Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2017-11-14 16:26
У Польщі народжується більше других і третіх дітей у сім’ї

Як вважає професор Ірена Котовська з Вищої школи торгівлі, на цей факт вплинула зміна клімату навколо сім’ї.

За даними Головного статистичного управління, в Польщі народжується більше других і третіх дітей у сім’ї. Речниця цієї установи Кароліна Давідзюк повідомила, що торік народилося на 13 тисяч дітей більше, ніж 2015 року. У першому кварталі цього року в Польщі зареєстровано 100 тисяч народжень, тобто на понад 7 тисяч більше, ніж протягом аналогічного періоду минулого року.

У випадку другого народження зростання рік до року досягло приблизно 8 тисяч у 2016 році, а у випадку третього народження – приблизно 3,5 тисячі. Для порівняння скажімо, що зростання числа народжень першої дитини – це 2 тисячі», – звернула увагу речниця Головного статистичного управління Кароліна Давідзюк.

Як вважає директорка Інституту статистики і демографії Вищої школи торгівлі у Варшаві Ірена Котовська, на факт, що народжується більше малих поляків, вплинула зміна клімату навколо сім’ї. До батьків, які виховують дітей, прихильніше ставляться роботодавці. «Введено в дію багато ініціатив, які полегшують батькам поєднання професійних обов’язків із сімейними. Важливим є те, що можна назвати словом „клімат”: йдеться про сигнал, що активність у цій справі проявляють також представники влади. Поліпшився догляд за дітьми у дошкільних установах. Я сподіваюся, що також змінюватиметься на краще пропозиція ясел. Є чіткий сигнал, що в цій справі щось відбувається», – сказала професор Ірена Котовська.

На думку очільниці Інституту статистики і демографії Вищої школи торгівлі, надто рано було б оцінювати, чи на більшу кількість народжень вплинула урядова програма «Родина 500+», тобто фінансова допомога сім’ям, у яких двоє або більше дітей. За її словами, з огляду на демографічні зміни в майбутньому може народжуватися менше дітей, навіть якщо в сім’ях їх буде більше.


Польське Радіо

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua