Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-01-21 14:17 | Новоград-Волинський
Акцизний податок: основні зміни в правилах обчислення

Новоград-Волинська ОДПІ інформує про зміни в порядку обчислення акцизним податком, які впроваджені в національне законодавство Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи".

Насамперед, розширено коло платників акцизного податку. До нього добавлені:


- суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів;

- оптові постачальники електричної енергії;

- виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії;

-  власники ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок.

У роздрібній торгівлі при реалізації суб'єктом господарювання підакцизних товарів акциз справляється із вартості (з податком на додану вартість) підакцизних товарів за ставкою 5%. Суми податку перераховуються до бюджету суб'єктом господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період за місцем здійснення реалізації таких товарів.

Також збільшився перелік підакцизних товарів. З 1 січня 2015 року до нього включені:

-  речовини, що використовуються як компоненти моторних палив,

-  паливо моторне альтернативне,

-  транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше,

-  транспортні засоби для перевезення вантажів;

-  електрична енергія.

Оподаткування особливим податком операцій з відчуження цінних паперів та деривативів з 1 січня 2015 року скасовано.

Новоград-Волинська ОДПІ

 
 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua