Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-12-10 15:58 | Сарни
Сарни : На Рівненщині бізнесмен з Росії намагається збудувати ГЕС в обхід закону

У мальовничому куточку Рівненщини, Надслучанській Швейцарії, планується спорудження малої ГЕС на р. Случ, в результаті якого можуть постраждати об’єкти природно-заповідного фонду та сама річка. Про це повідомляє кореспондент ERVE.UA.


Як пояснюють активісти рівненської громадської організації «Екоклуб», в результаті будівництва малої ГЕС на Случі можуть постраждати землі природно-заповідного фонду України, зокрема найбільшої шкоди зазнає заказник «Соколині гори». 


За документами, які ми маємо, висота греблі малої ГЕС становитиме 4 м, - пояснює активіст ГО «Екоклуб» Олег Гетун. – Це означає, зона підтоплення може досягати 10 кілометрів вверх по течії. Споруждження ГЕС може завдати шкоди об’єктам природно-заповідного фонду, зокрема заказнику «Соколині гори».Це унікальний куточок, що поєднує в собі скельні виходи гранітів з рідкісною флорою, саме в тому місці, що зацікавило інвесторів. На території заказника знаходяться руїни Губківського замку – найпівнічнішого з усіх замків України. Якщо тут збудувати ГЕС, то будуть частково затоплені або замуляться піщані пляжі, річка різко сповільнить свою течію та суттєво втратить здатність до самоочистки. Це негативно вплине на всі живі організми в ній.


Як зазначають активісти, 26 травня цього року екс-голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок затвердив проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду терміном на 49 років товариству з обмеженою відповідальністю «Енергетична компанія «Случ» для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій, на території Губківської сільської ради та Соснівської селищної ради Березнівського району, або, простіше, надав землю під спорудження малої ГЕС на р.Случ.

 


Це було зроблено всупереч висновкам Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області про те, що будівництво в цій зоні призведе до порушення вимог чинного природоохоронного законодавства».


До того ж дозвіл на будівництво надано фірмі, що напряму пов’язана з російським бізнесом. 
Згідно ЄРДПОУ власниками «Енергетичної компанії «Случ» є Лавренюк Валерій Михайлович (Директор Березнівського Західноукраїнського коледжу «Полісся») з часткою 10% та чеська фірма «Манхик», якій належать решта 90%.
 
Фірма «Манхик» належать громадянину Росії Олександру Лавренюку, сину Валерія Михайловича Лавренюка, який проживає в Санкт-Петербурзі.
 Як додають активісти «Екоклубу», вони готові звертатися в усі інстанції, аби захистити мальовничий куточок від знищення.
 
 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua