Головна | Зробити стартовою |  Проект Інституту трансформації суспільства   
   
Сьогодні Вт, 6 грудня, 
Карта порталу
Реклама
RSS-експорт
Украинские города в Интернете
Ukrainian cities in Internet
Головне
Адміністративно-  
    територіальний устрій України
Законодавство України
Книги та статті
Газета „Місто і люди”
Ділова інформація
Довідкова інформація
Фотогалерея міст
Архів новин
Форум
Розсилка новин
Всеукраїнська рада
міських голів
Міста-партнери проекту
МОДЕЛЬ  
адміністративно-
територіальної
реформи
в Україні
Муніципальне
консультативне бюро
Партнерство міст
Міжнародний досвід
місцевого самоврядування
Австрія
Швейцарiя
Фінлядія
Норвегія
Швеція
Франція
Нідерланди
Польща
Словаччина
Проекти ІТС
Центри НАТО в регіонах
України
Розвиток міст шляхом євроін-
теграції: досвід країн
Вишеградської групи для
України
Європейська перспектива
українських міст у контексті
польського досвіду (на
прикладі міста Феодосія)
Партнерство малих міст
України та малих міст країн
Вишеградської групи
Фінський досвід місцевого
самоврядування – для
українських міст
Вивчення шведського досвіду
місцевого самоврядування
Налагодження співпраці між
діловими колами українських
та польських міст
Веб-проекти ІТС
Мій вибір - NATO
КИЇВ - інформаційно-аналі-
тичний сервіс столиці
України
Міські оголошення
Робота і навчання в Україні
Форум
Вибори в Україні:
народ має знати правду
Інтернет-конференції
Новости Украины и мира на mobus.com
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
 
Про проект Учасники проекту "Українські міста в Інтернеті" Як долучитися до проекту?

Алушта Вінниця Ковель Новоград-Волинський Севастополь
Алчевськ Вознесенськ Коростень Первомайськ
(Управління освіти)
Сєвєродонецьк
Бахмач Волочиськ Куп'янськ Пирятин Скадовськ
Бердичів Гадяч Коростишiв Прилуки Сміла
Біла Церква Городня Миколаїв Прилуцький район Фастів
Бориспіль Житомир Миргород Ромни Хмільник
Бровари Золотоноша Нетішин Сарни Черкаси
Васильків Калуш Ніжин Свалява Чернігів
Вишгород Київ Нікополь Світловодськ Южноукраїнськ

2006-11-17 | Черкаси

Зміна умов ведення бізнесу при вступі України до СОТ

14 листопада 2006 року в місті Монастирище (Черкаська область) відбувся науково-практичний семінар „Зміна умов ведення бізнесу при вступі України до СОТ”. Захід провів Інститут трансформації суспільства спільно з Монастирищенською районною державною адміністрацією під патронатом Черкаської обласної державної адміністрації.

Мета науково-практичного семінару:
• підвищити рівень обізнаності місцевої влади, бізнесу та громадськості щодо економічної природи, принципів функціонування, норм і правил Світової організації торгівлі (СОТ);
• показати, яку роботу виконала Україна спільно із СОТ та її членами на шляху інтеграції до цієї організації;
• виявити причини, які спонукають Україну до термінового вступу у Світову організацію торгівлі;
• розкрити можливі позитивні та негативні наслідки членства в СОТ для регіонів України;
• обговорити перспективи розвитку промислових та аграрних підприємств, сектору малого та середнього бізнесу Монастирищенського району після вступу України до СОТ;
• висвітлити роль центральних та місцевих органів влади в забезпеченні інтеграції України до Світової організації торгівлі.

Під час інтерактивного семінару експертами були презентовані такі доповіді:
1. Світова організація торгівлі: основні принципи та правила. Відносини Україна – СОТ: сучасний стан, проблеми, перспективи.
2. Наслідки членства України в СОТ для економіки країни та регіонів: переваги і ризики для промисловості, сільського господарства, малого та середнього бізнесу.
3. Вступ України до Світової організації торгівлі: деякі питання стандартизації та державної допомоги виробникам за нормами СОТ.

Питання, що обговорювалися під час дискусії:
- Чому правила торгівлі СОТ вважаються найкращою практикою ведення бізнесу?
- Які створюються умови для залучення інвестицій (капіталу, технологій, ноу-хау) та підвищення конкурентоспроможності економіки в результаті прийняття стандартів СОТ?
- Яка небезпека існує для України в разі відстрочення вступу або перебування поза межами СОТ?
- Чи існують значні загрози вітчизняним товаровиробникам та постачальникам послуг від членства України в СОТ? Як убезпечити себе від можливих ризиків?

У заході взяли участь: керівники і представники Черкаської обласної державної адміністрації, Монастирищенської районної державної адміністрації та Монастирищенської районної ради; експерти з Департаменту співробітництва з СОТ Міністерства економіки України, Інституту трансформації суспільства (Київ), Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (Київ), керівники та представники підприємств Монастирищенського району, місцеві мас-медіа.

Огляд науково-практичного семінару

Вступні промови

Богдан Тихоневич, голова Монастирищенської районної державної адміністрації, виступив із вступним словом, у якому привітав учасників інтерактивного семінару, а також відзначив важливість події. Він зауважив, що рано чи пізно Україна вступить до СОТ, а тому важливо набути відповідні знання про діяльність та правила цієї організації, зрозуміти наслідки вступу до СОТ, переваги і недоліки членства.

Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, привітав усіх присутніх від імені Черкаської ОДА і наголосив, що зустріч у Монастирищі є дуже актуальною, оскільки вступ України до СОТ не за горами. Президент і Уряд України розглядають членство у Світовій організації торгівлі як одну із стратегічних цілей нашої держави, а тому останнім часом активізовано роботу в цьому напрямі. Наприклад, 1 листопада 2006 р. у Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему: „Стан підготовки вступу України до СОТ: проблеми і перспективи”.

Пан Корнієнко висловив думку, що СОТ на відміну від ЄС є саме тією організацією, членство у якій для нас є найбільш реальним. Тож не варто ставити під сумнів необхідність вступу до СОТ, а навпаки, потрібно думати про додаткові можливості, які отримає від цього Україна. А йдеться передусім про інвестиції, детінізацію імпорту, пожвавлення виробництва у базових експортоорієнтованих галузях, стимулювання розвитку в секторі послуг, стабільний режим торгівлі та ін.

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, подякував за можливість проведення семінару та обґрунтував його своєчасність. Він сказав про те, що Україна досить швидко наближається до світової спільноти, до остаточного вибору євроатлантичної моделі розвитку, а входження до СОТ є суттєвою передумовою для розбудови та розвитку в Україні саме такої моделі. Наразі 149 країн є членами Світової організації торгівлі, і на них припадає понад 96% загального світового торговельного обороту.

Олег Соскін розкрив можливості, які здобувають країни, вступивши до СОТ, зокрема перспективи для бізнесу. Останній у нових умовах має навчитися працювати у системі взаєморозуміння із місцевою владою та громадою. Адже СОТ складається із країн, які обрали ринкову модель розвитку економіки, в основі якої – приватна власність і капітал. Світова організація торгівлі, за своїм характером, націлена на те, щоб усіляко сприяти розвитку вільного підприємництва.

Виступи експертів

Андрій Самокиш, головний спеціаліст відділу доступу до ринків у рамках СОТ Департаменту співробітництва із СОТ Міністерства економіки України, окреслив сучасний стан і проблеми вступу України до СОТ. Він наголосив, що Уряд визнав входження України до Світової організації торгівлі основним пріоритетом розвитку країни. Членство в СОТ інтенсифікує зовнішньоекономічну діяльність завдяки отриманню режиму найбільшого сприяння. Це дасть змогу вирішити проблеми застосування торговельно обмежувальних заходів, що діють стосовно української продукції, сприятиме створенню передбаченого транспарентного середовища. Андрій Самокиш підкреслив, що вступу України до СОТ мають передувати гармонізація національного законодавства до норм та принципів організації, завершення багатостороннього переговорного процесу та узгодження остаточного проекту звіту робочої групи, завершення двосторонніх переговорів із країнами – членами СОТ. Представник Міністерства економіки звернув увагу на те, що Україна завершила переговори з усіма країнами, окрім Киргизстану, який висуває свої особисті вимоги й затягує процес підписання протоколів.

Пан Самокиш повідомив, що проект звіту робочої групи вже зараз погоджений на 95%. Було проведено багатостороннє засідання з питань державної підтримки сільського господарства. Розроблені всі законопроекти, які необхідні для вступу України до СОТ. Зокрема Міністерство економіки України запропонувало механізми вирішення низки проблемних питань, як-от: застосування квот продажу цукру відповідно до зобов’язань про незастосування заборонених інвестиційних заходів у сфері торгівлі, приведення у відповідність з нормами ГАТТ/СОТ розміру сплати за ліцензію, що видається на здійснення господарської діяльності, скасування заборони на експорт відходів та брухту кольорових металів і зниження експорту відходів чорних металів та ін.

У виступі Андрія Самокиша йшлося і про зобов’язання України щодо експортного мита на деякі види сільськогосподарської продукції, скасування обмежень на створення і діяльність прямих філій іноземних банків та прийняття відповідного законодавства, забезпечення умов оподаткування вітчизняних іноземних товаровиробників, приведення у відповідність із нормами СОТ тарифів на залізничні перевезення, відміна на ввіз старих автомобілів (понад 8 років). Експерт розповідав також про необхідність вирішення проблемних питань у таких сферах, як страхування, інтелектуальна власність, аудиторська діяльність, автомобілебудування, оподаткування сільгосппідприємств тощо.

Представник Департаменту співробітництва з СОТ Міністерства економіки України звернув увагу на те, що в разі приєднання до Світової організації торгівлі наша країна не втрачає інструментів захисту внутрішнього ринку, цей крок зовсім не означає, що національні виробники стануть беззахисними перед потужними і конкурентоспроможними транснаціональними корпораціями та іноземними виробниками. Навпаки, рівень реального споживання в Україні зросте на 3%, щорічний ріст ВВП очікується на рівні 2%, а експорту та імпорту – на рівні 14%.

Наприкінці свого виступу Андрій Самокиш заявив, що після вступу до СОТ в Україні не буде масового засилля імпорту товарів, і національне виробництво не буде зруйноване, адже країна має щось виробляти, щоб експорт зріс на 14%. Звичайно, імпорт створює конкуренцію національному виробництву, тож, теоретично, ми можемо спостерігати його скорочення, але з іншого боку, в Україні відбуватиметься економічне зростання, а відтак посилиться попит на вітчизняні та імпортні товари з боку споживачів, висновував представник Міністерства економіки України.

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, на початку свого виступу зазначив, що СОТ – це результат світових процесів інтернаціоналізації господарського життя та їх вищого рівня в сучасних умовах – глобалізації. Не слід забувати, що нашим великим і потужним сусідом є Європейський Союз, де майже 500 млн. населення, а ВВП і зовнішньоторговельний оборот складає десятки трильйонів доларів. Щоб вільно торгувати з країнами ЄС і бути конкурентоздатними в сучасному світі, нам просто необхідно дотримуватися шляху ринкових перетворень і формування ринкового господарства на засадах приватної власності, підприємництва. Ми повинні знайти своє місце у відповідних світових процесах.

Олег Соскін навів переконливі приклади, які показали, що Україна слід обрати європейський напрям розвитку. Економічні відносини Україна – Росія кожного року погіршуються. У 2006 р. дефіцит зовнішнього торговельного обороту з цією країною становив $5 млрд. На відміну від Росії з ЄС у нас позитивне зовнішньоторговельне сальдо. Процес світової кооперації, уніфікації світового виробництва, науково-технологічної та інформаційно-комп’ютерної революції вимагає від нас інтеграції до світової системи, важливим інструментом якої є Світова організація торгівлі.

Пан Соскін підкреслив, що переваг від вступу в СОТ значно більше, ніж вад. Однак слід добре знати його правила, аби не потрапити у халепу. Наприклад, Черкаська область в значних обсягах виробляє сільськогосподарську, хімічну, машинобудівну продукцію, виробники якої зможуть зазнати певних втрат. Маємо надію і сподівання, зазначив пан Соскін, що ВРУ спроможеться якнайшвидше прийняти відповідні закони по СОТ, які допоможуть убезпечити вітчизняних виробників від болісних наслідків вступу. Якщо закони ухвалять, то ми маємо всі шанси і можливості в першому півріччі наступного року de fakto стати членом СОТ.

Бізнес повинен вимагати від влади зниження тиску оподаткування і переходу до більш простих механізмів адміністрування податками. Наприклад, наразі невиплати по ПДВ складають 6 млрд. гривень, і їх величина постійно зростає. Ми повинні тільки за жовтень ц.р. відшкодувати експортерам ПДВ на суму 2,7 млрд. гривень. Олег Соскін переконаний, що взагалі ПДВ – це гальмо, що не дає розвиватися підприємництву в Україні, а тому його потрібно ліквідувати. Казначейство не повинно контролювати гроші місцевих громад. Слід знизити ставки за кредитами, щоб посилити приплив інвестиційних ресурсів у розвиток малого і середнього бізнесу. Потребує вдосконалення і діяльність банківської системи та страхових компаній. Наявність подібних проблем заважає входженню до СОТ.
Наостанок Олег Соскін зазначив, що членство України у Світовій організації торгівлі дозволить не допустити монополізації, формування кланово-корпоративних груп, корупції, неефективного використання державного бюджету, а натомість сприятиме зміні системи податків, розвитку малого і середнього бізнесу, національної буржуазії.

Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (Київ), у своєму виступі зосередила увагу на питаннях субсидій, тарифів, сертифікації в СОТ. Вона нагадала, що Україна подала заявку на вступ до СОТ ще 13 років тому, і за цей час було зроблено дуже багато важливих кроків.

Пані Мовчан розповіла про те, що тарифи повинні зв’язуватися, тобто вони не підлягають подальшому підвищенню за винятком певних випадків, коли існує загроза економічній стабільності. За її словами, минулого року ВРУ прийняла три закони, які змінили більше 80% митного тарифу України. Таким чином Вероніка вважає, що такі зміни фактично покривають 80% тарифної пропозиції після того, як Україна вступить до СОТ. Також відзначила, що тарифи вже змінені й підприємці давно працюють за тарифами СОТ.

Вероніка Мовчан вважає, що при вступі України до СОТ кожен окремий підприємець на своєму рівні відчує як зниження імпортних тарифів, так і конкуренцію. Вона зауважила, що із збільшенням імпорту і за умови ефективної роботи систем сертифікації та стандартизації ми матимемо більший вибір, і внутрішня продукція стане дешевше.

Експерт говорила про державну підтримку і про врегулювання в СОТ з цього приводу, яка застосовує різні правила для сільського господарства, промисловості та інших галузей економіки. Наприклад, питання про промислову продукцію регулюється Угодою про субсидії і компенсаційні заходи. Вона роз’яснила, що під субсидією розуміється будь-яка допомога держави або державних підприємств, яка передбачає вигоду в її отриманні. Це можуть бути і прямі трансферти, і гарантія кредитів, і податкові пільги, і певна пільгова закупівля товарів та послуг держави. Пані Вероніка загострила увагу на тому, що існують забороненого типу експортні субсидії, які безпосередньо втручаються в потік торгівлі й фактично дискримінують іноземних партнерів по відношенню до національних. Великим недоліком є те, що Україна не використовує таких експортних субсидій, вважає пані Мовчан.

Наприкінці свого виступу експерт зауважила, що СОТ не встановлює стандарти, а регулює питання стандартизації та сертифікації двома угодами, а саме: Угодою про технічні бар’єри і Угодою про санітарні та фітосанітарні заходи.

Віктор Білоусов, директор Черкаського центру стандартизації, метрології і сертифікації, сказав: щоб виконати стратегічний курс держави на входження України до європейського співтовариства, спочатку необхідно вступити до Світової організації торгівлі. Альтернативи вступу до СОТ немає, але Україна повинна виторгувати для себе при цьому вигідні умови, зменшити ризики та мінімізувати втрати. Він Віктор Білоус сказав, що із входженням до СОТ величезних втрат зазнає передусім вітчизняне сільське господарство, а також переробна промисловість, які поки що не готові працювати за стандартами СОТ.

Директор Черкаського центру стандартизації, метрології і сертифікації окреслив питання технічного регулювання, стандартизації, метрології, оцінки відповідності. Він зазначив, що у сотівських законах присутні питання технічних бар’єрів і гармонізації національних стандартів, які сьогодні не є обов’язковими, із міжнародними стандартами. Пан Білоусов сказав, що сьогодні, на жаль, лише третина стандартів України гармонізована до стандартів СОТ, і в основному через брак коштів. За його словами, у Черкаській області було перевірено 165 підприємств, з яких, як виявилося, 80% працюють із порушеннями вимог нормативної документації. Ціна, якість, умови поставки – це основа успіху, зауважив пан Білоусов.

Дискусія
У ході дискусії учасники науково-практичного семінару порушили ряд важливих питань, зокрема про дотації в сільськогосподарському виробництві; про зниження тарифів на сільськогосподарську продукцію; про в’їзні мита на продукцію харчової промисловості; про державну допомогу в м’ясо-молочному секторі; про конкуренцію у сільськогосподарській галузі; про ввезення старих авто в Україну; про проведення стандартизації продукції; про здешевлення кредитних ресурсів; про вдосконалення системи оподаткування тощо.

Заключне слово

Богдан Тихоневич, голова Монастирищенської районної державної адміністрації, підсумовуючи вищезазначене, сказав, що Україні обов’язково потрібно вступати до СОТ. Це для нас реальний шанс забезпечення економічного зростання, освоєння нових ринків збуту українських товарів і послуг. За словами Богдана Тихоневича, нам необхідно привести всіх до рівних умов конкуренції, технологічно озброїтися, довести вітчизняні виробництва до євростандартів, здійснити стандартизацію продукції та якості. Голова Монастирищенської районної державної адміністрації подякував всім присутнім за активну участь у науково-практичному семінарі.

Василь Корнієнко, заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації, висловив слова подяки організаторам заходу і наголосив на тому, що ми знаходимося на правильному шляху і обов’язково досягнемо своєї стратегічної мети – входження до СОТ.

Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, підсумовуючи роботу науково-практичного семінару, роз’яснив, що для України необхідно закріпити перехідний період і жорстко почати відстоювати свої позиції в переговорах із ЄС та СОТ. Не потрібно концентрувати увагу лише на негараздах, які чекають на наших виробників із входженням до Світової організації торгівлі. Не ми перші, і не ми останні. Колишні республіки СРСР вже проторували шлях до СОТ, і Україні тут не найгірша. Якщо виникають проблеми, їх потрібно вирішувати – і рухатися вперед. Україна – європейська країна, і повинна це довести всьому світові.


Прес-служба
Інституту трансформації суспільства
[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
Загрузка...
 
Новини міст України
Шляхи впровадження інноваційно-інвестиційної моделі розвитку в українських містах Адміністративно-територіальна реформа в Україні: оптимальна модель ЄС і місцеве самоврядування: досвід вишеградських міст та українська перспектива
НОВИНИ МІСТ-УЧАСНИКІВ ПРОЕКТУ
Муніципальне життя
2011-12-05 | Ромни
2011-12-05 | Ромни
2011-12-05 | Ромни
2011-12-05 | Ромни
Всі новини розділу   
Економіка
2011-11-11 | Хмільник
2011-12-05 | Ніжин
2011-11-28 | Нікополь
2011-11-25 | Коростень
Всі новини розділу   
Гуманітарна сфера
2011-12-02 | Хмільник
2011-12-02 | Прилуцький район
2011-12-02 | Хмільник
2011-12-01 | Ромни
Всі новини розділу   
Спорт
2011-12-05 | Прилуки
2011-12-05 | Прилуки
2011-12-05 | Прилуки
2011-12-02 | Ромни
Всі новини розділу   
Новини України
2011-12-05 17:50
РФ обещает Украине "окончательное решение" газового вопроса

РФ надеется завершить переговоры с Украиной по газу в декабре этого года.Об этом заявил в воскресенье посол России на Украине Михаил Зурабов журналистам на избирательном участке в Киеве.

2011-12-05 17:48
Нардепы в едином порыве принялись отменять себе льготы. Пока на словах

Лидер фракции Партии регионов Александр Ефремов заявляет о необходимости прекратить спекуляции, касающиеся льгот для народных депутатов.

2011-12-05 17:47
Оппозиции предлагают атаковать электорат тремя колоннами

Если оппозиция пойдет на выборы тремя колоннами - «Батькивщина», «Свобода» и «Фронт змин», она выиграет мажоритарку.Такое мнение в интервью

Комментариям высказал лидер ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

2011-12-05 17:46
Ющенко отреагировал на Кравчука устами своего пресс-секретаря

Высказывания первого Президента Украины Леонида Кравчука в адрес своего коллеги - третьего Президента Виктора Ющенко являются некорректными.

2011-12-05 17:44
Милиция Донецка уже вторую неделю ждет теракта, а его все нет!

В Донецке до сих пор существует угроза проведения теракта.

2011-12-05 17:43
Без лишнего шума Верховная Рада переходит на хозрасчет

Всем народным депутатам, которые не учавствовали в заседании парламентских комитетов на прошлой неделе, заработная плата за прошлую неделю начисляться не будет.Об этом на согласительном совете заявил спикер Верховной Рады Украины Владимир Литвин, сообщает

РБК-Украина.

2011-12-05 17:41
Евросоюзу красиво накапали на Азарова

Луганские чернобыльцы считают, что Украина не достойна быть в Евросоюзе. Об этом они заявили в своих обращениях к послам Франции, Германии, США, Австрии, Польши, Бельгии, Чехии, Швейцарии и к главе Представительства ЕС в Украине Жозе Мануэлю Пинту Тейшейре, сообщили

УНИАН в областной организации «Союз «Чернобыль».

2011-12-05 17:37
Украинцев успокоили: СБУ за каждым не следит

Экс-заместитель главы СБУ Александр Скипальский считает, что эфир сканируется кем угодно и как угодно, поэтому за благодать достижений техники нужно платить тем, что мы рискуем быть услышанными.В то же время он не верит в то, что спецслужбы следят за каждым украинцем. Такое мнение он высказал

«Главкому», комментируя информацию об услугах для соответствующих органов Украины, которую представляют харьковская Altron и киевская Delta SPE.

2011-12-02 20:22
Інтелігенція: між місією і приниженням

В статті, на основі аналізу характерних рис феномену інтелігенції, розкривається алгоритм класичної моделі інтелігентності. Порівнюється метаісторична роль і значення інтелігенції із реальним станом її приниження в сучасній ситуації. З’ясовується рівень потенціалу нинішньої інтелігенції в справі гармонізації нашого розхитаного суспільства і суперечливого світу [П.Ю. Саух, доктор філософських наук, Ю.П. Саух, кандидат філософських наук].

2011-12-02 15:10
Яценюк заявив, що зібрав мільйон підписів за відставку Президента

Яценюк заявив, що зібрав мільйон підписів за відставку ПрезидентПартія "Фронт Змін" завершила всеукраїнську акцію "Україна проти Януковича", під час якої зібрано понад 1 млн листівок з підписами громадян за відставку чинного Президента. Про це на прес-конференції повідомив лідер цієї політсили Арсеній Яценюк."

Всі новини   
 
Новини міст України
2011-12-05 | Первомайськ
2011-12-05 | Первомайськ
2011-12-05 | Первомайськ
2011-12-05 | Ромни
2011-12-05 | Ромни
2011-12-05 | Ромни
2011-12-05 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Хмільник
2011-12-05 | Хмільник
2011-12-05 | Нікополь
2011-12-05 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Новоград-Волинський
2011-12-05 | Новоград-Волинський
Всі новини   
Пошук роботи
Загрузка...
Загрузка...
Оголошення
2011-12-05 | Хмільник
До уваги хмільничан!
2011-12-05 | Хмільник
До відома членів виконкому Хмільницької міської ради
2011-12-02 | Новоград-Волинський
Новоград-Волинська міська рада пропонує з 01.01.12 в оренду нежитлові приміщення
Всі оголошення   
Опитування на порталі
Що Ви будете робити, якщо ціни на газ та інші житлово-комунальні послуги підвищаться на 50%?
буду платити за новими тарифами
буду платити за старими тарифами
не буду платити
буду брати участь у будь-яких акціях протесту
не визначився
 
Архів опитувань
 
Новини Києва
2011-12-05 17:34
Службовці столичного ВНЗ привласнили 370 тисяч гривень
2011-12-05 17:33
Робітника привалило стіною через халатність
2011-12-05 17:32
У мерії похвалилися, що за рік прибрали 1,5 тисячі незаконних ларьків
2011-12-05 17:31
Попов: Гроші мають залишалися в Києві
2011-12-05 17:26
У Києві голодування оголосили уже близько 30 чорнобильців
2011-12-05 17:25
У столиці обговорять вплив ЗМІ на дітей та підлітків
Всі новини