зі стадій водоочистки.

У Пшемишлі реалізується багато проектів на умовах співфінансування з ЄС: побудова другої частини об’їзної дороги, комплексне обладнання новітніми технічними мережами та автошляхами інвестиційних теренів міста площею у 37 гектарів, реконструкція замку Казимирів і міського парку, обладнання велотрас між системою фортифікаційних укріплень, які оточують місто, ремонт будинків для пристарілих та ін.

Місто розташоване на кордоні з Україною, і в ньому відкривають великі транснаціональні гіпермаркети, орієнтовані на потреби як поляків, так і українців. На часі – будівництво нового торгово-розважального комплексу. При цьому кожен інвестор, який бажає придбати чи орендувати у міста ділянку землі, має не лише виграти аукціон, а й укласти угоду про виконання певного соціального проекту для міста за свій рахунок – як компенсацію за право робити бізнес на цій території.

Підсумки

Cтажування-тренінг представників органів місцевого самоврядування України в Подкарпатському воєводстві (Польща) пройшло успішно. Керівники органів місцевого самоврядування, що увійшли до складу української делегації, високо оцінили досвід міст Підкарпатського воєводства, а також відзначили важливість і корисність отриманої інформації та набутих практичних навичок у сфері управління територіями.

Одностайною була думка про необхідність продовження подібних стажувань-тренінгів із акцентуванням на питаннях вивчення польського досвіду реформи місцевого самоврядування та реформи виборчої системи з подальшим його застосуванням у практиці українських міст.

Особливо корисним для України є польський досвід проведення адміністративно-територіальної реформи, зокрема щодо зміни кількості існуючих областей, ліквідації районних державних адміністрацій та передачі їх повноважень виконавчим бюро обласних рад, переходу до дворівневої моделі системи місцевого самоврядування (територіальні громади та області), надання кожній громаді можливості самостійно формувати свій бюджет, а також здійснювати реєстрацію територіальної громади як юридичної особи та відкривати в комерційному банку рахунку громади для вільного управління фінансовими ресурсами місцевих бюджетів.

З огляду на успішний перебіг стажування-тренінгу в Подкарпатському воєводстві Інститут трансформації суспільства вирішив проводити такі тренінги і в подальшому. Протягом червня-липня 2010 року буде сформовано дві групи із представників органів місцевого самоврядування, які у вересні поточного року відвідають Підкарпатське воєводство для вивчення польського досвіду місцевого самоврядування. Тож ми пропонуємо міським головам, депутатам міських рад, працівникам виконавчих комітетів міських рад, а також кандидатам на посаду міського голови або депутата місцевої ради, зацікавленим у підвищенні своїх знань та навичок, звертатися до нас.

Прес-служба
Інституту трансформації суспільства

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Ромни
Всі новини розділу   
Економіка
2011-11-11 | Хмільник
2011-12-06 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Ніжин
2011-11-28 | Нікополь
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2011-12-08 | Хмільник
2011-12-08 | Хмільник
2011-12-08 | Ромни
2011-12-07 | Хмільник
Всі новини розділу   
Спорт
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Ромни
2011-12-08 | Прилуки
2011-12-06 | Новоград-Волинський
Всі новини розділу   
Новини України
2011-12-09 16:09
Держава створила новий орган з питань захисту персональних даних з метою посилення контролю над підприємцями

Інтернет-ресурс OSP-UA-INFO взяв коментар у Голови правління Рівненської обласної асоціації промисловців і підприємців Кашинчара Романа Васильовича щодо діяльності Державної cлужби Укpаїни з питaнь заxисту пepcональних даних

2011-12-09 16:08
Акції чорнобильців отримують потужний імпульс з нового року

Інтернет-ресурс OSP-UA.INFO взяв ексклюзивний коментар у Миколи Ісаєва голови Головного секретаріат Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії «За добробут та соціальний захист народу» щодо подальших дій чорнобильців по захисту своїх прав.

2011-12-09 12:43
«Парафують... Не парафують... Парафують... Не парафують...» - Rzeczpospolita

Європейський союз дав зелене світло для парафування Угоди про асоціацію України з ЄС. Європейська народна партія (найбільша загальноєвропейська партія) у четвер прийняла резолюцію у справі України: хоча гостро скритикувала українську владу за ув’язнення Юлії Тимошенко (тепер можна говорити про подвійне ув’язнення), але одночасно партія підтримала парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС». Європейська народна партія закликає звільнити Юлію Тимошенко та інших діячів української опозиції, а також не перешкоджати їм в участі у виборах 2012 року.

2011-12-09 12:23
Таємниці Біловезької Пущі: 20 років по тому

«Зібралися троє мужиків (варіанти: негідників, зрадників, агентів Заходу) у Біловезькій пущі, добряче хильнули і по п’яні розвалили велику державу». Такою є популярна, призначена для плебсу версія того, що сталося двадцять років тому

2011-12-09 12:19
Опозиція на знак протесту покинула Раду

Народні депутати з фракцій БЮТБ і НУ-НС залишили зал засідання Верховної Ради на знак протесту проти повторного арешту колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.Перед тим, як опозиціонери вийшли із залу, голова фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін виступив із трибуни із заявою від імені двох фракцій.Він повідомив, що засідання погоджувальної ради лідерів фракцій завершилося безрезультатно.Зокрема, з його слів, представники більшості відмовилися виконати вимоги опозиції з розгляду законопроекту, що встановлює одержання вигоди умовою відповідальності державних службовців за перевищення влади.

2011-12-09 12:13
Перемога партії влади, що продовжує втрачати свої позиції

«Единая Россия» на виборах втратила майже 14% голосівВибори в Росії завершилися з давноочікуваним результатом. Власне, відсутність інтриги і була причиною доволі млявої та невиразної кампанії. До цього додалася деяка роздвоєність бюрократичного апарату. Путін у президенти, а Мєдвєдєв? Він після того, як тандем завершив своє існування, тепер хто? Як-то кажуть, чекайтена відповідь. Однак така ситуація для апаратників та бюрократів неприйнятна взагалі. І крутись тут, як можешФормально партія «Єдина Росія»здобула більшість, радше за все, з урахуванням поглинання під час розподілу мандатів, до того ж абсолютну. За даними ЦВК, «Єдина Росія»отримає 238 мандатів у Думі, КПРФ – 92, «Справедливая Россия» – 64, ЛДПР – 56. Неабиякі результати у всіх, лише партія влади втратила майже 14% голосів.

2011-12-09 12:08
Симулякр виборів: тоталітарний режим у Росії став фактом

Його сутність визначається тотальністю усунення всіх росіян від доступу до ресурсів, від вільної організації людей у всілякі об’єднання та політичні партіїУ багатьох дискусіях та обговореннях, щоведуться в Росії, як і в адресованому мені запитанні, звучить слово «вибори». Доводиться констатувати: на жаль, не лише поміж російських обивателів, а й навіть поміж тих, хто висвітлює роз’яснює публічну сферу в ЗМІ, немає належного усвідомлення, що на сьогодні в Росії ніяких виборів як певного сталого інституту взагалі не існує.Насичено, часом й агресивно висвітлюється передвиборча віртуальна реальність, і таким чином ще більше згущується міфологізм масової свідомості.

2011-12-09 12:03
Турчинов: наш законопроект написаний не особисто під Тимошенко

Фракція БЮТ не відмовлятиметься від декриміналізації статті за якою Юлія Тимошенко засуджена по газовій справі попри її новий арештПро це заявив в п'ятницю на прес-конференції заступник лідера партії "Батьківщина" Олександр Турчинов.

2011-12-09 11:58
Екс-бютівець покинув фракцію Партії регіонів у Раді

Сьогодні вранці, 9 грудня, депутат Верховної Ради Олександр Шепелев вийшов з фракції Партії регіонів.Про це повідомив голова Верховної Ради Володимир Литвин."Згідно із законом про статус народного депутата і регламентом, а також заявою, повідомляю про вихід депутата Олександра Шепелева зі складу фракції Партії регіонів", - сказав Литвин.

2011-12-09 11:54
Суд на нарах

Екс-прем'єра Юлію Тимошенко, яка очікує розгляду своєї апеляційної скарги в СІЗО, вчора прийшли заарештовувати вдруге. Цього разу в рамках розслідування кримінальної справи про фінансові порушення компанії Єдині енергетичні системи України, яку вона колись очолювала, - пише Павло Дульман у Российской газете .

Всі новини   
 
Новини міст України
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Ромни
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Новоград-Волинський
2011-12-09 | Черкаси
2011-12-09 | Чернігів
2011-12-09 | Чернігів
2011-12-09 | Миргород
2011-12-09 | Миргород
2011-12-09 | Ковель
2011-12-09 | Ковель
2011-12-09 | Вінниця
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2011-12-09 | Нікополь
Шановні нікопольці!
2011-12-09 | Хмільник
Хмільницька міська рада оголошує конкурс на заміщення вакантної посади
2011-12-08 | Ромни
До уваги жителів Сумщини!
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2011-12-09 16:06
Держава створила новий орган з питань захисту персональних даних з метою посилення контролю над підприємцями
2011-12-09 16:05
Акції чорнобильців отримують потужний імпульс з нового року
2011-12-09 12:38
У Києві влаштували нарколабораторію в квартирі
2011-12-09 12:36
Стенфордський університет відкриє філію в Києві?
2011-12-09 12:34
До Києва привезли викрадену картину Рєпіна
2011-12-09 12:32
Відповідати за київську землю буде 31-річний уродженець Єнакієвого
Всі новини