Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2015-01-20 17:54 | Вінниця
У Вінниці активісти посварилися через портрет Порошенка

У неділю, 18 січня, на Майдані Небесної сотні кілька десятків вінничан зібралися на Народне віче. Анонсувалося проведення акції на підтримку ув’язненого після подій 6-го грудня під Вінницькою ОДА вінничанина Юрія Павленка.
Захисник Юрія Валерій Палій разом з активістами зібрався показово рвати портрети Президента України Петра Порошенка та спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана. Але цю акцію підтримали не всі майданівці. Частина присутніх була проти таких дій, мовляв, акція лише зіграє на руку кремлівській пропаганді.

 

Розпочалося Народне віче хвилиною мовчання за загиблими в АТО та акцією «Я-Волноваха». Вінничани виконували гімн, тримаючи в руках таблички з відповідними написами.

SAM_9557 Потому до вільного мікрофону підійшов правозахисник Валерій Палій, який анонсував в соцмережах, що розірве на Майдані портрет Президента так, як це зробив нині ув’язнений Ю.Павленко в кабінеті голови ОДА А.Олійника.

Може, так я приверну увагу до цієї проблеми незаконного ув’язнення Юрія Павленка, бо більше нічого не допомагає. Скільки було скликано майданів на його підтримку, скільки було написано заяв, народні депутати хотіли взяти Хорта на поруки, - але все марно. Тому я вирішив зробити таку акцію,- говорить Валерій Палій.

 

В знак протесту Валерій Палій з групою однодумців показово порвали портрети П.Порошенка та В.Гройсмана.

 

-  Цим вчинком, я хотів показати, що Юрій Павленко сидить у в’язниці незаконно, через те, що порвав портрет Порошенка. Хай тепер мене посадять, - сказав В.Палій.

 

Частина активістів була проти проведення такої акції. Вони засудили Палія за розхитування ситуації на вотчині президента. Між майданівцями зав’язалась суперечка.

 

Я вважаю, що в теперішніх умовах така акція недоречна,- говорить активіст Анатолій Банах, - Вінниця – батьківщина президента і керівників держави. Ми не маємо права робити так, щоб говорили, що тут у нас відбувається дестабілізація чи розхитування ситуації. Так, за «хуліганку» не можна тримати два місяці людину в СІЗО, і має бути адекватне рішення прокуратури і суду. Але є політична ситуація в країні, і ми не повинні робити таких необдуманих кроків.
Нагадаємо, що 21 грудня на Народному віче поплічниця Юрія Павленка уже збиралася символічно розірвати портрет Президента та спікера, але активісти не дали їй цього зробити.

SAM_9555 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua