Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-06-17 14:37 | Нікополь
У дитячому центрі «Зернятко» в Нікополі вчили малюків дружити

А чи вміємо ми дружити? А чи я – справжній друг для когось? Що робити, щоб дружба збереглась на всі роки життя?


Учитися дружити, бути справжнім другом – цьому й був присвячений урок «Друг – це другий я», який проходив в Дитячому центрі духовного відродження «Зернятко» бібліотеки-філії №6 для дітей, відпочиваючих в пришкільних таборах шкіл мікрорайону.Ведуча розповіла дітям хто такі друзі. Відкрила таємниці: що треба робити, щоб мати справжнього друга й самому ним бути для когось. А потім всі разом розібрали, чим друг відрізняється від приятеля, які моральні якості важливі у дружбі. Читали й обговорювали оповідання В. Сухомлинського, В. Осєєвої, згадали прислів’я  українського народу та народів світу про дружбу.А ще – «розчаклували»  дівчинку, яку образив сусідський хлопчик. Грали в камінці – брали в руки стільки камінців, скільки образ зібралося в серці. Поговорили про образи, про те, як важливо вміти прощати. А потім ведуча запропонувала дітям скласти назад у кошик стільки камінців, скільки образ вони можуть простити.

 

 

З радістю дітлахи збирали в «мішок дружби» слова, які так важливі в житті кожної людини: милосердя, прощення, доброта, правдивість, щирість та інше. А ось на прохання бібліотекаря  розжати кулачки у товариша, діти намагалися це зробити силою. Але пізніше зрозуміли, що значно легше це можна було зробити за допомогою чарівного слова. В кінці уроку дружби передавали один одному клубок ниток з найкращими побажаннями та усмішками. Ця нитка дружби об’єднала всіх присутніх.

 

 

 

Таким чином у цих іграх діти вчилися доброзичливого ставлення один до одного, вчилися прощати образи, згадали багато добрих слів, дізналися, які моральні якості дуже важливі в житті кожної людини, а також у дружбі.

 

 

 

 


Нікопольська міська рада

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua