Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-06-13 16:01 | Бердичів
Бюджетники Бердичівщини візьмуться за лопати

В актовій залі Бердичівської райдержадміністрації відбулась робоча зустріч Сергія Рудика, голови Державного агентства земельних ресурсів України та Сидора Кізіна, губернатора Житомирщини з чиновниками з міста і району та працівниками соціальної сфери. Основною метою візиту було в першу чергу було вручення документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку людям, що чекали цього кілька років, а другорядною – розповісти про основні напрямки роботи Держземгенства загалом і в цілому.

Сергій Рудик, у своєму виступі відзначив, що у власників земельних паїв виникає бажання продати цю землю якнайшвидше, не зважаючи на низькі ціни, бо це хоч і малі, але гроші. Орендарі, які користуються цими паями на протязі дії угоди, що підписується зазвичай на рік-два, намагаються за цей час витягти з неї максимальний прибуток сіючи культури, що швидко виснажують землю – рапс, соняшник, кукурудзу. Тож ключовим моментом наразі повинен стати законопроект, щодо продажу земель сільськогосподарського призначення. Принциповою позицією в цьому питанні обох посадовців, які є членами ВО «Свобода», є заборона продажу земель сільгосппризначення та введення мінімального строку оренди 10-15 років. Відповідний суспільно значущий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про оренду землі» незабаром вийде в світ. За словами керівника Держземагенства, протягом багатьох років правом на землю для садівництва, будівництва і городництва мали право всі, а скористались ним – лише одиниці.

Чимало земельних наділів було виділено незаконно, тож слід виправляти цю ситуацію. За ініціативи Сергія Рудика, було активізовано роботу з розпорядження землями сільгосппризначення державної форми власності і люди, які чекали по 5-10 років нарешті отримали документи, що посвідчують право власності на земельну ділянку. Протягом двох місяців близько 500 працівників бюджетної сфери в Сумській, Миколаївській, Черкаській, Київській та Чернівецькій областях, з рук голови Державного агентства земельних ресурсів України отримали відповідні документи.

Дійшла черга й до Житомирщини, де серед решти щасливчиків, можливість вирощувати свою городину, або просто відпочивати на природі, отримали 52 мешканці Бердичівського району, які нарешті отримали документи, що посвідчують право власності на земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства. Тож незабаром вони господарюватимуть на власних дванадцяти сотках землі розташованих неподалік міста.

Під час спілкування з пресою Сергій Рудик розповів про ще одну соціальну ініціативу – впровадження соціальної підтримки сімей військовослужбовців ЗСУ, СБУ, МВС, прикордонної служби та інших структур, що виконують свій військовий обов’язок охороняючи цілісність нашої держави. Голова Держземагенства доручив визначити кількість масивів земель державної, або комунальної власності, придатних для будівництва і обслуговування житлового будинку, садівництва, для надання родинам військових.


РІО Бердичів
 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua