Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-01-21 14:58 | Калуш
22 січня у Калуші утворять ланцюг єдності із тисячі калушан

Про це сьогодні йшлося на нараді у залі засідань виконавчого комітету Калуської міської ради.

22 січня в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки йЗахідноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, в Україні святкують День Соборності України.

У Калуші заплановано ряд заходів до відзначення цієї дати. Так, 22 січня об 11.15 у Калуші планують створити «живий» ланцюг єдності на бульварі Незалежності (біля Камені Незалежності). Водночас, помоляться за мир і спокій в Україні, інформують ”Вікна”.Згідно із задумом організаторів, має утворитися чотири «живі» ланцюги протяжністю від проспекту Лесі Українки і до вулиці Євшана. Перший ланцюг, повідомив начальник управління молоді і спорту Калуської міської ради Михайло Клим,«складуть» працівники органів місцевого самоврядування та громадських організацій міста. Другий і третій — освітяни, медики та комунальники. Четвертий — працівники управління спорту, культури, соціальних служб.


 


 


Відстань від дороги до дороги — приблизно 300 метрів. Для створення ланцюга потрібно у межах 150-200 осіб, тобто у загальній кількості — близько 1000 людей, — повідомив Михайло Клим.


 


 


Акція триватиме близько 15-20 хвилин. Проте, дорогу планують перекрити на годину — з 11.00 до 12.00 — враховуючи кількість людей, які будуть задіяні у акції. Учасники акції також отримають текст молитви.


 


У Калуші більше 80-ти громадських організацій. Ми говорили із ГО. Наше основне завдання — не забезпечити явку, а долучитися до свідомості кожного, — запевнила заступник міського голови Галина Романко.


 


Одразу по акції, о 12.00, розпочнеться віче, приурочене Дню Соборності України за 37-им роковинам вчинення акту самоспалення на Чернечій горі Героя України Олекси Гірника. Віче відбудеться біля меморіальної дошки Олекси Гірника.


 


Цього ж дня відбудеться покладання квітів і вінків до могил, пам’ятників і пам’ятних знаків борцям за волю України. А о 18.00 у ПК «Юність» розпочнеться творчий звіт хорової капели «Берегиня», який приурочений Дню Соборності України.


 


Наступного дня, 23 січня, у ПК «Мінерал» відбудеться величальна хорова академія «Україно, ти єси». Початок — о 17.00.


 


Водночас упродовж січня планується організувати та провести у бібліотеках міста історичну панораму «Ти єдина і неподільна, Україно моя вільна», історичне досьє «Возз’єдналась Україна від Дніпра до Збруча», історичну довідку «Соборна мати Україна — одна на всіх як оберіг», тематичні виставки «Свято української державності», «Соборність — духовне гасло до єднання».


 


Також у січні мають провести «круглий стіл» «День Соборності України — утвердження ідей єдності держави та суспільства, виховання у громадян патріотизму»; тематичну книжкову експозицію «День Соборності в історичних документах, спогадах, фотоматеріалах».


 


 


22 -24 січня у ДЮСШ «Сокіл» відбудеться Всеукраїнський турнір із вільної боротьби пам’яті Героя Небесної сотні Сергія Нігояна.


 


 


 


Вікна


 


 


 


 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua