Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-04-22 16:18 | Хмільник
Хмільник: Як з’їсти ранні овочі і не отруїтися?

Овочі мають бути сухими і мати абсолютно свіжий вигляд (не зморщені).

*На овочах не повинно бути жодних пошкоджень, а також вм’ятин, вони мають бути абсолютно цілими. Приміром, якщо на редисці є тріщини, які зарубцювалися, - це свідчить, що її надмірно зволожували. Якщо ж тріщини свіжі, купувати такій овоч не варто, тому що він швидко згниє.
 
*Зелені корінці помідорів підкажуть, що овоч свіжий. Сухі ж будуть свідчити, що томати вже давненько перебувають на прилавку.
 
*Перш, ніж купувати огірки, їх варто уважно роздивитися: якщо вони пружні на дотик, а квіточка трохи зів’яла, - свіжі. Прим’ятий та м’який на дотик огірок «натякає» на те, що він не користується попитом у покупців. До речі, такий овоч не буде смачним.
 
*Вибираючи свіжій салат, пам’ятайте, що листя цього овочу не повинне мати гнилих вкраплень.
 
 
Основні правила безпечного споживання ранньої городини:
 
*Перед споживанням овочі необхідно вимити під проточною водою ( не просто сполоснути, а саме добре вимити).
 
*Цікаво, що кожен овоч потребує особливого «ставлення» до себе: наприклад, у боротьбі з нітратами, які містяться в зелені, допоможе вимочування в холодній воді протягом двох годин.
 
*Для «знешкодження» огірків та редьки, не зайвим буде обрізати їх кінчики.
 
*З огірків і кабачків бажано також зчищати шкірку – саме в ній накопичується більша кількість нітратів.

*Перед тим, як нарізати овочі для салату, потрібно позрізати всі тріщини й зіпсовані місця.
 
*Для приготування салату рекомендують брати лише верхівки зелені, стебла краще зрізати.
 
*В салат варто додати столову ложку лимонної кислоти, котра заблокує перетворення в організмі людини безпечних нітросполук на небезпечні під впливом нітробактерій, які містяться в овочах.
 
*Залишки зелені не варто зберігати в холодильнику, адже нітрати перетворюються в нітрити, які ще небезпечніші для людини та можуть спровокувати токсичне отруєння.
 
*Зменшити вміст нітратів приблизно на 80%, допоможе відварювання овочів.
 
Умови і термін зберігання почищених овочів: при кімнатній температурі – 4-5годин, свіжо вичавлений сік зберігають не довше 1-2 годин.
 
 
     В.Г. Ус, завідувач навчально-консультаційним пунктом м. Хмільника
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua