Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-08-24 00:50
Правники радять судитися з владою за мирні зібрання

Правозахисники радять оскаржувати в судах обмеження місцевої влади щодо проведення мирних зібрань.

Таку думку висловив правник Володимир Чемерис в Ірпені, де відбулася зустріч громадських організацій з представниками міліції з приводу заборони громадських зібрань у місті.


Як повідомляє сайт Коцюбинське.com.ua, мирні зібрання, гарантовані громадянам Конституцією, в Приірпінні були обмежені наприкінці 2011 року.


Тоді Ірпінська рада видала документ, яким громаді для мирних зібрань та демонстрацій визначила одне місце в місці – міський парк культури та відпочинку Ірпеня та визначила певний час для мітингувальників з 10 до 16 - в зимовий період і з 10 до 18 в літній.

Міліція наголошує, доки рішення Ірпінської міської ради не скасували в суді – воно чинне і його треба виконувати.

Правозахисники проаналізували текст цього скандального рішення.

"Згідно з Конституцією України обмежити свободу зібрання може лише суд. І лише закон визначає обов’язки громадянина. Тому рішення Ірпінської ради є неконституційним", - пояснив.

Він додав, що подібні рішення вже були оскаржені в Броварах, Ужгороді, Донецьку, Дніпропетровську, Сімферополі та інших містах.

"Я порадив би проводити зібрання, а рішення оскаржувати в суді. Я вже написав позов щодо цього рішення," – сказав Чемерис.

Українська правда

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua