Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-09-01 10:40 | Городня
У ПАТРІОТИЧНОМУ ПІДНЕСЕННІ Святкували День Державного Прапора та День Незалежності України

О десятій ранку 23 серпня біля пам’ятника Т.Г.Шевченку на подвір’ї районної гімназії під звуки Державного гімну над урочистим зібранням учасників свята, які зібрались тут з нагоди Дня Незалежності України, піднявся Державний прапор України.

    
Запропоновану оргкомітетом ідею прийти на мітинг у вишиванках підтримало чимало ентузіастів. Дорослі і діти, службовці і представники робітничих професій разом з учасниками танцювальних колективів будинку культури зійшлись в яскравому букеті народних орнаментів. Кольори вишиванок строго відтінили військові, які розділили свято з міською громадою. Ті ж, хто не знайшов у гардеробі вишиванку, прийшли прикрашеними жовто-блакитними стрічками.

    
Перед присутніми виступили голова райдержадміністрації П.І.Потапенко, голова районної ради Г.Г.Примак, міський голова А.І.Богдан, військовий комісар В.М.Бубенцов та підполковник С.Р.Козак. У їх привітаннях головним лейтмотивом була нинішня складна ситуація в країні, заклик-сподівання на краще майбутнє та наголос на неможливості відступу назад, у кланово-кримінальне безладдя. Міський голова А.І.Богдан наголосив, що саме сьогодні здобувається справжня українська незалежність, хоч і страшною ціною загибелі патріотів. Підполковник С.Р.Козак подякував жителям міста за теплу зустріч і підтримку та запевнив присутніх у тому, що армія завжди з народом. П.І.Потапенко висловив сподівання на те, що Україна невдовзі утвердиться як сильна та амбітна держава у сучасному глобалізованому світі.

    
Керівники району та міста виконали також почесну місію – вручили паспорти юним громадянам В.О.Турейській, Д.А.Волковій, М.В.Хихлусі та І.С.Курицькому. Їм же було надано почесне право першими покласти квіти до пам’ятника Кобзарю. Присутні на мітингу хвилиною мовчання вшанували загиблих в АТО воїнів.

    
Велелюдною ходою вийшло свято на вулиці міста. Стихійну колонну відкривали військовослужбовці з державними прапорами, за ними учасники урочистої ходи несли величезне восьмиметрове жовто-блакитне полотнище. Чимало людей вийшло подивитися на святкову колону, вони вливалися в уквітчаний національними кольорами та вишиванками стрій. Урочиста хода дійшла до меморіалу «Скорботна мати», де учасники поклали квіти, вшановуючи пам'ять загиблих у Великій Вітчизняній війні.

    
На майданчику перед центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді танцювальний колектив з прапорами виступив перед городянами та гостями міста під спів Олени Чучваги. У сквері неподалік на усіх бажаючих чекали патріотичні читання. Усі небайдужі та поціновувачі живого поетичного слова отримали справжнє задоволення від майстерного виконання аматорами як народних пісень та віршів.

    
Для непосидючої малечі влаштували кілька розваг – павільйон боді-арту, де кожен бажаючий міг замовити патріотичну картинку собі на обличчя чи руку, тут відбувся конкурс дитячого малюнку на асфальті. Невдовзі й тротуар став синьо-жовтим від патріотичних сюжетів юних художників.

     
Неподалік збирали гроші для учасників АТО в рамках акції «Повертайтесь живими!».

     
У обідню пору для всіх бажаючих відкрив свої двері історико-краєзнавчий музей. Окрім постійних своїх експозицій співробітники закладу підготували для показу науково-публіцистичний фільм про життя і боротьбу нашого земляка, Героя України Левка Григоровича Лук’яненка.

    
Наступного дня місцеві спортсмени підтримали патріотичний запал суботи. На міському стадіоні змагались футбольні та волейбольні команди і шахісти.


 
П.ДУБРОВСЬКИЙ.
 
На знімках: під час святкувань.
    
 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua