Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-03-03 17:25 | Новоград-Волинський
На черговому засіданні клубу «Родоцвіт» для прийомних сімей розглядалися методи сімейного виховання

                                                                                            Діти – це такий чарівний народ,

                                                                                                 від якого око не можливо
                                                                                                 відвести, а якщо відвів – нарікай
                                                                                                 на себе…
 
Саме з цих слів 26 лютого 2015 року почалось чергове засідання клубу «Родоцвіт» для прийомних сімей в Новоград – Волинському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, тема засідання:  «Методи сімейного виховання». Прийомним батькам підготовлено презентацію даної теми, яку вони спільно обговорювали під час засідання клубу з директором МЦСССДМ Наталією Борис, начальником ССД міської ради Людмилою Місюрою, начальником відділу соціальної роботи МЦСССДМ, яка підготовила дану презентацію та здійснює соціальне супроводження прийомних сімей міста Оленою Котовою.
  
Засобами впливу на дитину в умовах сім'ї є специфічні методи сімейного виховання. Найбільш поширеними є : привчання, вправляння, вимоги, навіювання, довіра (недовіра), особистий приклад батьків, покарання, заохочення( його різні форми), пояснення, примушування і почуття гумору. Детально розглядалось питання про найбільш поширений метод сімейного виховання - це особистий приклад батьків, який є надзвичайно сильним методом. Прийомним батькам наголошено, що наслідуючи, діти накопичують особистий досвід поведінки і стосунків з довкіллям, що з часом спосіб життя сім'ї та її членів стане для дітей зразком відтворення в особистих сім’ях. Присутнім продемонстрували відеоролик, в якому чітко показано, що діти копіюють всі дії батьків. Прийомні батьки були дуже активними учасниками цікавого діалогу, з задоволенням розповідали про методи сімейного виховання, які використовуються в їх сім
’ях. Наприкінці заходу прийомні батьки отримали пам’ятку « Десять заповідей батькам»:
 
1. Не навчайте того, з чим Ви самі необізнані. Для правильного виховання дитини треба знати її вікові та індивідуальні особливості.
2. Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета - виростити її для життя серед людей.
3. Довіряйте дитині. Пояснюйте, що вона робить краще, а не гірше. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина оволодіє вмінням їх самостійно виправляти.
4. Не ставтеся до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевнена в своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість.
5. Будьте терплячими. Ваша нетерплячість - ознака слабкості, демонстрація Вашої невпевненості у собі.
6. Будьте послідовним у своїх вимогах, але пам'ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не пока­ранням, а стабільністю обов'язкових для виконання правил, спокійним тоном спілкування, неквапливістю і послідовністю.
7. Потурбуйтесь про те, аби Ваша дитина накопичувала досвід у спокійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від розпоряджень, наказів, зауважень. Нехай вона вчиться розпоряджатися собою.
8. Виключіть із своєї практики вислів: "Роби, якщо я наказав!" Замініть цю форму вимоги на іншу: "Зроби, тому що не зробити цього не можна, це принесе тобі користь." Дитина має звикнути до того, що діяти треба не за наказом, а тому, що це доцільно, потрібно для когось.
9. Оцінюючи дитину, кажіть їй не тільки про те, чим Ви особисто незадоволені, а й про те, що Вас радує. Не порівнюйте її з сусідською дитиною, однокласниками, друзями. Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні. Це допоможе Вам швидше оволодіти азами батьківської мудрості.
10. Ніколи не кажіть, що Вам ніколи виховувати свою дитину. Це все одно, що сказати: "Мені ніколи її любити". Ми виховуємо своїх дітей прикладом власно­го життя, власною системою цінностей, виховуємо своєю присутністю і відсутністю, виразом обличчя, звичним тоном спілкування з людьми, обстановкою у квартирі, ставленням до праці та дозвілля. Тож давайте вчитися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами педагогіки, психології, права, якщо насправді любимо їх і бажаємо їм щастя.
 
 

 
Олена Котова
Начальник відділу соціальної роботи МЦСССДМ                  

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua