Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-05-19 19:15 | Ковель
Ковельське СЛПАТ "Тур" понад 20 років незаконно користується землею, - прокуратура

   Верховним судом України задоволено заяву Генеральної прокуратури України про перегляд попередніх рішень судів усіх інстанцій щодо повернення в державну власність 30 тис. га земель лісового фонду, якими понад 20 років незаконно користується Ковельське спеціалізоване лісогосподарськеприватне акціонерне товариство "Тур". Справу повернуто на новий розгляд у Вищий господарський суд, - повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області.Нагадаємо, згідно з державними актами на право постійного користування землями лісового фонду, підписаними 1994 року тодішнім головою Волинської обласної ради, приватному підприємству "Тур" було передано у використання земельні ділянки лісового фонду площею понад 30,6 тис. гектарів вартістю 309,8 млн. гривень. Ці державні акти видано нібито на підставі рішення Волинської обласної ради № 17/11 від 17 березня 1994 року.Згодом за результатами прокурорської перевірки з’ясувалося, що будь-яких рішень про передачу цих земель в постійне користування СЛАТ «Тур» Волинська обласна рада не приймала. Проектна документація із землеустрою на ці земельні ділянки також не виготовлялась.
Прокуратура Волині у червні минулого року звернулась до господарського суду області з позовом про скасування державних актів на право постійного користування підприємством "Тур" землями лісового фонду і повернення цих земель у державну власність.

 

 

Судові інстанції, починаючи від місцевого і до Вищого господарського судів, визнали незаконність передачі земель приватному підприємству. Погодилися суди і з тим, що рішення Волинської обласної ради №17/11 від 17 березня 1994 року не передбачало передачу земель лісового фонду у користування товариству «Тур».

 

 

Однак, у задоволенні позову прокуратури було відмовлено, бо збіг строк давності.

 

 

Тепер же, після рішення Верховного суду України, яким задоволено заяву Генеральної прокуратури України про перегляд цих рішень, прокуратура й далі наполягатиме на тому, що СЛПАТ "Тур" незаконно користується 30 тис. га земель лісового фонду, й домагатиметься їх повернення в державну власність.

 

 

 

 

Про  -  Ковель 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua