Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-05-21 17:30 | Бердичів
У Бердичеві з’явиться нова школа з номером «вісімнадцять»

Навчально-виховний комплекс ”Початкова школа-дитячий садок” №3 у місті Бердичеві буде реорганізована у початкову школу, – саме такий вихід з ситуації, що склалась, бачать у міській раді.

Навчально-виховний комплекс № 3 відкрив свої двері для дітей ще 1 вересня 1997 року. Зараз у школі існує 7 початкових класів та групи дошкільнят з кількістю дітей – 64.

Фінансування навчального закладу з 1 січня 2015 року за рахунок різних джерел.

І в подальшому існування цього навчального закладу неможливе, оскільки в такому випадку все має бути розділено: повинні бути два окремих штати – штат шкільний та штат дитячого садочку.

Щоб всі присутні краще зрозуміли ситуацію, Валентина Адаменко навела приклад з кухнею: «На одній кухні їжу не можна буде варити одночасно і для учнів школи, і для вихованців дитячого садочку, це мають також бути різні кухарі, різні газові плити, рахунки за газ, електрику та воду також мають бути окремими, а говорити про викладацький склад та обслуговуючий персонал – взагалі навіть не варто. Дя майбутнього існування даного навчального закладу потрібно зробити величезну роботу і витратити величезні кошти. Ціна перебування однієї дитини у дошкільному навчальному закладі у місті становить 8-9 тисяч, а у НВК№ 3 – 20 тисяч».

Як відомо, кнцепція розвитку освіти в Україні 2015 -2025 років передбачає відокремлення усіх ступенів освіти, тобто окремо повинні бути початкова школа, середня, старша та дошкілля. Саме тому перед усіма постало питання: «Чи варто реконструювати НВК № 3, робити різні лічильники, якщо з 64 дітей дитячий садок відвідує значно менше, приблизно третина? Чи доцільно давати такі кошти з міського бюджету?».

Саме тому й було запропоновано реорганізувати НВК№ 3 у початкову школу I ступеня, а на місці дитячого садочка облаштувати класи для навчання дітей-інвалідів.

Педагогічні працівники, які у разі цього можуть бути звільнені, будуть влаштовані на роботу в першу чергу. З переходом дітей-дошкільнят у інші дитячі садочки теж проблем не буде.

Таку пропозицію адміністрація школи в обличчі директора Янковенко Любові Олексіївни сприйняла позитивно, бо всі зрозуміли, що інший варіант, навряд чи знайдеться. Щодо номера майбутньої школи, то було декілька варіантів: залишитись під № 3, або ж обрати інший.

Без сумніву, доцільніше було б почати життя з початку у всіх сенсах цього слова, саме тому, нова початкова школа почне своє нове існування з новим номером «вісімнадцять», під яким у Бердичеві школи ще не було.

БЕРДИЧІВ BIZ

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua