Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-01-22 11:48 | Нікополь
Нікополь туристичний - бути чи не бути?

Долучайтесь до обговорення проекту програми з розвитку туризму та збереження культурної спадщини, яка буде запропонована депутатам міськради до затвердження.


Унікальне історичне минуле нашого краю має нарешті почати використовуватись для розвитку міста. Ще у 1990 році під час урочистого відзначення 500-річчя козацтва виник громадський рух по відродженню м. Нікополя, як української столиці п*яти Січей.Громадськість висловила думку про використання історичної спадщини краю для розвитку туризму та відбудови інфраструктури міста і району. За цей час були різні спроби і ось зараз Нікополь вперше за останні десятиріччя комплексно і системно підійшов до можливості реалізації програми з розвитку туризму.Саме на землях Нікопольського краю знаходилось 5 із 7 існувавших козацьких Січей. У 1648 році на нікопольській землі у Микитинській Січі Богдана Хмельницького було обрано гетьманом війська Запорозького. Звідси отаман Іван Сірко успішно вів у бій козацьке військо проти турків та татар.За легендою лист турецькому султану був написаний у Чортомлицький Січі, що була розташована недалеко від Нікополя поблизу сьогоднішнього с. Капулівка. На нашій землі знайшли відому на весь світ золоту скіфську пектораль, тут майже рік була база Нестора Махна, тут у Нікополі народився Осип Шор – прототип легендарного літературного персонажу Остапа Бендера.Тож саме наш край - Перша гетманська столиця і унікальна українська вольниця, що має величезний потенціал до розвитку туристичної галузі економіки міста і району.
З ініціативою перейти врешті решт від слів - до справ виступив в.о. міського голови Нікополя Андрій Фісак. За його дорученням радник міського голови з розвитку туризму та зв’язків з громадськістю Олег Фельдман ретельно вивчив досвід 10 туристичних міст України та разом з відділом з питань культури, сім’ї та молоді міськради розробив проект комплексної Програми із розвитку туризму і збереження культурної спадщини у м. Нікополі на 2015-2020 роки.
Процес добігає кінця, зараз програма доопрацьовується робочою групою при в.о. міського голови. Планується, що документ має бути затверджений депутатами міськради. Ініціатори запрошують широкий загал читачів нашої газети до обговорення.

 

 

Які ж пріоритетні кроки передбачає програма?

 

 

1. Створення привабливих туристичних продуктів що сприятимуть перетворенню м. Нікополя (та Нікопольського району) у потужний туристичний центр України.Пріоритетними видами туризму визнали історично-пізнавальний (екскурсійні тури вихідного дня), подієвий (проведення регулярних фестивальних подій всеукраїнського масштабу, що заохотять туристів до масової участі), індустріальний (екскурсії на промислові підприємства Нікополя, Орджонікідзе, Марганцю).

 

 

2. Формування туристичного іміджу міста (та району) і доопрацювання туристичних продуктів шляхом розробки і впровадження проекту бренду Нікопольського краю - із залученням провідних спеціалістів.
 Проект має включати сегментування, позиціонування, докладну стратегію і програму просування туристичного іміджу для інвесторів і туристів, а також візуальне втілення - логотип і брендбук.

 3. Заохочення місцевого бізнесу та зовнішніх інвесторів для створення нових об*єктів туристичної інфраструктури.

 
4. Сприяння залученню державних та приватних інвестицій на відновлення наявних і будівництво нових історико-туристичних об'єктів на території м.Нікополя (та району), а також для реставрації пам’яток архітектури державного та місцевого значення.

 

 

Олег Фельдман, директор Рекламно-поліграфічного центру "Січ", радник в.о. міського голови Нікополя зазначає:
- Важливою передумовою реалізації туристичного потенціалу краю є підготовка місцевої громадської думки - через популяризацію ключових історичних фактів, особистостей і майбутніх туристичних маршрутів.
Необхідно зробити мешканців активними носіями туристичної інформації та прихильниками розвитку туристичного вектору міста. Якщо ми самі не повіримо у себе і можливості, то тоді як переконаємо у цьому інших?
 Плануються заходи для школярів (переїзні експозиції у школах, екскурсії до пам*яток краю, соціальна реклама про видатних особистостей краю та багато інших заходів). Також дуже важливо добитися встановлення Кабінетом міністрів України вірного офіційного літочислення м. Нікополя, що датується з 1639 р.
 


Ми вже маємо все необхідне для проведення одноденних екскурсій вихідного дня по козацьким місцям краю, але місцевий турбізнес поки не займається в*їзним туризмом. Реальний започаткування туристичного потоку у руках турбізнесу, слід допомогти їм. Що ж до подієвого туризму, то тематично це мають бути самобутні сучасні цікаві заходи, що пов*язані із значущими датами в історії п*яти козацьких Січей та з особистостями отаманів і гетьманів, з Нестором Махно чи Осипом Шором, затребуваними будуть також музикальні та кулінарні фестивалі.

 

 

Звичайно ж при налагоджені першого туристичного потоку постане питання покращення і розвитку якості проживання у місті та туристичної інфраструктури. На думку ініціаторів програми, слід буде визначити перелік бажаних для міста об’єктів (готелів, кафе, сфери розваг ті інших), будівель придатних для реконструкції у історичному стилі, та земельних ділянок, придатних для забудови у пріоритетних зонах розвитку інфраструктури (в першу чергу історична Стара частина міста).
 


І ось тут треба буде впроваджувати пільгові умови оподаткування місцевими податками аби простимулювати місцевий бізнес та зовнішніх інвесторів до створення нової, розвитку і вдосконалення існуючої туристичної інфраструктури, закладів розваг і рекреації.

 

 

Встановлення Кабінетом міністрів України вірного офіційного літочислення м. Нікополя посприяє подальшому залученню державних та приватних інвестицій, з метою відновлення наявних і будівництва нових історико-туристичних об'єктів на території м.Нікополя (та Нікопольського району), а також з метою реставрації пам’яток архітектури державного та місцевого значення.

 

 

Запровадження і втілення п*ятирічної програми має принести місту немалі дивіденди. Це і зростання надходжень до місцевого бюджету та інвестицій, будівництво розважальних центрів для туристів і мешканців міста, покращення транспортного сполучення, реконструкція міських та міжміських магістралей, поліпшення зовнішнього вигляду міста, створення нових робочих місць, зменшення відтоку мешканців з міста, а також створення у вузах Нікопольщини факультетів з підготовки фахівців у сфері туризму.

 

 

Нажаль фінансування п*ятирічної Програми саме у 2015 р. (у разі її прийняття) є під питанням у зв*язку з економічним спадом. Проте у структурі місцевої влади все ж мають виділити окремих спеціалістів - з туризму та з залучення інвестицій до розвитку інфраструктури міста.Вони разом з ініціатори проекту і будуть втілювати програму, залучаючи позабюджетні джерела фінансування, планують подавати грантові заявки до міжнародних благодійних фондів і посольств європейських держав, США і Канади та звертатися до інших можливих фінансових донорів серед місцевих великих підприємств та підприємців.

 

Обговорення програми вже жваво триває у Фейсбук-групі "Нікопольщина туристична". Нікопольці залишили більше 100 коментарів. Цікавим видається, що містяни вважають: гостей міста, привабить також і Каховське водосховище, як місце відпочинку. Але чистота води у водосховищі, обладнання пляжів та їх засміченість не дозволяють заохочувати до відпочинку українців з різних куточків нашої країни.
Відомий активіст Юрій Бабінін, коментуючи програму, згадав, що у 2014 році його організація «Громадський дозор» порекомендувала включити до Генплану міста будівництво нового причалу та річкового вокзалу поблизу виходу до дамби біля пам*ятника Богдану Хмельницькому, бо це дозволить якнайкраще залучити річкові транспортні мережі до організації історичного туризму. На жаль відділ архітектури таку можливість поки не використав і не додав цю пропозицію до Генплану.

 

А що думаєте ви? Це наше місто, в ньому жити нашими дітям та онукам, тому не зоставайтесь байдужими і долучайтесь до обговорення проекту. Може ваша пропозиція виявиться найкращою і нею будуть гордитися ваші нащадки.

 

 

Конкретніше з основними заходами комплексної програми можна ознайомитись зокрема у соцмережі Фейсбук в новій групі "Нікопольщина туристична" за адресою www.facebook.com/groups/niktravel. Заходьте і залишайте ваші думки щодо проекту та побажання у коментарях. Або пищіть на електрону адресу: niktravel2020@gmail.com чи дзвоніть до нашої редакції за телефоном: 63-84-80. Пропозиції приймаються до 4 лютого.

 

 

Наша довідка:
6 грудня 2014 року в Нікополі біля будинку міської ради було урочисто відкрито пам’ятний гранітний знак з вигравіруваним зображенням фрагменту карти «Запорожжя» видатного картографа Гийома Левассера де Боплана. Карта примітна тим, що на ній вперше позначено урочище Микитин Ріг. Ця подія має важливе значення у встановленні дати утворення м. Нікополя. Сьогодні міська влада на чолі з в. о. Андрієм Фісаком працює над визначення на рівні держави датою засунування Нікополя 1639 рік, згідно згадуванням Микитиного Рогу на відомій карті Боплана. Таким чином ця карта стала першою, де згадується населений пункт, що згодом став м. Нікополем.

 

 

 

Никополь Онлайн

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua